خبر

 • تک بورد - تغییر اقتصاد انرژی خورشیدی در چین

  تغییر اقتصاد انرژی خورشیدی در چین
  14 روز و 8 ساعت قبل

  افزودن فضای ذخیره سازی می تواند به خورشید اجازه دهد تقریبا نیمی از برق چین را تولید کند.
  سقوط باورنکردنی قیمت سیستم های فتوولتائیک ، انرژی خورشیدی را به گزینه ای مقرون به صرفه برای بسیاری از جهان تبدیل کرده است. و تا زمانی که انرژی خورشیدی بخش کوچکی از برق را در یک شبکه معین تأمین می کند ، افزودن تاسیسات جدید فتوولتائیک مانع کمی می شود. اما با افزایش کسری از انرژی خورشیدی ، مدیریت این واقعیت

  در آن نقطه ، عواملی غیر از قیمت در تعیین میزان منطقی بودن انرژی خورشیدی مهم می شوند. و این عوامل می توانند از کشوری به کشور دیگر متفاوت باشد. این بدان معناست که درک پتانسیل خورشیدی نیاز به تجزیه و تحلیل خاص کشور دارد. این هفته ، محققان در چین با تجزیه و تحلیل کشور خود ، نشان دادند که انرژی خورشیدی اکنون به نقطه ای رسیده است که با زغال سنگ مقرون به صرفه است. این گزارش همچنین بیان می کند که انرژی خورشیدی (وقتی با ذخیره سازی همراه شود) می تواند تقریباً نیمی از نیازهای چین را تا نیمه قرن بیستم تامین کند. کاهش قدرت طی دهه گذشته ، با کاهش 63 درصدی تنها بین سالهای 2011 تا 2018. در همین راستا ، نصب و راه اندازی خورشیدی به طور چشمگیری افزایش یافته است. در حال حاضر ، یک سوم ظرفیت خورشیدی جدید کل کره زمین در چین راه اندازی می شود. این کشور از ظرفیت نصب شده ایالات متحده در سال 2013 و آلمان در سال 2015 گذشت و در حال حاضر بیش از 250 گیگاوات انرژی فعال دارد - که بسیار بیشتر از دو برابر برنامه اقتصادی آن در این مرحله تعیین شده بود.

  با توجه به اینکه چین برنامه دارد اگر بخواهیم تا سال 2060 به انتشار خالص صفر برسیم ، به احتمال زیاد این شهرسازی ادامه خواهد یافت. بیشتر جمعیت چین در جنوب شرقی این کشور واقع شده است. بهترین منابع خورشیدی (از نظر روزهای بدون ابر و زمین های موجود) در شمال غربی است ، که اتفاقاً جمعیت کمی نیز دارد. این ناسازگاری به دلیل محدودیت در توانایی شبکه های چین در انتقال نیرو در فواصل وسیع آن ، با محدودیت های خورشیدی روبرو شده است. خروجی نیروگاه های خورشیدی در شمال غربی اغلب به پایان رسیده است ، زیرا هیچ ظرفیتی برای ارسال آن به جایی که مورد نیاز است وجود ندارد. چین.

  برای به دست آوردن تصویر واضح تر ، محققان مدلی را ساختند که بیشتر عوامل م .ثر بر عملکرد خورشیدی را در نظر می گیرد. این مدل تغییرات تکنولوژی ، اقتصاد ، منابع خورشیدی و شبکه چینی را برای دوره 2020 تا 2060 دنبال می کند. این داده ها از شش سال اطلاعات آب و هوایی ماهواره ای برای برآورد بهره وری معمولی در مناطق مختلف کشور استفاده کرد و شامل اطلاعاتی در مورد زمین های موجود بود. استفاده ای که با ایجاد مزرعه خورشیدی تداخل داشته باشد. اگر همه سایتهای قابل دسترسی برای تولید آن استفاده شود ، می تواند تولید شود. برای سال 2020 ، پتانسیل فنی انرژی خورشیدی در چین کمی کمتر از 100 پتاوات ساعت یا تقریباً 13 برابر کل نیاز برق چین است. با توجه به پیشرفت فناوری ، پیش بینی می شود این پتانسیل فنی تا سال 2060 به 150 PW-hr برسد ، سالی که چین قصد دارد به تولید خالص گازهای گلخانه ای صفر برسد.

  اما بسیاری از این سایت ها نسبتاً فقیر هستند. میانگین فاکتور ظرفیت (تولید واقعی در مقابل. ظرفیت نامی) تنها 17.6 درصد تخمین زده می شود (برای زمینه ، متوسط ​​کارخانه های فعال در ایالات متحده در محدوده 25 درصد است.

  تجزیه و تحلیل همچنین قیمت تقریبی تولید می کند که با در نظر گرفتن هزینه های اولیه ، نگهداری و تامین مالی برای تأسیسات خورشیدی در هر مکان سود می آورد. آنها نشان می دهند که در سال 2020 ، اکثر کشورها می توانند خورشیدی را با قیمتی معادل زغال سنگ تولید کنند. حدود 80 درصد از ظرفیت بالقوه تا سال 2022 به برابری قیمت خواهد رسید و این امر در همه جا پیش از پایان این دهه صادق خواهد بود.

  این شکاف همچنان افزایش می یابد ، زیرا قیمت خورشیدی به احتمال زیاد بیشتر کاهش می یابد. در حال حاضر 49.3 دلار در مگاوات ساعت است اما پیش بینی می شود که تا سال 2030 به 13 دلار در مگاوات ساعت و تا سال 2060 به 3 دلار در مگاوات ساعت برسد. و محققان خاطرنشان می کنند که رقابت خورشیدی با زغال سنگ با وجود این واقعیت که هزینه های بهداشتی و زیست محیطی قیمت زغال سنگ در مقایسه با هزینه برق تولید شده با استفاده از آن نیست. اگر قیمت کربن وجود داشت ، شکاف قیمت بین زغال سنگ و خورشیدی از قبل زیاد بود و تا اواسط قرن بسیار زیاد می شد.

خبرهای دیگر از علوم پایه