خبر

 • تک بورد - تلسکوپ فضایی SPHEREx ناسا به مرحله بعدی توسعه می رود

  تلسکوپ فضایی SPHEREx ناسا به مرحله بعدی توسعه می رود
  17 روز و 8 ساعت قبل

  برداشت ویرایشگر: بحث در مورد تلسکوپ دیگری از ناسا ممکن است برای برخی ناراحت کننده باشد زیرا تلسکوپ فضایی جیمز وب همچنان بی اساس است. دامنه Webb جانشین تلسکوپ فضایی هابل ، تاریخ پرتاب خود را بارها و بارها از دست داده و بیش از بودجه اولیه خود است. در حال حاضر ، قرار است در اکتبر 2021 راه اندازی شود.

  به تلسکوپ آینده ناسا چراغ سبز داده شد تا این هفته به مرحله بعدی توسعه ادامه یابد.

  دستگاه طیف سنج برای تاریخ جهان ، دوره Reionization و Ices Explorer یا SPHEREx به طور خلاصه ، به ابزارهایی برای تشخیص نور نزدیک به مادون قرمز مجهز می شود که برای چشم انسان قابل مشاهده نیست. با استفاده از روشی به نام طیف سنجی ، تلسکوپ فضایی نور نزدیک به مادون قرمز را به طول موج های جداگانه خود تجزیه می کند ، که به دانشمندان در دستیابی به سه هدف اساسی کمک می کند.

  تلسکوپ ، که در طول خود چهار بار کل آسمان را ترسیم می کند ماموریت دو ساله ، به دنبال شواهدی از فرایندی به نام تورم است که دانشمندان معتقدند "کمتر از یک میلیاردم میلیاردیم ثانیه پس از انفجار بزرگ" اتفاق افتاده است. شواهد مربوط به انبساط سریع هنوز هم باید وجود داشته باشد و می تواند به ما در درک فیزیک فرآیند کمک کند.

  https: / /techbord.com تلسکوپ فضایی SPHEREx ناسا به مرحله بعدی توسعه می رود

  SPHEREx همچنین درخشش کم نور کهکشان ها را به امید درک بهتر نحوه شکل گیری آنها مورد مطالعه قرار خواهد داد. علاوه بر این ، از این تلسکوپ برای جستجوی یخ آب و مولکول های آلی منجمد در اطراف ستارگان تازه شکل گرفته در کهکشان راه شیری استفاده خواهد شد. یادگیری بیشتر در مورد نقش آب در تشکیل سیستم های سیاره ای جوان می تواند دانشمندان را در مورد چگونگی وجود سیستم های رایج مانند ما در جهان بهتر درک کند.

  SPHEREx به تازگی وارد فاز C شده است ، این بدان معناست که آژانس فضایی تایید کرده برنامه های اولیه طراحی آن از اینجا می توان کار ایجاد یک طرح نهایی و ساخت سخت افزار و نرم افزار لازم را آغاز کرد.

  ناسا قصد دارد این تلسکوپ را زودتر از ژوئن 2024 و حداکثر تا آوریل 2025 پرتاب کند.

خبرهای دیگر از علوم پایه