خبر

 • تک بورد - تلسکوپ وب دور با دو مانع بزرگ پس از پرتاب بی عیب و نقص

  تلسکوپ وب دور با دو مانع بزرگ پس از پرتاب بی عیب و نقص


  1 ماه قبل

  موانع زیادی در راه است، اما شروع خوبی برای رصدخانه جدید است.
  موسسه علمی تلسکوپ فضایی، بالتیمور، MD -- امروز، تلسکوپ فضایی جیمز وب سفر خود را به مکانی بیش از یک میلیون کیلومتر از زمین آغاز کرد، جایی که تقریباً شش ماه دیگر مأموریت علمی خود را آغاز خواهد کرد. کن سمباخ، مدیر مؤسسه علمی تلسکوپ فضایی، گفت: «این روزی است برای اعصار. "علم بعد از امروز مثل قبل نخواهد بود."

  سمباخ این کلمات را تقریباً یک ساعت قبل از پرتاب گفت، خیلی قبل از اینکه هر گونه نقص لحظه آخری بتواند پرتاب را به تعویق بیندازد، و مدتها قبل از مجموعه پیچیده رویدادهایی که بخش هایی از رصدخانه را از پیکربندی پرتاب فشرده خود آشکار می کند. پس از سال‌ها تأخیر و سواری بسیار زیاد در این رویدادها، ممکن است انتظار احساس تنش بیشتری را در میان کسانی که در اینجا برای تماشای پرتاب جمع شده‌اند داشته باشید، اما افرادی که در مؤسسه علمی تلسکوپ فضایی جمع شده بودند، به‌طور قابل‌توجهی آرام به نظر می‌رسیدند. حداقل تا زمانی که از آنها نپرسیدید که چه احساسی دارند.

  و حداقل تا اینجای کار، به نظر می‌رسد که این اعتماد به نفس خوب است. شمارش معکوس پرتاب بدون تأخیر به جلو رفت و هر گام در طول مسیر - جدا کردن تقویت کننده های موشک جامد، رها کردن فیرینگ - دقیقاً طبق برنامه پیش رفت و موشک دقیقاً در امتداد مسیر برنامه ریزی شده دنبال شد. ویدئویی از مرحله دوم موشک، استقرار پنل خورشیدی تلسکوپ را نشان می‌دهد، و اندکی بعد از اینکه کنترل‌کننده‌ها در اینجا نشان دادند که این تلسکوپ کاملاً نیرو گرفته است.

  چه چیزی در راه است

  اسکات فریدمن، دانشمند راه‌اندازی وب، رفت. در مورد تمام موانع اضافی که تلسکوپ باید قبل از عملیاتی شدن آن را برطرف کند، نقطه عطفی که انتظار می‌رود تا شش ماه دیگر رخ دهد. در طول چند هفته اول، کرم ضد آفتاب به عرض کامل خود کشیده می‌شود و سپس لایه‌های چندگانه صفحه از هم جدا می‌شوند و سپس تا حدی کشیده می‌شوند که آن‌ها را به شکل نهایی بکشد. پس از آن، یک برج بسته ابزار را از "سمت داغ" تلسکوپ رو به خورشید دور می کند.

  در سمت داغ، یک پنل خورشیدی، تجهیزات ارتباطی و تمام سخت افزار مورد نیاز وجود دارد. به عنوان یک فضاپیما عمل کند. اینها باید جدا از تجهیزات تصویربرداری مادون قرمز نگهداری شوند، مبادا گرمایی که تولید می‌کنند، سیگنال‌هایی را در تلسکوپ ایجاد کند.

  قسمت خنک بعد از ضد آفتاب شروع به پخش شدن می‌کند و از آینه ثانویه کوچکی که روی آن قرار دارد شروع می‌شود. بوم هایی که جلوی آینه اصلی امتداد می یابند. دو بال آینه اصلی که به عقب تا شده اند تا در پرتاب فیرینگ قرار گیرند، سپس امتداد می یابند و آینه اولیه را در پیکربندی نهایی خود قرار می دهند. در طول این مدت، یک "فلپ تکانه" برای خنثی کردن فشار تشعشع از نور خورشید گسترش می یابد.

  در سمت خنک، پانلی که به عنوان رادیاتور عمل می کند گسترش می یابد و اجازه می دهد تا خنک شدن ابزار شروع شود. - یکی از ابزارها برای کار کردن باید هفت کلوین باشد. انتظار می‌رود خنک‌سازی تا دمای عملیاتی 96 روز طول بکشد.

  همه چیز تا حدود دو هفته پس از راه‌اندازی در پیکربندی نهایی خود خواهد بود. از آنجا، آینه ها باید کمی بیشتر از یک سانتی متر حرکت کنند تا به موقعیت نهایی خود برسند. موتورهایی که این کار را مدیریت می کنند، کنترل دقیق آینه ها را نیز برای تنظیم دقیق پیکربندی انجام می دهند، بنابراین آنها فقط می توانند چیزها را به تدریج حرکت دهند. بنابراین، پیمودن این فاصله کم، آینه ها را 10 روز زمان می برد.

  پس از تکمیل، کنترل کننده ها شروع به تصویربرداری از ستاره های جدا شده می کنند تا تنظیمات دقیق مورد نیاز برای قرار دادن ابزار در پیکربندی نهایی خود را انجام دهند (البته تنظیمات بیشتر آینه‌ها را می‌توان بعداً ساخت).

  بنابراین، لحظات اضطراب‌آور زیادی در راه است، اما یک مانع بزرگ اکنون گذشته است. Webb در فضا است، تحت قدرت خود عمل می کند و با زمین ارتباط برقرار می کند.


  تگ ها:

  تلسکوپ , مانع , بزرگ , پرتاب


  v 11
خبرهای دیگر از علوم پایه