خبر

 • تک بورد - تلسکوپ جیمز وب تاریخ پرتاب صادقانه ای دارد

  تلسکوپ جیمز وب تاریخ پرتاب صادقانه ای دارد
  18 روز و 17 ساعت قبل

  تلسکوپ آماده است. موشک هم همینطور. وقتشه.
  ناسا در آگوست اعلام کرد که تلسکوپ فضایی جیمز وب آخرین آزمایش های زمینی خود را پشت سر گذاشته و در حال آماده سازی برای ارسال به محل پرتاب خود در کورو ، گویان فرانسه است. اکنون ، تلسکوپ 10 میلیارد دلاری که اغلب تأخیر می افتد تاریخ رسمی رسمی دارد: 18 دسامبر 2021.

  این تاریخ روز چهارشنبه توسط ناسا ، آژانس فضایی اروپا و ارائه دهنده پرتاب ، Arianespace اعلام شد. تلسکوپ فضایی با موشک Ariane 5 پرتاب می شود.

  چرا گرانترین ابزار علمی ناسا تا به حال بر روی موشک اروپایی پرتاب شده است؟ زیرا آژانس فضایی اروپا در ازای سهمی از زمان رصد با استفاده از تلسکوپ مادون قرمز ، پرتاب را برای ناسا انجام می دهد. وب طول موج های نور را بیشتر از طول تلسکوپ فضایی هابل مشاهده خواهد کرد و این امر به ابزار جدید اجازه می دهد کهکشان های اولیه جهان را مشاهده کند. توسعه وب را در دهه گذشته به تأخیر انداخت ، که منجر به افزایش هزینه های هنگفت شد. برخی از اینها قابل درک است ، زیرا بازکردن تلسکوپ 20 متری در اعماق فضا نیاز به 50 استقرار عمده و 178 مکانیزم اصلی رهاسازی دارد. همه این سیستم ها باید کار کنند وگرنه سازنده خراب می شود. هیچ وسیله آسانی برای سرویس دادن به تلسکوپ در محل آن در نزدیکی نقطه خورشید-زمین LaGrange در فاصله 1.5 میلیون کیلومتری زمین یا چهار برابر فاصله تا ماه وجود ندارد.

  تبلیغات

  تابستان امسال ، همانطور که ناسا تلاش کرده است با وب ، آژانس فضایی اروپا و Arianespace مشکلات خود را با موشک Ariane 5 داشته اند. یک موشک محترم برای بیش از 25 سال در خدمت ، Ariane 5 از آگوست 2020 تا ژوئیه 2021 به دلیل مسأله فیرینگ بار زمین گیر شد. با این حال ، مقامات Arianespace می گویند که مسئله فیرینگ تشخیص داده شده و با طراحی مجدد مورد بررسی قرار گرفته است و موشک در 30 ژوئیه 2021 با موفقیت به فضا پرتاب شد. زمین تنیس ، به گونه ای طراحی شده بود که تا شود و در محدوده آریان 5 قرار بگیرد. " src = "https://techbord.com/picsbody/2109/5511-1.jpg" alt = "https://techbord.com تلسکوپ جیمز وب تاریخ پرتاب صادقانه ای دارد"> بزرگنمایی/محافظ آفتاب Webb ، یک ساختار پنج لایه ، به شکل الماس به اندازه یک تنیس دادگاه ، به طور خاص برای جمع شدن و جاگیری در محدوده Ariane 5 طراحی شده است. آژانس فضایی اروپا

  موشک Ariane 5 یک ماموریت دیگر برای پرتاب دو ماهواره تجاری دارد که برای 15 اکتبر ، قبل از پرتاب وب برنامه ریزی شده است. به اگر پرواز بعدی موشک Ariane به صورت اسمی انجام شود ، Arianespace برای تلسکوپ Webb آماده می شود.

  ESA مفتخر است که Webb از موشک Ariane 5 مخصوص موشک Ariane 5 از سفینه فضایی اروپا پرتاب می شود. " Neuenschwander ، مدیر حمل و نقل فضایی ESA ، در خبری اعلام کرد: "ما در مسیر خوبی هستیم ، این فضاپیما مشغول آماده شدن برای رسیدن به این محموله فوق العاده است و عناصر Ariane 5 برای این پرتاب در حال جمع شدن هستند. ما کاملاً متعهد هستیم ، با همه شرکای وب ، به موفقیت این ماموریت نسل به نسل "،

خبرهای دیگر از علوم پایه