خبر

 • تک بورد - تا به حال چیزهایی را فراموش کرده اید؟ سازنده داروی 56K دلار آلزایمر می گوید شما ممکن است آلزایمر داشته باشید

  تا به حال چیزهایی را فراموش کرده اید؟ سازنده داروی 56K دلار آلزایمر می گوید شما ممکن است آلزایمر داشته باشید
  3 روز و 9 ساعت قبل

  بیوژن پس از مواجهه با انتقادات شدید ، به دفاع می پردازد ، "اطلاعات غلط" را مقصر می داند. - آیا هرگز مواردی مانند قرار ملاقات با پزشک یا قرار ناهار را فراموش می کنید؟ آیا گاهی اوقات برای فکر کردن در مورد کلمه درست برای چیزی مشترک تلاش می کنید؟ آیا هرگز بیشتر از حالت عادی احساس اضطراب یا تحریک پذیری می کنید؟ آیا هرگز وقتی تصمیم می گیرید احساس خستگی می کنید؟

  اگر به همه این س questionsالات "نه ، هرگز" پاسخ دهید ، این احتمال وجود دارد که شما در واقع انسان نباشید. با این وجود ، هنوز هم باید در مورد غربالگری های شناختی اضافی با پزشک صحبت کنید تا بررسی کنید آیا به بیماری آلزایمر مبتلا هستید. حداقل ، این نتیجه یک مسابقه شش س questionالی است که تا حدی توسط Biogen ، سازنده داروی غیرقابل اثبات 56000 دلار آلزایمر ارائه شده است.

  شش س questionsال شامل چهار مورد فوق است ، به علاوه س questionsال در مورد اینکه آیا شما فکر خود را گم کنید یا در مسیر رفتن به یک مکان آشنا یا اطراف گم شوید. این س questionsالات نه تنها مسائل مشترکی را مطرح می کنند که ممکن است افراد کاملاً سالم هر از چندگاهی با آن روبرو شوند ، بلکه پاسخی که هر مسابقه دهنده ارائه می دهد کاملاً بی ربط است. مهم نیست که شما چطور پاسخ می دهید - حتی اگر بگویید که هرگز چنین موضوعاتی را تجربه نکرده اید - این مسابقه همیشه شما را ترغیب می کند که در مورد غربالگری شناختی با پزشک خود صحبت کنید. صفحه نتایج حتی با استفاده از کد پستی شما پیوندی برای یافتن یک متخصص آلزایمر در نزدیکی شما فراهم می کند.

  Biogen می گوید وب سایت مسابقه بخشی از "برنامه آموزشی آگاهی از بیماری" است. اما به نظر می رسد بخشی از یک استراتژی تهاجمی برای فروش داروی جدید آلزایمر این شرکت ، Aduhelm ، که دارای سابقه ای بسیار بحث برانگیز است ، حداقل است.

  این دارو از دو آزمایش بالینی فاز III یکسان خارج شد. در سال 2019 قبل از اینکه Biogen آن را برای تأیید به سازمان غذا و دارو ارائه دهد. آمار شناسان FDA با محکم دانستن این دارو ، گفتند که داده های آزمایشگاهی post-hoc نشان دهنده موثر بودن آن در برابر آلزایمر نیست. هیأتی از مشاوران متخصص FDA با اکثریت قریب به اتفاق مخالفت با رأی موافقت کردند. هنوز هم ، FDA آن را در 7 ژوئن تصویب کرد و اندکی پس از آن ، Biogen قیمت لیست دارو 56000 دلار برای تهیه یک سال را اعلام کرد.

  کارشناسان پزشکی و ناظران صنعت بلافاصله تصویب و قیمت را سرزنش کردند. سه مشاور FDA در اعتراض به استعفا یک گروه ناظر خواستار استعفا یا مواجه شدن با اخراج مسئولان FDA شد. قانون گذاران قبل از تصویب تحقیقات کنگره در مورد روابط بیوژن با FDA را آغاز کردند. به طور مشابه ، مسئول کمیسیون FDA ، خواستار تحقیق مستقل در مورد تصویب شد. چندین سیستم بیمارستانی می گویند که آنها Aduhelm را اداره نخواهند کرد و چندین شرکت بیمه درمانی می گویند که آن را پوشش نمی دهند.

  تبلیغات

  "یک استراتژی عالی برای افزایش نسخه های Aduhelm"

  با این وجود ، در پنجشنبه ، رئیس تحقیق و توسعه بایوژن ، آلفرد ساندروک ، بحث را به "اطلاعات غلط و سو mis تفاهم" رساند. به نظر می رسد میشل ووناتسوس ، مدیرعامل Biogen ، در تماس با سرمایه گذاران گزارش شده توسط Stat News ، این اطلاعات غلط را به طور خاص به گردن خبرنگاران انداخته است. بر اساس این گزارش ، جی اولسون ، تحلیلگر سرمایه گذاری در اوپنهایمر ، این تبادل ابرو را آغاز کرد:

  "به نظر می رسد از مارس سال 2019 ، بیوژن هدف حمله مداوم رسانه ها و گروه های دیگر ، که به وضوح در 7 ژوئن ، هنگام تأیید آدوهلم ، شدت گرفتند. "اولسون گفت. "شما چه تصور می کنید که در مورد بیماری آلزایمر است که باعث می شود رسانه ها نسبت به دارویی که می تواند در واقع به بیماران و خانواده های آنها کمک کند و آنها را با همان احترامی که به درستی برای قربانیان بیماری های دیگر مانند سرطان نشان داده شده است ، واکنش منفی نشان دهند ، نداشته باشند؟"

  ووناتسوس پاسخ داد: "شما در س questionال و توصیف خود از آنچه در معرض آن هستیم کاملاً درست می گویید." "اما ما بیشترین درد و رنج را نداریم. هنوز روزهای آغازین پرتاب است. هنوز آغاز است. و انگیزه های این اختلافات هرچه باشد ، مواردی که به طور بالقوه گمراه شده ، گیج و ممنوع شده اند ، کمک به بیماران هستند. "

  مشخص نیست که آیا تلاش بیوژن برای تغییر جهت مقصر دانستن و کوچک شمردن این جدال موفقیت آمیز خواهد بود. اما استراتژی بازاریابی مستقیم به بیمار این شرکت خشم حرفه ای های پزشکی را به خود جلب کرده است. کارشناسان خاطرنشان می کنند که وب سایت مسابقه شرکت و سایر تبلیغات ادعا می کنند که "از هر 12 آمریکایی 50 سال به بالا 1 نفر" از نظر شناختی خفیف است ، که به دلیل آلزایمر است. به گفته کارشناسان ، آنها هیچ مدرکی برای حمایت از این آمار "1 از 12" نمی دانند ، و به نظر می رسد که یک تخمین قابل توجه است. علاوه بر این ، اختلال شناختی خفیف دلایل زیادی دارد - مانند افسردگی و عوارض جانبی ناشی از داروها - اما آلزایمر یکی از علل شایع نیست. در حقیقت ، اختلال شناختی خفیف ، غالباً اضافه کاری پایدار باقی می ماند یا از بین می رود ، برخلاف آلزایمر که پیشرو است.

  در یک مقاله تفسیری که هفته گذشته در بالتیمور سان منتشر شد ، دو متخصص پزشکی از دانشگاه جورج تاون وب سایت مسابقه این شرکت را مورد انتقاد قرار دادند ، آنها نوشتند که هدف آن شناسایی اختلالات شناختی خفیف در تلاش برای تشخیص بیماری آلزایمر است. "متقاعد كردن افراد كاملاً طبيعي ، بايد به متخصص مراجعه كنند ، از نظر پلاك آميلوئيد آزمايش شوند و در صورت وجود ، فرض كنند كه آلزايمر زودرس دارند ، استراتژي مناسبي براي افزايش نسخه هاي آدولم است ... اين مي تواند به ميليونها نسخه تجويز شود - و ميلياردها دلار سود - برای داروی بی اثر و گران قیمت. "

خبرهای دیگر از علوم پایه