خبر

 • تک بورد - بیمار ALS اولین فردی است که فقط با مغزش توییت می کند

  بیمار ALS اولین فردی است که فقط با مغزش توییت می کند


  29 روز و 20 ساعت قبل

  از طریق عینک: هفته گذشته یک مرد فلج در استرالیا اولین کسی بود که فقط با فکر کردن به آن توییتی را با استفاده از رابط مغز و کامپیوتر (BCI) ارسال کرد. آزمایشات انسانی این رابط از سال گذشته در استرالیا در حال انجام است، و FDA آن را برای آزمایشات ایالات متحده در تابستان گذشته پاک کرد.

  شرکت رابط مغز و کامپیوتر نیویورک Synchron در 23 دسامبر اعلام کرد که فیلیپ اوکیف 62 ساله که از اسکلروز جانبی آمیوتروفیک (ALS) رنج می برد، توییتی را با استفاده از استنترود پرچمدار خود منتشر کرد. دستگاه (در زیر). O'Keefe آن را با استفاده از حساب مدیر عامل Synchron توماس آکسلی ارسال کرد.

  سلام، دنیا! توییت کوتاه پیشرفت چشمگیر.

  — توماس آکسلی (@tomoxl) 23 دسامبر 2021

  BCI یک دستگاه 8 میلی متری است که از طریق ورید گردن به مغز وارد می شود و به کاربران امکان اتصال بی سیم مغز به رایانه را به دستگاه های دیجیتال بدون جراحی مغز باز می دهد. . اوکیف در آوریل 2020 پس از اینکه ALS او را فلج کرد، ایمپلنت را دریافت کرد. یک بیمار دیگر نیز می‌توانست کامپیوتر را فقط با فکر کردن کنترل کند.

  با تامین مالی دانشگاه ملبورن، دارپا، وزارت دفاع، و Khosla Ventures، FDA مجوز آزمایش‌های بالینی انسانی در ایالات متحده را در ماه جولای به شرکت اعطا کرد. . چراغ سبز نظارتی، Synchron را جلوتر از Neuralink BCI Elon Musk قرار می دهد، که اخیراً یک میمون را قادر می سازد تا با ذهن خود پونگ بازی کند، اما فاقد تاییدیه FDA در انسان است. Neuralink امیدوار است در سال 2022 آزمایش های انسانی را آغاز کند.

  اسکلروز جانبی آمیوتروفیک بیماری است که نورون های مغز و نخاع را می کشد و قربانی را فلج می کند. علت دقیق آن ناشناخته است و در حال حاضر هیچ درمانی ندارد.


  تگ ها:

  بیمار , اولین , فردی , مغزش , توییت


  v 10
خبرهای دیگر از علوم پایه