خبر

 • تک بورد - بوئینگ سوپاپ ها را از Starliner خارج کرده و پرواز را تا نیمه اول سال 2022 به تأخیر می اندازد

  بوئینگ سوپاپ ها را از Starliner خارج کرده و پرواز را تا نیمه اول سال 2022 به تأخیر می اندازد
  19 روز و 6 ساعت قبل

  ناسا در حال مذاکره با اسپیس ایکس برای انجام مأموریت های بیشتر خدمه به ایستگاه فضایی است.
  مقامات ناسا و بوئینگ روز سه شنبه اعلام کردند که دو سوپاپ را با موفقیت از فضاپیمای Starliner خارج کرده و برای تجزیه و تحلیل بیشتر به مرکز پروازهای فضایی مارشال در آلاباما منتقل کرده اند.

  معاینه پزشکی قانونی - این دو دریچه با تکنیک های مختلف ، از جمله سی تی اسکن مورد بررسی قرار می گیرد - بخشی از تلاش مداوم بوئینگ برای تشخیص مشکل دریچه "گیر کرده" است که باعث لغو پرواز آزمایشی بدون سرنشین استارلینر در 3 آگوست شد. . در حالی که کمتر از پنج ساعت به شمارش معکوس برای پرتاب باقی مانده است ، طی یک روش معمول ، 13 سوپاپ از 24 سوپاپ که جریان اکسید کننده تیتروکسید دینیتروژن را از طریق واحد سرویس فضاپیما کنترل می کنند ، بین بسته و باز نمی چرخند.

  خواندن بیشتر

  به احتمال زیاد ناسا برخی از فضانوردان را به دلیل تاخیرهای طولانی از Starliner خارج می کند

  تلاش های اولیه تشخیصی در سکوی پرتاب هیچ نتیجه ای نداشت ، بنابراین موشک و فضاپیمای اطلس V به یک مرکز ادغام برگشت داده شد به پس از بازرسی و آزمایش بیشتر در آنجا ، مهندسان تصمیم گرفتند فضاپیما را "از چیدمان" خارج کرده و به ساختمان پردازش سفینه بوئینگ در مرکز فضایی کندی بازگردانند. این در نهایت منجر به کالبد شکافی بیشتر خودرو و برداشتن چندین سوپاپ شد.

  رطوبت خورنده

  میشل پارکر ، مهندس ارشد بوئینگ برای فضا و پرتاب ، سه شنبه در یک کنفرانس خبری با خبرنگاران گفت که این شرکت فرضیه کاملاً محکمی برای اشتباهات خود دارد. در برهه ای از دوره 46 روزه زمانی که خودرو سوخت می خورد-و هنگامی که دریچه ها گیر کرده بودند-رطوبت باید به فضاپیما وارد شده باشد. این رطوبت همراه با اکسید کننده و اسید نیتریک ایجاد می کند و روند خوردگی را آغاز می کند.

  پارکر گفت نقاط شبنم در محل پرتاب در ماه آگوست زیاد بود و در حالی که وسیله نقلیه برای کار در رطوبت فلوریدا طراحی شده بود ، آنجا شواهد فیزیکی است که رطوبت با این وجود مقصر است. مهندسان بوئینگ و ناسا اکنون می خواهند سعی کنند واکنش خورنده را در شرایط مشابه آزمایش دوباره ایجاد کنند تا بتوانند از علت اصلی و هرگونه اقدام متقابل اطمینان حاصل کنند.

  تبلیغات

  شرکت و ناسا کار خود را ادامه خواهند داد در فلوریدا ، آلاباما ، و در محل آزمایش بوئینگ در وایت سندز ، نیومکزیکو. جان ولمر ، مدیر برنامه بوئینگ برای خدمه تجاری ، همه اینها را زمان می برد. او گفت که بوئینگ در حال حاضر "نیمه اول" 2022 را برای پرواز آزمایشی بدون سرنشین Starliner هدف قرار می دهد. (یکی از منابع به Ars می گوید "زودتر از" تاریخ مه 2022 است.

  این ماموریت به طور رسمی Orbital Flight Test-2 یا OFT-2 نامیده می شود. این شرکت در پی ماموریت بدون سرنشین Starliner در دسامبر 2019 که به دلیل مشکلات نرم افزاری خراب شد ، با هزینه شخصی خود ، 410 میلیون دلار پرواز OFT-2 انجام می دهد. تکنسین ها و مهندسان این شرکت پس از پرواز OFT-1 مدتها تلاش کردند تا نرم افزار را برطرف کنند ، اما این مشکلات سخت افزاری جدید در طول بررسیهای روز راه اندازی روی صفحه در اوایل ماه اوت ظاهر می شوند.

  ناسا به امید اینکه بوئینگ بتواند Starliner را به پرواز درآورد تا بتواند یک سیستم پرتاب دوم را در کنار خودروی Crew Dragon اسپیس ایکس داشته باشد تا فضانوردان خود را از ایستگاه فضایی بین المللی به داخل و خارج کند. با فرض اینکه بوئینگ با خیال راحت OFT-2 را تکمیل می کند ، ولمر گفت که این شرکت و ناسا مایلند حدود شش ماه فرصت داشته باشند تا داده ها را بررسی کرده و برای یک پرواز آزمایشی خدمه آماده شوند. این می تواند اولین تاریخ پرتاب ممکن برای اولین مأموریت استارلینر با حمل فضانوردان را تا پایان سال 2022 قرار دهد. در واقع تر ، مأموریت ممکن است تا اوایل سال 2023 پرواز نکند.

  پس از این پرواز ، ناسا تأیید می کند که Starliner آماده است برای پروازهای منظم و فضانوردان عملیاتی.

  خرید بیشتر اژدها

  ناسا به عنوان بخشی از برنامه خدمه تجاری خود ، شش ماموریت "پس از صدور گواهینامه" را از SpaceX و بوئینگ سفارش داد. SpaceX ماموریت خدمه نمایشی خود را با موفقیت در سال 2020 به پایان رساند و قرار است سومین ماموریت خدمه خود با نام Crew-3 را در 31 اکتبر به ایستگاه فضایی بین المللی راه اندازی کند. چهارمین و پنجمین ماموریت قرار است در سال 2022 انجام شود.

  < در کنفرانس خبری روز سه شنبه ، استیو استیچ ، مدیر برنامه خدمه تجاری ناسا ، گفت که آژانس در حال مذاکره برای پروازهای بیشتر برای SpaceX - و احتمالاً بوئینگ است. وی گفت که جزئیات مربوط به تمدید قرارداد ممکن است ظرف چند ماه آینده اعلام شود. با توجه به موضوعات مورد بحث روز سه شنبه ، اکنون به نظر می رسد که اسپیس ایکس می تواند قرارداد اولیه شش ماموریتی خود را قبل از انجام اولین ماموریت بوئینگ تایید کند. اما استیچ مطمئن است که بوئینگ به آنجا خواهد رسید.

  استیچ گفت: "من دلیلی ندارم که باور کنم بوئینگ در راه اندازی Starliner موفق نخواهد بود." "ما این مشکل را حل می کنیم و سپس دو سیستم حمل و نقل فضایی آنطور که می خواهیم خواهیم داشت."

خبرهای دیگر از علوم پایه