بوئینگ روز جمعه گفت که فضاپیمای Starliner آن به طور نامحدود زمین گیر می شود در ">

خبر

 • تک بورد - بوئینگ Starliner را به طور نامحدود زمین گیر می کند تا مشکل سوپاپ حل شود

  بوئینگ Starliner را به طور نامحدود زمین گیر می کند تا مشکل سوپاپ حل شود
  14 روز و 17 ساعت قبل

  "من می دانم که این برای تیم های ناسا و بوئینگ ما بسیار بسیار سخت است."
  بوئینگ روز جمعه گفت که فضاپیمای Starliner آن به طور نامحدود زمین گیر می شود در حالی که به بررسی مشکلات دریچه های سیستم محرک ادامه می دهد.

  در 10 روزی که بوئینگ و ناسا پرتاب هواپیما در فلوریدا را متوقف کردند ، تکنسین ها و مهندسان به دنبال بازکردن 13 دریچه هستند که جریان اکسید کننده تیتروکسید دینیتروژن (NTO) را از طریق ماژول سرویس فضاپیما کنترل می کنند. در سیستم محرک 24 سوپاپ اکسید کننده وجود دارد که هم برای سفرهای فضایی و هم برای فرارهای اضطراری بسیار مهم است. جان ولمر ، معاون رئیس جمهور گفت: بوئینگ توانسته است 9 سوپاپ را باز کند.

  و مدیر برنامه برنامه خدمه تجاری بوئینگ. چهار نفر دیگر همچنان گیر کرده اند. در نتیجه ، این شرکت قصد دارد فضاپیمای Starliner را از موشک Atlas V جدا کرده و آن را به عیب یابی عمیق تر به خدمه خدمه و پردازش بار در مجاورت آن منتقل کند.

  "ما تصمیم گرفتیم که فقط ولمر روز جمعه در تماسی تلفنی با خبرنگاران گفت.

  تصمیم به جابجایی Starliner مانع از راه اندازی این ماه می شود و ممکن است مانع از راه اندازی قبل از آن شود. 2022. United Launch Alliance ، که موشک اطلس V را ارائه می دهد ، به دلیل پرتاب در اواسط اکتبر ، باید توجه خود را به ماموریت لوسی ناسا متمرکز کند. در حالی که ممکن است Starliner برای عرضه در ماه نوامبر آماده شود ، ولمر خوش بین به نظر نمی رسد. "من مطمئناً در اسرع وقت امیدوارم و اگر بتوانیم امسال پرواز کنیم فوق العاده خواهد بود."

  به گفته منابع آشنا با برنامه ناسا برای تردد به ایستگاه فضایی بین المللی و یونایتد ، به احتمال زیاد. راه اندازی مانیفست اتحاد برای بقیه سال ، راه اندازی قبل از فوریه 2022 بعید است. و این بستگی به این دارد که بوئینگ علت اصلی مشکل سوپاپ را شناسایی کند ، مشکل را شناسایی کند ، آن را اجرا کرده و با موفقیت آزمایش کند. ولمر گفت که چنین نشتی هایی از نظر فیزیک به خوبی قابل درک است. اما سپس این اکسید کننده با مقداری رطوبت محیطی پیش بینی نشده در حفره اطراف دریچه ترکیب شد و این منجر به خوردگی شد که مانع از باز شدن مناسب دریچه ها شد.

  مشخص نیست که چگونه این رطوبت وارد فضاپیما شده است. در حالی که در اوایل ماه اوت هنگامی که خودرو روی سکوی پرتاب فلوریدا بود ، رعد و برق می آمد ، اما رطوبت محیط از آن طوفان ها ناشی نمی شد. با این حال ، ممکن است به دلیل جو مرطوب فلوریدا باشد. این یکی از مسائلی است که بوئینگ باید آن را در کنار مهندسان ناسا و Aerojet Rocketdyne ، که تولید کننده فضاپیما هستند ، بررسی کند. هزینه شخصی پس از مأموریت بدون سرنشین Starliner در دسامبر 2019 که به دلیل مشکلات نرم افزاری خراب شد. تکنسین ها و مهندسین شرکت پس از آن پرواز طولانی و سخت تلاش کردند تا نرم افزار را برطرف کنند ، اما این مشکلات سخت افزاری جدید در هنگام بررسی روز راه اندازی روی صفحه ظاهر می شوند.

  خواندن بیشتر

  پس از تقریباً 20 ماه است که بوئینگ و استارلاینر به رستگاری رسیده اند

  در حال حاضر به نظر می رسد حتی اگر Starliner پرواز آزمایشی خود را در اوایل سال 2022 با موفقیت به پایان برساند ، انسانها حداکثر تا نیمه دوم سال آینده با این وسیله نقلیه پرواز نمی کنند. در همین حال ، اسپیس ایکس توانایی پرواز ایمن فضانوردان ناسا به ایستگاه فضایی را نشان داده است و آژانس همچنان برای دسترسی به فضا به این سرویس متکی خواهد بود. چهارمین مأموریت Crew Dragon که فضانوردان را به ایستگاه منتقل می کند ، قرار است در اواخر اکتبر یا اوایل نوامبر پرتاب شود. "من می دانم که این برای تیم های ناسا و بوئینگ ما بسیار بسیار سخت است." اما ، به گفته وی ، مهم این است که ناسا و بوئینگ این بلوغ را داشته باشند که عقب نشینی کرده و مشکل را برطرف کنند و قبل از آماده شدن فضاپیما پرواز نکنند.

خبرهای دیگر از علوم پایه