خبر

 • تک بورد - تجزیه و تحلیل اشعه ایکس ترکیب پنهان زیر پرتره نمادین Lavoisiers را نشان می دهد

  تجزیه و تحلیل اشعه ایکس ترکیب پنهان زیر پرتره نمادین Lavoisiers را نشان می دهد
  19 روز و 5 ساعت قبل

  نقاشی به احتمال زیاد برای تسکین احساسات ضد اشرافی فرانسوی تغییر کرد.
  آنتوان لاوازیه ، شیمی دان فرانسوی قرن 18 یک شخصیت تاریخی پیچیده است. البته از نظر علمی ، او یک غول بلامنازع است و در حرکت به سمت انقلاب شیمیایی کمک می کند ، زیرا زمینه از رویکرد کیفی به کمی تبدیل شده است. او همچنین یک اشراف ثروتمند و مأمور مالیات برای Ferme Generale بود ، یکی از نفرت انگیزترین اجسام رژیم قدیم با افزایش سرعت

  چیزی از این پیچیدگی در تجزیه و تحلیل علمی جدید از پرتره مشهور 1788 ، که اکنون در موزه متروپولیتن نیویورک ، ساخته شده توسط لووازیه و همسرش ، ماری آن ، توسط نقاش نئوکلاسیک ژاک لوئیس دیوید نگهداری می شود ، مشهود است. به این نقاشی زن و شوهر را با مجموعه ای از ابزارهای کوچک علمی نشان می دهد-ادای احترام به تلاش های فکری آنها. این زن و شوهر را بیشتر اشراف فرانسوی توصیف می کنند. بر اساس مقاله ای که اخیراً در مجله Heritage Science منتشر شده است ، او به طرز هوشمندانه ای نقاشی زیر را در پرتره نهایی مبهم کرده است. همانطور که نویسندگان در مقاله آنلاین آنلاین خود برای مت نوشتند:

  علاوه بر اصلاح قالب ها و ژست های موجود در عکسهای پرتره دهه 1780 ، توسعه کلی پرتره لاووازیر از پیش زمینه سازی هویت آنها بعنوان مالیات فاصله گرفت. گردآورندگان (منبع ثروت آنها که چنین مأموریتی مجلل را امکان پذیر می کرد) و به منظور تأکید بر کار علمی خود. البته این هویت اخیر است که امروزه به وضوح تعریف شده است و به ماندگاری شهرت آنها در تاریخ هنر و تاریخ علم کمک کرده است. اما هویت دیگری در پرتره کنونی کاملاً مخفی شده است ، و افشای آن یک لنز جایگزین برای دستگیری لاووازیه نه به دلیل مشارکت وی در علم ، بلکه به عنوان یک جمع آوری کننده مالیات ثروتمند است که می تواند هوی و هوس های لباس شیک و پرتره ای را که او را به خانه می فرستد ، تحمل کند. گیوتین در 1794. /techbord.com تجزیه و تحلیل اشعه ایکس کامل پنهان زیر پرتره نمادین Lavoisiers را نشان می دهد "srcset =" https://cdn.arstechnica.net/wp-content/uploads/2021/10/davidA.jpg 2x "> Enlarge / دانشمند تحقیقاتی Silvia A. Centeno با تهیه نقشه های فلورسانس اشعه ایکس از پرتره دیوید از Lavoisiers. دوروتی ماهون ، 2019

  ازدواج آنتوان لاووازیه با ماری آن پلز-دختر ژاک پلز ، همکار در Ferme Generale-در واقع توسط پدر عروس تنظیم شده است. ظاهراً تعداد زیادی قدیمی تر می خواستند با ماری آن 13 ساله ازدواج کنند ، و پلز نمی تواند بدون از دست دادن شغل خود به طور کامل امتناع کند. بنابراین او لاووازیه 28 ساله را متقاعد کرد که به جای او پیشنهاد ازدواج بدهد. ماری آن ثابت کرد که یک انتخاب عالی است و علاقه زیادی به کارهای علمی همسرش داشت. او یک دستیار آزمایشگاهی عالی شد ، طرح هایی از آزمایشات او تهیه کرد ، متون علمی انگلیسی را به فرانسوی ترجمه کرد و به حفظ سوابق دقیق روشهای مورد استفاده کمک کرد. او همچنین مهماندار جذابی برای دوستان علمی این زوج بود.

  تبلیغات

  دیوید یکی از برجسته ترین نقاشان این دوره بود که در زمینه کاری خود به همان اندازه مشهور بود که لاوویزیر در علم بود. دیوید ماری آن لاووازیه را راهنمایی می کرد و به او امکان می داد آزمایشات مختلف شوهرش را به طور دقیق ترسیم کند و در موارد متعددی مهمان لاووازیه بود. بنابراین به طور طبیعی ، این زن و شوهر به او سفارش دادند که پرتره خود را نقاشی کند. محصول نهایی به عنوان نقطه عطفی از تصویر نئوکلاسیک در نظر گرفته می شود. به نظر می رسد که لاوویزها الگوی "یک زوج مدرن با اندیشه علمی و لباس شیک اما ساده هستند ، بدن آنها به طور اتفاقی در هم تنیده شده است." شاید به همین دلیل است که هیچ کس تا سال 2019 به وجود یک نقاشی زیرین مشکوک نبود ، زمانی که این قطعه پس از مشاهده یک تخریب در لاک سطحی ، به آزمایشگاه دوروتی ماهون رسید. قبل از اینکه بتواند لاک را جدا کند ، ماهون مجبور شد نقاشی را از نزدیک زیر میکروسکوپ تجزیه و تحلیل کند تا مطمئن شود که هرگونه مخلوط حلالی که از آن استفاده می کند از نقاشی محافظت می کند و سلامتی خود را به خطر نمی اندازد.

  این زمانی بود که متوجه شد تکه هایی از رنگ قرمز در ناحیه بالای سر ماری آن و از طریق نوارهای آبی و کمان روی لباس او به چشم می خورد. ماهون همچنین شکاف های خشک شده ای را در اطراف سفره قرمز در پیش زمینه نقاشی مشاهده کرد. واضح است که تجزیه و تحلیل دقیق تری موجه بود.

  نقشه های توزیع عناصر به دست آمده توسط MA-XRF بر روی پرتره آنتوان لوران و ماری آن پیرت پلز لاووازیه: سرب ، (A) ؛ جیوه (B) ؛ آهن (C) ؛ و کلسیم (D). بزرگنمایی/نقشه های اصلی توزیع که توسط MA-XRF بر روی پرتره آنتوان لورن و ماری آن پیر پیر پلوز لاوازییر تهیه شده است: سرب ، (A) ؛ جیوه (B) ؛ آهن (C) ؛ و کلسیم (D) .S.A سنتنو و همکاران./علم ارث ، 2021

  همانطور که سیلویا سنتنو و همکاران. در مقاله خود اشاره می کنند ، بسیاری از فناوری هایی که این تیم بین رشته ای برای بررسی نقاشی مورد استفاده قرار داده است نسبتاً جدید است و هنگامی که Met این تابلو را در سال 1977 از موسسه تحقیقات پزشکی راکفلر خریداری کرد ، در دسترس آنها نبود. ابتدا ، محققان از رفلکتوگرافی مادون قرمز (IRR) برای بررسی لایه های بالایی رنگ استفاده کردند. یک دوربین تخصصی تصویربرداری از کل بوم نه پا در شش پا را فعال کرد. رفلکتوگرام به دست آمده شواهدی از یک طرح زیر سیاه و سفید بر اساس کربن و اشکال تیره و نامشخص را نشان می دهد که تغییرات احتمالی قابل توجهی را نشان می دهد. توزیع عناصر در رنگدانه های رنگ - از جمله رنگ مورد استفاده در زیر سطح. این فرآیند حدود 270 ساعت به طول انجامید و مقدار زیادی داده تولید کرد. این تخصص Centeno بود که با تجزیه و تحلیل شیمیایی نمونه های رنگ کوچک تکمیل شد و تیم را قادر ساخت تا نقشه های اساسی مفصل را برای مطالعه بیشتر ایجاد کند.

خبرهای دیگر از علوم پایه