خبر

 • تک بورد - تعهدات بین المللی آب و هوا ممکن است در مسیر درستی باشد - شاید

  تعهدات بین المللی آب و هوا ممکن است در مسیر درستی باشد - شاید
  6 روز و 15 ساعت قبل

  اهداف آب و هوایی جهان بد نیستند ، اما هنوز با دمای 1.5 درجه سانتیگراد فاصله دارند
  پس از پیروزی جو بایدن در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا ، وی متعهد شد که این کشور تا سال 2030 میزان انتشار گازهای گلخانه ای را تا 50 درصد کاهش خواهد داد. به سختی تنها در این جاه طلبی بر اساس تحقیقات جدید Climate Analytics-بخشی از کنسرسیوم Climate Action Tracker-131 کشور یا در حال مذاکره هستند ، اعلام کرده اند یا د

  اینکه اهداف ملی آب و هوا تا چه حد می تواند به تحقق هدف توافقنامه پاریس برای محدود کردن افزایش دمای جهانی تا 1.5 درجه سانتی گراد کمک کند ، یک س openال باز است. اما به گفته متیو گیدن ، یکی از نویسندگان مقاله اخیر ، این اهداف آب و هوایی تأثیر قابل توجهی بر آب و هوای آینده دارند (و در واقع می توانند داشته باشند).

  "پیام واضح از نظر من او از Ars می گوید که از نظر پنجره بسته نشده است. "با این حال ، برای ایجاد حرکت واقعی ، به اقدامات قابل توجه و واقعی ، به ویژه از سوی کشورهای توسعه یافته جهان و بزرگترین انتشار دهنده های جهان ، نیاز است." بسیاری از کشورها اهداف و مسیرهای خالص خود را برای رسیدن به آن تعیین کردند. گیدن و همکارانش به بررسی هر گونه سیاست آب و هوایی ، چه پیشنهادی و چه ارائه شده ، پرداختند و مشخص کردند که همه آنها برای آب و هوا چه معنایی خواهد داشت. این لزوما ساده ترین کار نبود ، زیرا کشورها اهداف خود را متفاوت تعریف کردند. برخی برای سال 2050 ، به عنوان مثال ، برخی دیگر اهداف خود را برای 2060 تعیین کردند. بعلاوه ، برخی دی اکسید کربن را بطور خاص هدف قرار دادند ، در حالی که برخی دیگر متعهد شدند گازهای دیگر گلخانه ای مانند متان را قطع کنند.

  به طور کلی ، تحقیقات نشان داد اگر این اهداف به طور کامل اجرا شوند ، می توانند افزایش دما را بین 2 تا 2.4 درجه سانتی گراد تا سال 2100 محدود کنند. بدون این اهداف ، با استفاده از سیاست های فعلی ، جهان می تواند انتظار گرم شدن 2.9 تا 3.2 درجه سانتیگراد را در آن داشته باشد. زمان. به گفته گیدن ، از زمان تصویب توافقنامه پاریس در سال 2015 ، سیاست های آب و هوایی در سراسر جهان با موفقیت پیش بینی گرم شدن کره زمین را از 3.5 درجه سانتیگراد کاهش داد. وی گفت ، در بلند مدت هر دو هدف شفاف است. " ، تصویری مشابه اما تا حدی کمتر خوش بینانه از این وضعیت ترسیم می کند. تا 30 جولای 2021 ، این گزارش اشاره کرد که 86 NDC جدید یا جدید توسط 113 طرف ارائه شده است. در این گروه ، انتظار می رود میزان انتشار گازهای گلخانه ای تا سال 2030 در مقایسه با سطوح 2010 تا 12 درصد کاهش یابد.

  با این حال ، این روزنامه خاطرنشان کرد که برای دستیابی به هدف توافق پاریس با دمای 1.5 درجه سانتی گراد ، کربن انتشار دی اکسید تا سال 2030 باید 45 درصد کاهش یابد. علاوه بر این ، این روزنامه خاطرنشان کرد که انتظار می رود انتشار جهانی گازهای گلخانه ای تا سال 2030 به میزان 16 درصد افزایش یابد. اگر این تغییر نکند ، جهان می تواند دمای 2.7 درجه سانتیگراد را افزایش دهد. C تا پایان قرن. انتظار می رفت که NDC ها با گذشت زمان شدیدتر شوند ، اما ما برای تغییرات مورد نیاز خود زمان کوتاهی داریم.

  پاتریشیا اسپینوزا ، دبیر اجرایی کنوانسیون چارچوب سازمان ملل متحد در مورد تغییرات آب و هوا ، در یک مقاله گفت: بیانیه مطبوعاتی:

  با آگاهی از اینکه چقدر کار بر روی تقویت NDC ها در حال انجام است ، من مجدداً از همه طرفهایی که هنوز این کار را نکرده اند می خواهم که NDC های جدید یا به روز شده را ارسال کنند. اما آن دسته از طرفهایی که قبلاً اظهارنظر کرده اند نیز این فرصت را دارند که NDC های خود را مجدداً مورد بررسی قرار دهند تا سطح جاه طلبی آنها افزایش یابد. زمان باقیمانده تا COP26 کوتاه است ، اما امیدوارم هنوز تعداد بیشتری از NDC ها را ببینیم.

  در واقع ، گیدن گفت که فضای مشخصی برای بهبود وعده های آب و هوایی جهان وجود دارد. او موافقت کرد که جهان هنوز در مسیر دستیابی به اهداف توافقنامه پاریس نیست. وی گفت: "در آینده نزدیک ، ما در مسیر اشتباه حرکت می کنیم."

  همچنین هیچ تضمینی وجود ندارد که کشورها در واقع استراتژی های کاهش انتشار خود را اجرا کنند. به عنوان مثال ، اهداف رئیس جمهور بایدن برای اقلیم هنوز به صورت قانونی مدون نشده است. علاوه بر این ، بسیاری از کشورهای دیگر هستند که می توانند تعهد دهند. گیدن پیشنهاد داد که COP26 ، که در نوامبر امسال در گلاسکو برگزار شد ، ممکن است زمان تعیین کننده ای برای آب و هوا باشد ، زیرا ممکن است کشورها از آن برای تعهدات بلند پروازانه آب و هوا استفاده کنند.

  یکی دیگر از نشریات اخیر خارج از Climate Analytics نیز نشان می دهد که کشورهای گروه 20 با توجه به اینکه حدود 75 درصد از انتشار گازهای گلخانه ای را تشکیل می دهند ، می توانند نقش زیادی در کاهش سطح جهانی گازهای گلخانه ای ایفا کنند. این مقاله نشان می دهد ، اگر همه کشورهای گروه 20 تعهدات خالص در نیمه قرن را به تصویب برسانند و برای محدود کردن گرمایش جهانی در دمای 1.5 درجه سانتیگراد تلاش کنند ، گرم شدن تا سال 2100 می تواند به 1.7 درجه سانتیگراد محدود شود.

  "تعیین این اهداف گیدن گفت:

  بخش مهمی از [دستیابی به اهداف آب و هوایی] است ، اما ما هنوز باید کارهای بیشتری انجام دهیم. "

خبرهای دیگر از علوم پایه