خبر

 • تک بورد - تلسکوپ فضایی هابل نگاهی دقیق به یک کهکشان مارپیچی غیرمعمول در فاصله 120 میلیون سال نوری دارد

  تلسکوپ فضایی هابل نگاهی دقیق به یک کهکشان مارپیچی غیرمعمول در فاصله 120 میلیون سال نوری دارد
  19 روز و 2 ساعت قبل

  ناسا و آژانس فضایی اروپا تصویر جدیدی را از یک کهکشان مارپیچی عجیب به اشتراک گذاشته اند که تقریباً 120 میلیون سال نوری از ما در صورت فلکی سیفئوس فاصله دارد. NGC 2276 اولین بار توسط فردریش آگوست تئودور وینکه در سال 1876 کشف شد و از آن زمان ستاره شناسان را مجذوب ظاهر خود کرده است

  همانطور که سایت هابل توصیف می کند…

  تعداد بیشماری کهکشان های مارپیچی در جهان ما تقریباً همه شبیه تخم مرغ های سرخ شده هستند. برآمدگی مرکزی ستارگان در حال پیر شدن مانند زرده تخم مرغ است که توسط یک قرص ستاره که سفید تخم مرغ است احاطه شده است. کهکشان در این عکس هابل به نظر می رسد که از ماهیتابه در حال لغزش است. برآمدگی مرکزی در یک گوشه نسبت به دیسک اطراف ستاره های آبی جوان و روشن خاموش است.

  ظاهراً ظاهر کهکشان ناشی از دو فعل و انفعالات اخترفیزیکی است.

  در سمت چپ بالا در لبه تصویر ، بازوی آبی روشن ستاره های تازه متولد شده و کوتاه مدت را مشاهده خواهید کرد. اعتقاد بر این است که این منطقه از تشکیل شدید ستاره می تواند در اثر برخورد با یک کهکشان کوتوله یا برهم کنش گاز بیش از حد گرم که بین کهکشان ها در خوشه های کهکشان قرار دارد.

  در طرف مقابل ، نیروی جاذبه از کهکشان نزدیک NGC 2300 بیرونی ترین بازوی مارپیچی NGC 2276 را تحریف می کند و باعث فاصله بیشتر ستاره ها می شود. کهکشان بسیار دور است و جهان قابل مشاهده چقدر غیرمجاز است. .

خبرهای دیگر از علوم پایه