خبر

 • تک بورد - تقویت کننده های ترکیبی و مسابقه ای کووید به همان اندازه خوب هستند-اگر نگوییم بهتر از آنها-همه عکس های یکسان هستند

  تقویت کننده های ترکیبی و مسابقه ای کووید به همان اندازه خوب هستند-اگر نگوییم بهتر از آنها-همه عکس های یکسان هستند
  5 روز و 2 ساعت قبل

  آزمایش برای مقایسه قطعی ترکیبات بسیار کوچک بود ، اما Moderna ممکن است مزیتی داشته باشد. به این بر اساس داده های اولیه ای است که روز چهارشنبه از یک آزمایش بالینی توسط موسسه ملی بهداشت منتشر شد.

  این آزمایش چیزی را که برخی مدتها امیدوار بودند تقویت می کند: ترکیب و تطبیق واکسن ها می تواند محافظت قوی تر و گسترده تری در برابر ویروس همه گیر و همه انواع آن ایجاد کند.

  این آزمایش به اندازه کافی بزرگ نبود تا به طور قطعی مشخص شود که کدام ترکیب واکسن ها بهترین محافظت را ارائه می دهند. و نتایج اولیه ، که در سرور پیش چاپ موجود است ، هنوز مورد بررسی قرار نگرفته است. اما یافته های آزمایش اولیه نشان می دهد که واکسن mRNA Moderna ممکن است قوی ترین محافظت را در سراسر جهان ارائه دهد-از یافته های مشابه از مطالعات قبلی اثربخشی واکسن پشتیبانی می کند. داده ها همچنین نشان می دهد افرادی که واکسن جانسون و جانسون را دریافت کرده اند ممکن است بخواهند با یکی از دو واکسن mRNA ، Moderna یا Pfizer/BioNtech ، تقویت شوند.

  اما به وضوح ، این مطالعه مشخص شد که تقویت ترکیب و مسابقه باعث افزایش محافظت می شود و فقط عوارض جانبی مشابهی با تقویت واکسن ایجاد می کند. یا ، به قول نویسندگان: "این داده ها نشان می دهد که اگر واکسن تأیید یا مجاز شود ، بدون توجه به رژیم اولیه واکسیناسیون Covid-19 ، پاسخ ایمنی ایجاد می شود."

  نه ترکیب < /h2>

  برای انجام این مطالعه ، محققان در سایتهای مختلف آزمایش در سراسر کشور 458 نفر را بالای 18 سال استخدام کردند که به سه گروه تقریباً 150 نفر تقسیم شدند. این سه گروه رژیم واکسن اولیه متفاوتی داشتند: یا دو دوز واکسن Moderna ، دو دوز واکسن Pfizer/BioNtech یا یک تزریق واکسن جانسون و جانسون.

  تبلیغات

  از آنجا ، هر یک از سه گروه 150 نفره به سه گروه 50 نفری تقسیم شدند و هر یک از گروههای کوچکتر تقویت کننده های متفاوتی دریافت کردند. به عنوان مثال ، در میان 151 نفری که ابتدا واکسن Moderna دریافت کرده بودند ، 51 نفر تقویت کننده Moderna ، 51 نفر تقویت کننده Pfizer/BioNTech و 49 نفر تقویت کننده Johnson & Johnson دریافت کردند. دوزهای تقویت کننده بین 12 تا 29 هفته پس از واکسیناسیون اولیه تجویز شد.

  در مرحله بعد ، محققان سطوح آنتی بادی های متصل کننده و خنثی کننده را در روز تزریق تقویت کننده بررسی کردند (بنابراین قبل از اینکه تقویت کننده ها بتوانند ضربه بزنند. ) ، 15 روز بعد ، و 29 روز بعد. در تمام این ترکیبات ، سطح آنتی بادی های اتصال دهنده بین 4 تا 56 برابر افزایش یافت. سلول ها. در افرادی که همان نوع واکسن را برای دوزهای اولیه و دوز تقویتی خود دریافت کرده بودند ، سطح خنثی کننده آنتی بادی 4 برابر افزایش یافت و به 20 برابر رسید. در افرادی که واکسن های متفاوتی دریافت کرده اند ، سطح خنثی کننده آنتی بادی 6 برابر افزایش یافته و به 76 برابر رسیده است. یک لبه اما تغییرات تاشو می تواند برخی از نکات ظریف را پنهان کند. (شما می توانید جدول کلی نتایج را در اینجا مشاهده کنید ، از صفحه 27 شروع کنید)

  با بررسی میانگین سطوح آنتی بادی در هر گروه ، کسانی که ابتدا واکسن جانسون و جانسون را دریافت کرده اند با کمترین میزان خنثی سازی شروع کردند. سطوح آنتی بادی در روز 1. میانگین هندسی تیتر آنتی بادی های خنثی کننده بین 7.6 تا 9 در روز اول متغیر بود. به این ترتیب ، آنها کوچکترین و بزرگترین تغییرات برابر را پس از افزایش نشان دادند. اعضای گروه جانسون و جانسون که از تقویت کننده جانسون و جانسون استفاده کردند ، مشاهده کردند که سطح آنتی بادی خنثی کننده آنها تنها پس از 15 روز (تا 31 روز) چهار برابر افزایش می یابد-کوچکترین تغییر در همه گروه ها. اما افرادی که واکسن جانسون و جانسون را دریافت کردند و به دنبال آن تقویت کننده Moderna دریافت کردند ، 76 برابر افزایش یافت (به 676)-بزرگترین تغییر. دریافت تقویت کننده Moderna بدون در نظر گرفتن واکسن اولیه ، بالاترین سطح آنتی بادی خنثی کننده را داشت. میانگین هندسی آنتی بادی های خنثی کننده بین 676 تا 900 در روز 15 متغیر بود. گروه با میانگین 900 - بالاترین سطح گزارش شده در مطالعه - واکسن Moderna را برای دوزهای اولیه و تقویت کننده خود دریافت کرده بودند. افرادی که در ابتدا واکسن Pfizer/BioNTech دریافت کرده بودند ، بعد از تقویت کننده Moderna ، میانگین هندسی آنتی بادی های خنثی کننده از 25 تا 786 افزایش یافت. برای افرادی که در ابتدا با واکسن Pfizer/BioNTech واکسینه شده بودند ، به ترتیب با محدوده 58-89 و 25-25. افراد در ابتدا واکسیناسیون کرده و با واکسن Pfizer/BioNtech واکسیناسیون کردند و سطح آنها از 21 به 448 افزایش یافت. اما این هنوز از افرادی که در ابتدا با Moderna واکسینه شده بودند کمتر بود و Pfizer/BioNtech را افزایش داد ، که پس از 25 روز سطح آنها از 58 به 678 افزایش یافت.

  محققان خاطرنشان کردند که مطالعات قبلی تخمین زده بودند که میانگین هندسی تیتر خنثی سازی آنتی بادی ها در 100 یا بالاتر با اثربخشی واکسن 90.7 درصد در برابر بیماریهای علامت دار ارتباط دارد. همه گروه ها این آستانه را داشتند ، به جز گروهی که دوز جانسون و جانسون را از دوز اولیه و تقویت کننده دریافت کردند. تقویت حفاظت محققان باید مطالعات گسترده تری را انجام دهند تا ببینند آیا Moderna می تواند پیشتازی خود را در اینجا حفظ کند یا خیر. اما نتایج ضعیف جانسون و جانسون هنگام بحث مشاوران سازمان غذا و دارو در اواخر این هفته برای بررسی مجوز دوزهای تقویت کننده جانسون و جانسون ، علوفه زیادی برای بحث فراهم می کند.

خبرهای دیگر از علوم پایه