خبر

 • تک بورد - بیش از 1 میلیون مورد کووید در ایالات متحده در روز دوشنبه ثبت شد - یک رکورد جهانی

  بیش از 1 میلیون مورد کووید در ایالات متحده در روز دوشنبه ثبت شد - یک رکورد جهانی


  22 روز و 1 ساعت قبل

  احتمال بالای دوشنبه شامل موارد معوقه است، اما موارد بیشتری با آزمایش‌های خانگی از دست رفته است.
  ایالات متحده بیش از یک میلیون مورد جدید کووید-19 را در روز دوشنبه گزارش کرد و رکورد جهانی را برای مجموع یک روزه به‌عنوان فوق‌سرایت‌پذیر ثبت کرد. نوع ویروس کرونا omicron به گسترش وحشیانه خود ادامه می دهد.

  احتمال زیاد روزانه شامل تعداد پرونده های عقب افتاده از تعطیلات آخر هفته است. اما با توجه به اینکه افراد بیشتری برای شناسایی عفونت‌های کووید-۱۹ به آزمایش‌های خانگی اعتماد می‌کنند، این تعداد همچنان احتمالاً کمتر از موارد اخیر است.

  اگرچه موارد در سراسر کشور در حال افزایش است، شرق ایالات متحده بالاترین میزان موارد ابتلا را دارد. و شدیدترین افزایش ها نیویورک، نیوجرسی و واشنگتن دی سی، سه بالاترین نرخ ابتلا را در این کشور دارند. لوئیزیانا، مریلند و آلاباما بیشترین افزایش موارد ابتلا را طی دو هفته گذشته گزارش کرده‌اند.

  تعداد موارد ملی در روز دوشنبه تقریباً دو برابر رکورد قبلی این کشور است که چند روز پیش ثبت شده بود. بر اساس ردیابی داده‌های نیویورک تایمز، ایالات متحده روز دوشنبه بیش از 1017000 مورد را گزارش کرد که از مجموع روزانه 30 دسامبر از 585000 بیشتر بود. میانگین هفت روزه کنونی موارد در ایالات متحده 486658 مورد است که در دو هفته گذشته 239 درصد افزایش یافته است. آمار تجمعی بیش از 56 میلیون است، که بالاترین رقم در جهان است.

  به نظر می رسد آمار یک روزه موارد در ایالات متحده یک رکورد جهانی باشد. هند که با نزدیک به 35 میلیون مورد، دومین مورد بزرگ در سراسر جهان را دارد، رکورد روزانه 414000 مورد را در اوایل ماه مه سال جاری ثبت کرد.

  جهش عمودی موارد در این کشور. ایالات متحده - و بسیاری از کشورهای دیگر در سراسر جهان - از omicron استفاده می‌کنند که بسیار مسری‌تر از هر نوع دیگری از قبل از آن، از جمله نوع دلتا که به سرعت گسترش می‌یابد، به اثبات رسیده است. داده‌های مربوط به عفونت‌های omicon هنوز مقدماتی است، اما شواهد جمع‌آوری‌شده تاکنون نشان می‌دهد که امواج omicron خفیف‌تر از امواج قبلی است، با بستری شدن و مرگ کمتر.

  در حالی که موارد ابتلا در دو هفته گذشته 239 درصد افزایش یافته است، بستری‌ها در بیمارستان افزایش یافته است. تنها 41 درصد افزایش یافته اند و میانگین روزانه فعلی حدود 98000 است. اگرچه تاخیر بستری شدن در بیمارستان افزایش می یابد، افزایش نسبتاً آهسته بستری شدن در بیمارستان نشان می دهد که نسبت موارد به بستری شدن در بیمارستان در نهایت در این موج کمتر می شود.

  با این حال، بستری شدن در بیمارستان بسیار زیاد و در حال افزایش است و سیستم های بهداشتی را تحت فشار قرار می دهد. قبلاً تحت تأثیر امواج قبلی قرار گرفته بودند، کم کار بودند و خسته بودند. حتی اگر نسبت کمتری از موارد omicron در بیمارستان فرود آیند، تعداد خام موارد هنوز زیاد است. این کشور به سرعت در حال نزدیک شدن به رکورد تمام دوران بستری شدن بیماران کووید-19 در بیمارستان در روز است که حدود 137500 نفر در اواسط ژانویه سال گذشته ثبت شد. کارشناسان انتظار دارند که موج omicron در هفته های آینده به افزایش خود ادامه دهد.


  تگ ها:

  میلیون , مورد , کووید , ایالات , متحده , دوشنبه , رکورد , جهانی


  v 5
خبرهای دیگر از علوم پایه