خبر

 • تک بورد - جست‌وجوی راه‌حل‌هایی برای بحرانی که دهه‌ها در حال شکل‌گیری است

  جست‌وجوی راه‌حل‌هایی برای بحرانی که دهه‌ها در حال شکل‌گیری است
  8 روز و 10 ساعت قبل

  کتابی خواندنی درباره موضوعی افسرده‌کننده: چالش مداوم آلودگی پلاستیکی.
  آیلند پرس «نشر پیشرو کشور در زمینه مسائل زیست‌محیطی است». اریکا سیرینو، خبرنگار عکاس و احیای حیات وحش دارای مجوز، در جدیدترین نسخه خود، ضخیم‌تر از آب، به بررسی این موضوع می‌پردازد که چه چیزی پلاستیک می‌شود - همه 8 میلیارد تن یا بیشتر از آن که بشر در هفتاد سال گذشته ساخته است.

  بزرگترین قدرت پلاستیک همچنین بزرگترین عیب آن است: چندین سال طول می کشد تا شکسته شود. به ذرات کوچکتر و کوچکتر در ابعاد میکرو و نانو تجزیه می شود. اما بر خلاف مواد طبیعی مانند چوب و شیشه، پلاستیک به مواد شیمیایی تشکیل دهنده خود تجزیه نمی شود. این ذرات در ابعاد میکرو و نانو هنوز پلاستیک هستند. به گفته آلیس ژو، دانشجوی فارغ التحصیل رشته پلاستیک در دانشگاه تورنتو، این به این دلیل است که پیوندهای کربن-کربن که ستون فقرات اکثر پلیمرهای پلاستیکی را تشکیل می‌دهند، به مقدار زیادی انرژی نیاز دارند تا از هم جدا شوند. و از آنجایی که این پیوندها در ترتیبات مصنوعی قرار دارند، هیچ میکروارگانیسمی وجود ندارد که بتواند بیشتر آنها را تجزیه کند (هنوز).

  عدم تقارن بزرگ

  یک گسست مشخص بین طول پلاستیک وجود دارد. می چسبد و چه مدت از آن استفاده می کنیم. بسیاری از اقلام یکبار مصرف، مانند نی و کارد و چنگال، تنها برای چند دقیقه استفاده می شوند. کیسه‌های پلاستیکی نازک، مانند کیسه‌هایی که بدون نیاز به دور محصولات پیچیده می‌شوند و تقریباً همه چیزهایی که آنلاین سفارش می‌دهیم (و حتی کارد و چنگال‌های پلاستیکی)، بلافاصله دور ریخته می‌شوند. این پلاستیک نازک از پلی اتیلن با چگالی کم ساخته شده است که سخت ترین نوع بازیافت است و در مقابل نور خورشید نسبت به سایر انواع پلاستیک سخت تر، متان و اتیلن گرم کننده آب و هوا منتشر می کند. همچنین یکی از رایج‌ترین موارد تولید شده است.

  حساب Cirino به عنوان یک خواندن به اندازه کافی آسان شروع می‌شود. او با روایت اول شخص از سفر سه هفته‌ای خود با قایق در کریستین‌هاون از لس‌آنجلس به هونولولو شروع می‌کند، مسیری که او را از میان زباله‌های بزرگ اقیانوس آرام طی کرد. این تنها یکی از تکه‌های زباله‌ای است که در لبه شمال شرق اقیانوس آرام انباشته شده است. یک تکه زباله کوچکتر دیگر در سمت غربی Gyre در سواحل ژاپن وجود دارد. این تکه‌ها «حداقل هزار مایل دریایی در هر جهت معین از خشکی‌های ساکنان انسان‌ها و جوامع پلاستیکی آن‌ها فاصله دارند».

  پلاستیکی که خدمه برمی‌دارند طیف وسیعی از وسایل ماهیگیری "شبح" را شامل می‌شود - درهم و برهم طناب‌ها و تورهای پلاستیکی که توسط کشتی‌های ماهیگیری دور ریخته می‌شوند و همچنان به به دام انداختن، معلول کردن و کشتن جانداران دریایی در حین شناور کردنشان ادامه می‌دهند - تا میکرو رنگارنگ. - و نانو پلاستیک زیر سطح زیر آب فرو رفته است. این قطعات کوچک به تنهایی به اندازه کافی خطرناک هستند. هنگامی که حیوانات دریایی آنها را می بلعند، حرکت غذا را از طریق دستگاه گوارش خود مسدود می کنند، بنابراین حیوانات در نهایت از گرسنگی می میرند.

  اما علاوه بر مواد شیمیایی و افزودنی‌های سمی که بخشی از پلاستیک هستند، این ذرات به عنوان وسیله‌ای برای سایر مواد سمی مانند آفت‌کش‌ها، فلزات سنگین، باکتری‌های بیماری‌زا و ویروس‌ها عمل می‌کنند. سطوح ناهموار آنها همانطور که پلاستیک در اطراف توسط باد و امواج بوفه می شود و به قطعات کوچکتر و کوچکتر شکسته می شود، متان را نیز در جو آزاد می کند. و قطعات در آب شیرین هستند، بنابراین ما نیز می‌توانیم آنها را بنوشیم.

خبرهای دیگر از علوم پایه