خبر

 • تک بورد - تنظیم کننده های برتر FDA پس از اعلام استعفا ، برنامه تقویت کننده ایالات متحده را مورد انتقاد قرار دادند

  تنظیم کننده های برتر FDA پس از اعلام استعفا ، برنامه تقویت کننده ایالات متحده را مورد انتقاد قرار دادند
  6 روز و 5 ساعت قبل

  تنظیم کننده های اصلی FDA با استناد به داده های ناکاف از WHO حمایت می کنند.
  دو تنظیم کننده برجسته واکسن که قبلاً استعفای خود را از سازمان غذا و دارو اعلام کرده بودند ، اکنون با برنامه دولت بایدن برای ارائه تزریق تقویت کننده COVID-19 مخالفت کرده اند.

  در مقاله ای که روز دوشنبه در The Lancet منتشر شد ، ماریون گروبر ، مدیر برون مرزی دفتر تحقیق و بررسی واکسن های FDA (OVRR) و فیل کراوز ، معاون مدیر خارج شده OVRR ، علیه تقویت کننده فعلی بحث کردند. برنامه. آنها می نویسند حتی اگر مزایایی از تقویت کننده ها وجود داشته باشد ، باز هم خطراتی وجود دارد و هرگونه مزایایی "از مزایای حفاظت اولیه از افراد واکسینه نشده بیشتر نخواهد بود." 16 همکار بین المللی ، از جمله چندین متخصص عالی رتبه در سازمان بهداشت جهانی. Krause به عنوان اولین نویسنده مقاله و نویسنده مربوطه ذکر شده است.

  مخالفت عمومی این دو با تقویت کننده ها تنها چند هفته پس از اعلام استعفای خود از FDA است. عزیمت آنها به ترتیب 31 اکتبر و نوامبر است. آگهی

  عصبانیت و سرخوردگی

  گزارش شده استعفای آنها در پایان ماه اوت ناشی از سرخوردگی و عصبانیت از تصمیم دولت بایدن در اواسط ماه اوت برای شروع دوزهای تقویتی به محض هفته بیستم سپتامبر. بر اساس منابع FDA ، Gruber ، Krause و دیگران در آژانس احساس کردند این تصمیم زودرس است و از نقش FDA در روشنایی سبز استفاده از بوسترها فراتر رفت. در آن زمان ، پولیتیکو وضعیت FDA را "شورشی بالقوه" توصیف کرد.

  به نظر می رسد مقاله Lancet این اختلافات داخلی در این سازمان را تأیید می کند. گروبر و کراوس به جای حمایت از طرح تقویت کننده دولت بایدن ، با WHO هماهنگ شدند ، که همچنین عکس های تقویت کننده را محکوم کرده و خواستار توقف استفاده از آنها حداقل تا پایان سال شده است.

  یکی از همکاران WHO در مقاله Lancet دکتر مایک رایان ، مدیر اجرایی برنامه فوریت های بهداشتی WHO است. او قبلاً برنامه هایی را برای تقویت کننده ها به باد انتقاد گرفته و آنها را به "دادن [ارائه] جلیقه های نجات اضافی به افرادی که در حال حاضر جلیقه نجات دارند ، منتقل می کند." از استدلال های WHO علیه ارائه تقویت کننده ها در حال حاضر. بزرگترین استدلال این واقعیت است که داده ها نشان می دهد واکسن های کووید -19 در برابر زمان و نوع کرونا ویروس دلتا مقاوم هستند. واکسن ها هنوز محافظت بسیار خوبی در برابر بیماری های شدید و مرگ - هدف اصلی واکسن ها - ارائه می دهند. مراکز کنترل و پیشگیری از بیماریهای ایالات متحده جمعه گذشته داده هایی را منتشر کرد که تا حد زیادی از این موضوع حمایت می کرد.

  بحث های مداوم

  اگرچه به نظر می رسد برخی شواهد نشان می دهد که محافظت در برابر واکسن ها در طول زمان کاهش می یابد ، هنوز مشخص نیست که آیا حفاظت کلی از بیماری های شدید و مرگ در آینده نزدیک کاهش می یابد یا خیر. همانطور که نویسندگان مقاله The Lancet اشاره می کنند ، داده ها در مورد تضعیف اثر واکسن پر سر و صدا بوده است. به عنوان مثال ، اطلاعات خارج از اسرائیل نشان می دهد که اثر واکسن در برابر بیماری های شدید در افرادی که در ژانویه یا آوریل واکسینه شده اند کمتر از افراد واکسینه شده در فوریه یا مارس است. همچنین افرادی که اکنون بیشترین واکسن را دریافت کرده اند شامل افرادی هستند که دارای سیستم ایمنی ضعیفی هستند و تفسیر اینکه آیا هر گونه کاهش در حفاظت مربوط به کل جمعیت باشد ، دشوارتر می شود. نویسندگان مقاله The Lancet استدلال می کنند که قابل بحث است ، عرضه فعلی واکسن محدود است. هر دوز مصرفی برای جمعیت واکسینه شده ، دوزهایی است که به کارگران خط مقدم واکسینه نشده و سایر گروه های پرخطر در کشورهای کم درآمد واگذار نشده است. نویسندگان می نویسند: در صورت استفاده از واکسن های فعلی ، در صورت استفاده در جمعیت های واکسینه نشده قبلی ، می توان جان افراد بیشتری را نجات داد. " و آنها می افزایند ، "اگر واکسن ها در جایی استفاده شوند که بیشترین سود را داشته باشند ، می توانند با مهار تکامل بیشتر انواع مختلف ، پایان همه گیری را تسریع کنند."

  گروبر ، کراوز ، و نویسندگان دیگر با ذکر این نکته که ممکن است در آینده در برخی موارد تقویت کننده مورد نیاز باشد - در صورت کاهش شدید حفاظت و/یا ایجاد انواع خطرناک تر. با این حال ، تصمیم برای تقویت باید با داده های قوی اتخاذ شود ، که در حال حاضر فاقد آن است.

  این موقعیت تنها احتمالاً باعث ایجاد تنش در هفته جاری در آستانه شروع برنامه تقویت کننده های دولت بایدن خواهد شد. دوشنبه بعدی. FDA امروز جمعه جلسه عمومی مشاوران را برای بررسی داده های مربوط به تزریق واکسن Pfizer/BioNTech تشکیل می دهد.

خبرهای دیگر از علوم پایه