خبر

 • تک بورد - تأثیر مطالعه در مورد علم آب و هوا تقریباً فوراً از بین می رود

  تأثیر مطالعه در مورد علم آب و هوا تقریباً فوراً از بین می رود


  8 روز و 10 ساعت قبل

  اطلاعات چه مدت باقی می ماند؟ تقریباً به همان اندازه که خواندن یک مقاله طول می‌کشد.
  برای دهه‌ها، جامعه علمی تقریباً متفق القول بوده است: تغییر آب و هوا واقعی است، این کار ماست و عواقب آن احتمالاً شدید خواهد بود. با این حال، حتی از آنجایی که اجتناب از برخی اثرات آن دشوارتر می شود، نظرسنجی پشت سر هم نشان می دهد که مردم پیام را دریافت نکرده اند. درک بسیار کمی از قوی بودن اجماع علمی وجود دارد، و ابه

  در طول همین دهه‌ها، مطالعات زیادی در مورد اینکه چرا ممکن است این باشد، انجام شده است. بسیاری از آنها راه هایی برای تغییر نظرات افراد مورد مطالعه پیدا کرده اند - روش هایی که بدون شک توسط متخصصان ارتباطات اتخاذ شده است. با این حال، اعداد نظرسنجی سرسخت باقی مانده است. کمپین های اطلاعات نادرست و دو قطبی سازی سیاسی هر دو مورد سرزنش قرار گرفته اند، اما شواهدی مبنی بر اینکه این عوامل باعث ایجاد تفاوت می شوند بسیار واضح نیست.

  یک مطالعه جدید اشاره دیگری به دلیل آن ارائه می دهد. در حالی که قطبی‌سازی و اطلاعات نادرست هر دو در نحوه تفسیر عموم از علم آب و هوا نقش دارند، بزرگترین مشکل ممکن است این باشد که مردم حافظه بسیار کوتاهی دارند و هر چیزی که مردم در مورد علم آب و هوا یاد می‌گیرند یک هفته بعد فراموش می‌شوند.

  < h2>زمان به زمان

  برای آزمایش واکنش مردم به اطلاعات آب و هوا، محققان مجموعه‌ای از مطالبی را که در نشریات بزرگ منتشر شده بود جمع‌آوری کردند. برخی از آنها مربوط به آب و هوا نبودند و به عنوان "دارونما" عمل می کردند. برخی دیگر پوشش گزارش قبلی هیئت بین دولتی در مورد تغییرات آب و هوا بودند. در نهایت، مجموعه‌ای از مقاله‌ها وجود داشت که بر اختلاف نظرهای جناحی در مورد تغییرات آب و هوا (بر خلاف محتوای علمی) و مجموعه‌ای از نظرات که مخالف پذیرش شواهد علمی استدلال می‌کردند.

  این مطالعه بر روی تمرکز داشت. ایجاد مجموعه ای از مسیرها از طریق این اطلاعات، با قرائت های مختلف در هفته های متوالی. به عنوان مثال، یک گروه از شرکت کنندگان ممکن است تا پایان راه علم دریافت کنند، در حالی که گروهی دیگر ممکن است یک هفته علم دریافت کنند و سپس هفته بعد آن را با یک قطعه نظر مخالفت کنند. هدف این بود که تشخیص دهیم آیا قرار گرفتن در معرض علم تأثیری ماندگار دارد یا ممکن است توسط زمان یا اطلاعات نادرست از بین برود.

  خطر در اینجا این بود که داشتن مسیرهای بالقوه زیادی از طریق اطلاعات به این معنی است که فقط یک تعداد کمی از افراد هر مسیر خاصی را طی کردند و نتایج را از نظر آماری مشکوک ساخت. محققان با استخدام تعداد زیادی از شرکت کنندگان بر این امر غلبه کردند - تقریباً 3000 نفر کل فرآیند چند هفته ای را انجام دادند. برای انجام این کار، آنها باید به Mechanical Turk تکیه می کردند، سرویسی که برخی از کاربران موفق به نوشتن اسکریپت شده اند. اما تعدادی از مطالعات نشان داده اند که نتایج Mechanical Turk توسط مطالعات حضوری تکرار شده است، بنابراین محققان احساس کردند که به اندازه کافی قابل اعتماد است.

  این آزمایش بیش از چهار هفته طول کشید. در مرحله اول، اطلاعات اولیه در مورد باورهای موجود شرکت کنندگان در مورد تغییرات آب و هوا ایجاد شد. پس از آن، دو هفته مطالعه مقالات و پس از آن نظرسنجی اضافی وجود داشت. هفته چهارم صرفاً شاهد یک نظرسنجی نهایی بودیم تا مشخص شود که آیا خواندن هفته‌های قبل نظرها را تغییر داده است یا خیر.


  تگ ها:

  تأثیر , مطالعه , مورد , تقریباً , فوراً


  v 5
خبرهای دیگر از علوم پایه