خبر

 • تک بورد - بیمارستان‌های کودکان در سراسر کشور در میان موج جزر و مدی Omicron پر می‌شوند

  بیمارستان‌های کودکان در سراسر کشور در میان موج جزر و مدی Omicron پر می‌شوند


  26 روز و 18 ساعت قبل

  شدت Omicron در کودکان هنوز ناشناخته است، اما موارد بیشتر به معنای بستری شدن بیشتر است.
  تعداد کودکان بستری شده با COVID-19 در ایالات متحده در بحبوحه موج Omicron در حال افزایش است، با پذیرش جدید 66 درصد در هفته گذشته و اکنون گذشته. رکورد بالاترین تاریخ برای همه گیری

  افزایش بستری‌های کودکان در بحبوحه افزایش عمودی بی‌نظیر در موارد کلی اتفاق می‌افتد، که ناشی از نوع ویروس کرونای فراقابل انتقال اومیکرون است. اگرچه داده‌های اولیه همچنان امواج اومیکرون را به بیماری خفیف‌تر و بستری شدن کمتر در بیمارستان در مقایسه با انواع قبلی مرتبط می‌کند، هنوز مشخص نیست که آیا این نوع به طور ذاتی در افراد به طور کلی، و به‌ویژه کودکان، کمتر بدخیم است یا خیر.

  مطالعات آزمایشگاهی همچنان ادامه دارد. نشان می دهد که Omicron باعث بیماری ریوی خفیف تری در جوندگان نسبت به انواع قبلی می شود. اما امواج خفیف Omicron در انسان عمدتاً در جمعیت‌هایی با سطوح بالایی از محافظت از قبل در برابر عفونت و/یا واکسیناسیون قبلی COVID-19 دیده شده است. انتظار می‌رود که چنین جمعیت‌هایی به طور کلی بیماری شدیدتری داشته باشند.

  با این حال، حتی اگر Omicron باعث بیماری خفیف‌تر شود، همچنان می‌تواند به راحتی سیستم‌های مراقبت بهداشتی را تحت تأثیر قرار دهد - همانطور که قبلاً می‌بینیم. تعداد بسیار زیاد عفونت‌های Omicron به این معنی است که حتی نسبت نسبتاً کمی از موارد شدید همچنان منجر به تعداد زیادی از افراد در بیمارستان می‌شود.

  در روز چهارشنبه، ایالات متحده بالاترین آمار یک روزه خود را از موارد جدید ثبت کرد. موارد کووید-19 هنوز در همه گیری: 488988 مورد، بر اساس ردیابی داده های نیویورک تایمز. میانگین هفت روزه نیز به بالاترین حد خود یعنی 301472 رسیده است که طی دو هفته گذشته 153 درصد افزایش یافته است. این میانگین رکورد قبلی را که در اوایل ژانویه سال گذشته ثبت شده بود، در حدود 250000 مورد شکسته است.

  تاکنون، تعداد بستری‌های روزانه در بیمارستان در دو هفته گذشته به طور کلی 14 درصد افزایش یافته است. میانگین تا 77851 است. اگرچه بستری شدن در بیمارستان معمولاً یک هفته یا بیشتر افزایش می یابد، به نظر می رسد افزایش بستری شدن در بیمارستان تا به امروز کمتر از آن چیزی است که بر اساس انواع قبلی انتظار می رفت.

  اما بستری شدن در بیمارستان در کودکان شیب تندتری داشته است. بر اساس آخرین داده‌های مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها، میانگین هفت روزه فعلی پذیرش روزانه جدید در بیمارستان‌ها در کودکان زیر 17 سال 378 نفر است. نرخ فعلی بستری شدن کودکان در بیمارستان‌ها با COVID-19 در حال حاضر بالاتر از هر زمان دیگری در سال است. همه گیری، با نرخ 0.52 پذیرش در هر 100000. رکورد قبلی که در اوایل سپتامبر ثبت شده بود، 0.47 بود.

  در نشست مطبوعاتی کاخ سفید در روز چهارشنبه، آنتونی فائوچی، کارشناس ارشد بیماری های عفونی، خاطرنشان کرد که هنوز مشخص نیست که میزان شدت اومیکرون در کودکان چقدر باشد. فائوسی گفت: «مطمئناً کودکان بیشتری به این ویروس بسیار قابل انتقال مبتلا می شوند و با آن، طبیعتاً بستری شدن در بیمارستان در کودکان بیشتر خواهد شد. "با این حال، قابل توجه است که بسیاری از کودکان به دلیل ابتلا به کووید با کووید در بیمارستان بستری می شوند، که نشان دهنده میزان بالای نفوذ عفونت در بین جمعیت کودکان است."

  در حالی که کووید-19 تمایل دارد در کودکان خفیف تر از بزرگسالان با انواع قبلی است، هنوز هم می تواند شدید و حتی کشنده باشد. تاکنون در این همه‌گیری، 1040 کودک 17 ساله و کمتر بر اثر کووید-19 جان خود را از دست داده‌اند، از جمله 332 کودک زیر 5 سال. CDC همچنین 5973 مورد MIS-C، سندرم التهابی چند سیستمی در کودکان را ثبت کرده است، که یک مورد نادر است. عوارض COVID-19 در کودکان از این موارد MIS-C، 52 مورد کشنده بودند.


  تگ ها:

  بیمارستان‌ , کودکان , سراسر , کشور , میان , omicron , می‌شوند


  v 12
خبرهای دیگر از علوم پایه