در سال 1987 ، یک محقق در استرالیا یک اردک مشکی نر به نام ">

خبر

 • تک بورد - تأیید شد: اردکی به نام ریپر یاد گرفت چگونه بگوید:

  تأیید شد: اردکی به نام ریپر یاد گرفت چگونه بگوید: "ای احمق خونین!
  19 روز و 9 ساعت قبل

  "در ابتدا فکر کردم ،" این یک فریب است ، نمی تواند درست باشد. " اما معلوم شد که واقعیت دارد. "
  در سال 1987 ، یک محقق در استرالیا یک اردک مشکی نر به نام ریپر را با صدایی بسیار شبیه" تو احمق خونین "، همراه با صداهایی شبیه به در کوبنده و زمزمه نرم اردک دوم در منطقه در سال 2000 با تقلید از تماس اردک سیاه اقیانوس آرام ثبت شد. هر دو ضبط زنده ماندند ، اما هیچ گاه با جزئیات مورد تجزیه و تحلیل قرار نگرف

  این محقق اصلی (Peter J. Fullagar) که اکنون بازنشسته شده است ، با کارل تن کیت ، زیست شناس در دانشگاه لیدن در هلند همکاری کرده است تا اولین تجزیه و تحلیل عمیق این ضبط ها را انجام دهد. این تجزیه و تحلیل تأیید کرد که صداهای متمایز ریپر در واقع نوعی تقلید است - احتمالاً اولین نمونه مستند جامع از اردک های مشک که قادر به تقلید صداها هستند. محققان یافته های خود را در مقاله جدیدی منتشر کردند که در مجله Philosophical Transactions of the Royal Society B منتشر شد ، بخشی از یک شماره ویژه در زمینه یادگیری آواز در حیوانات و انسان ها. یادگیری تولیدی می تواند متفاوت باشد ، اما اگر حیوانی که به طور جداگانه پرورش داده می شود ، صداهایی را تولید می کند که به شدت از آنچه که معمولاً برای گونه ها مشخص می شود منحرف می شود یا قادر است صداهای دیگر گونه ها را تقلید کند ، شواهدی برای این پدیده تلقی می شود. یادگیری تولید آوازی برای رشد گفتار و زبان انسان بسیار مهم است ، اما تعداد انگشت شماری از گزارشهای تأیید شده در مورد این گونه ها در گونه های جانوری وجود دارد: مهمترین آنها نهنگ ها ، دلفین ها ، خفاش ها ، فیل ها ، پرندگان آوازخوان ، طوطی ها و مرغ مگس خوار هستند.

  اردک های مشک نام خود را از رایحه تند تولید شده توسط نرها در فصل جفت گیری گرفته اند. نرها عموماً تا سه برابر بزرگتر از ماده ها هستند و دارای یک لوب بزرگ و سیاه رنگ در زیر ساق پا هستند که می تواند در حالت شل یا "تارگد" باشد. نمایش های جفت گیری مردان می تواند شامل بالا و پایین بردن دم و لگد زدن به پهلو و عقب با پاها باشد تا پاشش های بزرگی در آب ایجاد شود. نرها همچنین برای جذب ماده و تولید صداهای سوت انگیز ، لوب های گرد خود را به رخ می کشند. اردک های مشک تنها اعضای زنده جنس خاص خود هستند و فقط از راه دور با سایر پرندگانی که قادر به تقلید صداها با صدای خود هستند ارتباط نزدیکی دارند.

  تبلیغات

  پسر تنها

  نرها آنقدر پرخاشگر هستند که اردک های مشک به ندرت در اسارت پرورش داده می شوند ، اما ریپر یک استثنا بود. او در سپتامبر 1983 در منطقه حفاظت شده Tidbinbilla در جنوب غربی کانبرا از تخم بیرون آمد. مرغی پرورش دهنده وظیفه مراقبت از تخم را بر عهده داشت ، اما پس از خروج ، ریپر پرورش داده شد و توسط افراد تحت مراقبت جداگانه تغذیه شد. -پرنده آبزی پرورش داده شد و بعداً در قلم کوچکی که توسط درختچه ای از دید عموم مخفی شده بود ، نگهداری شد. به گفته نویسندگان ، این قلم به دو فضا تقسیم شده است که توسط سوراخ های زیر سطح آب به هم متصل شده اند. دو اردک ماده از ذخیره دیگر می توانستند از سوراخ ها عبور کنند ، اما ریپر نمی توانست. هنگامی که ریپر صداهای افسانه ای خود را تولید کرد ، زنان در فضای مجاور بودند.

خبرهای دیگر از علوم پایه