خبر

 • تک بورد - تأیید شد: جولای 2021 گرم ترین ماه ثبت شده در 142 سال گذشته بود

  تأیید شد: جولای 2021 گرم ترین ماه ثبت شده در 142 سال گذشته بود
  7 روز و 20 ساعت قبل

  چرا مهم است: اولین بودن همیشه چیز خوبی نیست ، به ویژه وقتی که به دمای آب و هوا می آید. در ماه جولای گذشته دانشمندان اداره ملی اقیانوسیه و جوی (NOAA) بالاترین میانگین دمای زمین و سطح را برای ماه جولای از زمان ثبت پرونده ها در 142 سال پیش ثبت کردند.

  جولای معمولاً گرم ترین ماه هر سال است ، اما جولای گذشته با گرم شدن ترکیبی از دمای زمین و سطح 1.67 درجه فارنهایت (0.93 درجه سانتیگراد) بالاتر از 20 ، گرم ترین ماه ژوئیه بود. میانگین قرن.

  در حالی که میانگین کلی از بالاترین حد اخیر پیشی گرفت ، افراد در نیمکره شمالی به ویژه احساس سوختگی کردند ، دمای سطح زمین 2.77 درجه فارنهایت (1.54 درجه سانتیگراد) بالاتر از متوسط ​​ثبت شد. این درجه حرارت از رکوردهای قبلی دمای سطح ثبت شده در جولای 2012 پیشی گرفت. داغ ترین ماه ژوئیه و ماه ثبت شده این رکورد جدید به مسیر نگران کننده و مخدوش کننده ای که تغییرات آب و هوایی برای جهان تعیین کرده است می افزاید. ”

  رویدادهای مهم آب و هوا در ژوئیه 2021 - نمودار

  برای بزرگنمایی کلیک کنید

  https://techbord.com تأیید شد: ژوئیه 2021 گرم ترین ماه ثبت شده بود در 142 سال

  مراکز ملی اطلاعات محیط زیست NOAA (NCEI) ، که مسئول دسترسی به داده های آب و هوایی تاریخی کشور است ، چشم انداز ماهانه به روز شده ای برای رتبه بندی درجه حرارت جهانی در پایان سال تولید می کند به بر اساس داده های فعلی ، NCEI تقریباً مطمئن است که 2021 ده سال برتر برای دمای جهانی خواهد بود.

  در صورتی که به دنبال اخبار خوب و خوبی هستید ، NOAA همچنین چهارمین کوچکترین دریای قطب شمال را گزارش کرده است. پوشش یخ در 43 سال ده مورد از کوچکترین یخهای دریایی گزارش شده برای قطب شمال از سال 2007 رخ داده است. داده های یخ دریای قطب شمال جمع آوری شده و توسط مرکز ملی داده های برف و یخ (NSIDC) ارائه شده است.

  بر اساس اطلاعات آب و هوایی NOAA.gov ، 9 مورد از 10 گرمترین سال ثبت شده از سال 2005 تاکنون رخ داده است.

خبرهای دیگر از علوم پایه