خبر

 • تک بورد - تصاویر جدید از ایستگاه فضایی بین المللی نشان می دهد که این ایستگاه هنوز یک جواهر است

  تصاویر جدید از ایستگاه فضایی بین المللی نشان می دهد که این ایستگاه هنوز یک جواهر است


  10 روز و 8 ساعت قبل

  اکنون که فضانوردان می‌توانند دوباره در اطراف ایستگاه فضایی پرواز کنند، می‌توانیم دوباره از آن قدردانی کنیم.
  ایستگاه فضایی بین‌المللی اکنون بیش از دو دهه قدمت دارد. و در حالی که ساخت اولیه آزمایشگاه مداری کمی بیش از یک دهه پیش، قبل از بازنشستگی شاتل فضایی ناسا به پایان رسید، ایستگاه با ماژول های کوچکتر و مجموعه ای از فضاپیماهای بازدیدکننده دائما در حال تغییر به تکامل خود ادامه داد.

  در طول این مدت، ایستگاه شروع به نشان دادن سن خود کرده است، زیرا در معرض دمای بسیار گرم و سرد فضا، محیط خلاء و زباله های ریز شهاب سنگ قرار گرفته است. برای بیش از 20 سال، این شرایط سخت در ایستگاه وجود داشته است، که باعث شکستگی های استرسی و آسیب های دیگر می شود.

  به دنبال بازنشستگی شاتل فضایی در سال 2011، ناسا توانایی پرواز انسان در اطراف ایستگاه را برای فهرست کردن این موارد از دست داد. با عکس های بسیار دقیق تغییر می کند. اما به لطف ظهور وسیله نقلیه Crew Dragon SpaceX، فضانوردان پس از باز کردن اسکله و قبل از رفتن به خانه، بار دیگر دور ایستگاه را شروع کردند.

  اخیراً، ماموریت Crew 2 به رهبری شین کیمبرو فضانورد ناسا از فضا باز شد. ایستگاه در 8 نوامبر، و خدمه توانستند چندین نما از ایستگاه فضایی را ثبت کنند. مرکز فضایی جانسون ناسا اخیراً این عکس‌ها را در صفحه فلیکر خود منتشر کرده است.

  با صرف چند دقیقه تماشای این تصاویر، نمی‌توان یادآوری کرد که ایستگاه فضایی بین‌المللی چه دستاوردی مهندسی و دیپلماتیک است. ماشینی عظیم و پیچیده که در مدار پایین زمین زندگی و تنفس می کند. بعید است در طول عمر خود یک وسیله نقلیه فضایی را در مداری به بزرگی یا توانایی خود ببینیم.

  از بسیاری جهات، ایستگاه فضایی بین المللی چشم اندازی امیدوارکننده برای آینده ما در فضا ارائه می دهد. ایالات متحده و روسیه را در فضا گرد هم آورده است و همچنین بسیاری از کشورهای اروپایی را در کنار ژاپن و کانادا گرد هم آورده است. بسیاری از این کشورها در قرن بیستم جنگ کردند. اما در این قرن آنها با هم کار کرده‌اند و پول و سخت‌افزار را برای ساختن چیزی بزرگ‌تر از آنچه هر کشور می‌توانست به تنهایی بسازد، کمک کرده‌اند.

  با آزمایش‌های پیشگامانه‌اش بر روی سلامت انسان و گرانش میکرو، فضا نیز وجود دارد. ایستگاه الگویی برای درک اینکه چگونه انسان ها می توانند ماه ها یا حتی سال ها در فضا زندگی و کار کنند و رشد کنند، ارائه می دهد. اکنون صدها نفر در ایستگاه زندگی می‌کنند و اطلاعات بیولوژیکی را ارائه می‌دهند که به فضاپیماها و مأموریت‌های اکتشافی آینده اطلاع می‌دهد.

  بنابراین، ایستگاه فضایی راهی برای همکاری و پایداری در پروازهای فضایی به بشریت ارائه می‌کند.

  اخیراً، به اصرار مدیر ناسا، بیل نلسون، کاخ سفید بایدن با تمدید ایستگاه فضایی تا سال 2030 موافقت کرد. ایالات متحده همچنان باید با شرکای بین المللی خود برای ادامه پرواز این ایستگاه در این دهه توافقاتی را امضا کند، و ممکن است وجود داشته باشد. برای همراهی روسیه یک بار سنگین باشد. اما ایستگاه فضایی، همانطور که این عکس‌ها نشان می‌دهند، قطعا ارزش پرواز را دارد تا زمانی که توانایی انجام این کار را داشته باشد.


  تگ ها:

  تصاویر , جدید , ایستگاه , فضایی , المللی , نشان , هنوز , جواهر


خبرهای دیگر از علوم پایه