نزدیک به شش هفته از آن زمان می گذرد که بوئینگ اعلام کرد فضاپیمای Starliner خود را از موشک اطلس V ">

خبر

 • تک بورد - بوئینگ هنوز در حال عیب یابی Starliner است ، ممکن است ماژول سرویس را عوض کند

  بوئینگ هنوز در حال عیب یابی Starliner است ، ممکن است ماژول سرویس را عوض کند
  29 روز و 16 ساعت قبل

  "این تیم پیشرفت عظیمی در زمینه عیب یابی بیشتر دارد."
  نزدیک به شش هفته از آن زمان می گذرد که بوئینگ اعلام کرد فضاپیمای Starliner خود را از موشک اطلس V جدا کرده و خودرو را برای عیب یابی "در سطح عمیق تر" به کارخانه خود باز می گرداند. دریچه های مشکل دار

  روز سه شنبه ، رئیس عملیات فضایی انسان در ناسا گفت که تیم های مهندسان و تکنسین های بوئینگ و ناسا به بررسی موضوع با دریچه های چسبنده ادامه می دهند. کتی لوئدرز از ناسا می گوید: "من فکر می کنم تیم در زمینه عیب یابی بیشتر پیشرفت می کند." مجبور شد پرواز آزمایشی غیرقابل پیش بینی فضاپیمای Starliner را در اوایل آگوست پس از 13 سوپاپ که جریان اکسید کننده تیتروکسید دینیتروژن را از طریق سرویس ماوس خراب می کند ، کنترل کند. در سیستم محرک 24 سوپاپ اکسید کننده وجود دارد که هم برای سفرهای فضایی و هم برای فرارهای اضطراری بسیار مهم است. طی تحقیقات بر روی سکوی پرتاب ، تکنسین ها توانستند برخی از دریچه ها را باز کنند ، اما همه آنها را باز نکرد. لوئدرز گفت ، سمت "خشک" دریچه ها ، اما ممکن است برای ارزیابی سمت "مرطوب" آنها نیاز به برداشتن دریچه ها از فضاپیما داشته باشند. او گفت که این یک فرایند دست و پا گیر است.

  تبلیغات

  بوئینگ و ناسا در "چند هفته آینده" به تصمیم خود می رسند ، هنگامی که تصمیم می گیرند شیرها را برای مطالعه بیشتر از ماژول سرویس خارج کنند. به در این صورت ، بوئینگ به احتمال زیاد یک ماژول خدماتی را که برای پروازهای خدمه آینده در نظر گرفته شده است ، پیش می برد و از آن برای ماموریت بدون سرنشین Orbital Flight Test-2 استفاده می کند.

  تاریخ جدیدی برای این مأموریت OFT-2 تعیین شده است. هنوز تنظیم نشده است ، و لوئودرز نشان داد که ممکن است به زودی تنظیم نشود. او گفت که ماموریت احتمالاً تا سال 2022 لغو خواهد شد. "او گفت که احتمالاً سال آینده به احتمال زیاد این کار انجام می شود ، اما ما هنوز در حال انجام این جدول زمانی هستیم."

  علاوه بر پرواز آزمایشی برای حل مشکل سوپاپ ، باید زمانی را پیدا کند که یک بندر در ایستگاه فضایی بین المللی در دسترس باشد. طبق برنامه های داخلی ناسا ، امسال دو فرصت وجود دارد: کل ماه اکتبر و از 12 نوامبر تا 1 دسامبر. با این حال ، بعید به نظر می رسد که Starliner یا موشک Atlas V آن آماده انجام هر یک از این موارد باشند. پرتاب پنجره ها.

  از آنجا که مأموریت خصوصی Axiom به ایستگاه فضایی با Crew Dragon تا اواخر فوریه به تعویق افتاده است ، همچنین امکان دسترسی Starliner به ایستگاه فضایی از 3 ژانویه تا 22 فوریه در دسترس است. سال آینده. به نظر می رسد این بهترین سناریو برای پرواز آزمایشی در حال حاضر است.

  بوئینگ در حال انجام این پرواز آزمایشی مداری با هزینه شخصی خود پس از ماموریت بدون سرنشین Starliner در دسامبر 2019 است که به دلیل مشکلات نرم افزاری به هم خورد. پس از یک پرواز آزمایشی بدون سرنشین موفق ، Starliner می تواند مدتی بعد در سال 2022 فضانوردان ناسا را ​​پرواز کند.

خبرهای دیگر از علوم پایه