خبر

 • تک بورد - تلسکوپ فضایی نماد Arecibo با نزدیک شدن به فروپاشی از رده خارج می شود

  تلسکوپ فضایی نماد Arecibo با نزدیک شدن به فروپاشی از رده خارج می شود
  18 روز قبل

  رصدخانه Arecibo ، تلسکوپ فضایی نمادین ایالات متحده واقع در جنگل پورتوریکو ، پس از 57 سال فعالیت پس از دو شکست مخرب کابل از کار افتاده است که باعث می شود ترمیم آن با خیال راحت انجام نشود.

  در ماه آگوست ، مدتی نگذشت که طوفان گرمسیری Isaias به پورتوریکو برخورد کرد ، یک کابل کمکی به ضخامت 3 اینچ از سوکت آن لغزید و یک سوراخ 100 فوت در ظرف بازتابنده 1000 فوت پاره کرد. در اوایل این ماه ، درست قبل از شروع تعمیرات ، یک کابل اصلی 15000 پوندی از همان برج شکست ، به ظرف برخورد کرد و باعث آسیب بیشتر به صفحات زیر شد.

  حتی کسانی که با تلسکوپ آشنا نیستند ممکن است آن را از فیلم GoldenEye جیمز باند به یاد بیاورید. این سایت همچنین در Contact ، Species و یک قسمت X-Files 1994 مورد استفاده قرار گرفت.

  https://techbord. com تلسکوپ فضایی نماد Arecibo با نزدیک شدن به فروپاشی از رده خارج می شود

  هر دو کابل از سکوی عظیم نشسته 450 فوت بالاتر از ظرف پشتیبانی می کردند. اگر کابل دیگری خراب شود ، ساختار فلزی 900 تنی به دیسک می خورد و احتمالاً سه برج پشتیبانی را به سمت پایین می کشد. علت قطع اولیه کابل هنوز مشخص نشده است.

  بنیاد ملی علوم آمریکا (NSF) می گوید هرگونه تلاش برای تعمیر رصدخانه برای افراد درگیر بسیار خطرناک است. شان جونز ، دستیار مدیر ریاضیات علوم ریاضی و فیزیکی در NSF گفت: "NSF نتیجه گرفته است که این آسیب اخیر به تلسکوپ 305 متری بدون به خطر انداختن جان و ایمنی خدمه و کارکنان قابل حل نیست." "NSF تصمیم گرفته است روند برنامه ریزی برای از کار انداختن کنترل شده را آغاز کند. "

  حتی تعیین مدت زمانی که رصدخانه قبل از فروپاشی آن باقی مانده است غیرممکن است. رالف گائوم ، مدیر بخش علوم نجوم NSF گفت: "تلاش برای تثبیت یا آزمایش کابل ها می تواند منجر به تسریع در خرابی فاجعه بار شود." از فلوریدا مرکزی ، یانگ اینترپرایز و UMET تحت یک قرارداد پنج ساله 20 میلیون دلاری با NSF ، برای جستجوی علائم حیات فرازمینی ، بررسی سیارک های بالقوه خطرناک در نزدیکی زمین و تجزیه و تحلیل ستاره ها و سیارات دور استفاده شده است.

  اعتبار تصویر: Photo Spirit

خبرهای دیگر از علوم پایه