خبر

 • تک بورد - به نظر می رسد که زباله های ماهواره ای که توسط روس ها سرنگون شده است، ایستگاه فضایی بین المللی را تهدید می کند

  به نظر می رسد که زباله های ماهواره ای که توسط روس ها سرنگون شده است، ایستگاه فضایی بین المللی را تهدید می کند
  22 روز و 8 ساعت قبل

  «ما مشتاقانه منتظر فردای آرام‌تری هستیم.»
  هفت فضانورد و کیهان‌نورد در ایستگاه فضایی بین‌المللی صبح دوشنبه در حالی که آزمایشگاه در حال گردش از میان زباله‌های غیرمنتظره‌ای عبور می‌کرد، در داخل فضاپیمای مربوطه خود، خدمه دراگون و سایوز پناه گرفتند. رشته.

  این یک مانور جلوگیری از برخورد از پیش برنامه ریزی شده در مدار پایین زمین نبود، که در آن ایستگاه از نیروی محرکه داخل هواپیما برای دور شدن استفاده کند. درعوض، این وضعیت مستلزم این بود که فضانوردان به سرعت پناه بگیرند.

  اگر برخوردی در حین اتصال رخ می داد، این دو فضاپیما می توانستند از ایستگاه فضایی جدا شوند و یک بازگشت اضطراری به زمین انجام دهند. در نهایت این کار ضروری نبود و فضانوردان اواخر روز دوشنبه دوباره در ایستگاه فضایی ظاهر شدند. با این حال، هنگامی که خدمه در ایستگاه برای برنامه خواب خود آماده می شدند، کنترل ماموریت در هیوستون از آنها خواست تا در صورت برخورد غیرمنتظره در طول مدارهای بعدی، هر تعداد از دریچه های ایستگاه فضایی را فعلاً بسته نگه دارند. /p>

  ادامه مطلب

  این چیزی است که احتمالاً "جنگ در فضا" در آینده نزدیک شبیه خواهد بود

  مارک ونده هی فضانورد ناسا گفت: "ما مشتاقانه منتظر فردای آرامتری هستیم." از داخل ایستگاه فضایی، در پاسخ به آخرین تماس ماموریت کنترل در روز دوشنبه.

  به نظر می‌رسد که میدان زباله که کنترل‌کننده‌های پرواز را در روز دوشنبه هشدار داده بود، ناشی از آزمایش ضد ماهواره‌ای است که توسط روسیه انجام شد. ارتش اوایل روز دوشنبه.

  وزارت دفاع ایالات متحده روز دوشنبه بیانیه زیر را در مورد این آزمایش صادر کرد: "فرماندهی فضایی ایالات متحده از یک رویداد تولید زباله در فضای بیرونی آگاه است. ما فعالانه در حال کار برای توصیف این آزمایش هستیم. میدان زباله و تضمین خواهد کرد که همه کشورهای فضاپیما دارای th اطلاعات لازم برای مانور دادن به ماهواره ها در صورت برخورد."

  تبلیغات

  به غیر از این بیانیه، از اوایل بعدازظهر دوشنبه در ایالات متحده، هیچ تایید رسمی در مورد جزئیات این آزمایش وجود ندارد. با این حال، کارشناسان دینامیک ماهواره و مداری محتمل‌ترین سناریو را بر اساس داده‌ها و مشاهدات در دسترس عموم جمع‌آوری کرده‌اند. برایان ویدن، از بنیاد جهان امن، این نتایج را در اینجا خلاصه کرد.

  به نظر می‌رسد روسیه یک موشک زمین به فضا نودول را در روز دوشنبه، بین ساعت 02:00 تا 05:00 UTC، از پلستسک پرتاب کرد. کیهان در شمال کشور. این موشک سپس به یک ماهواره قدیمی به نام Cosmos 1408 برخورد کرد. این ماهواره که در سال 1982 پرتاب شد، به آرامی ارتفاع خود را از دست می داد و کمی بیش از 450 کیلومتر بالاتر از زمین قرار داشت.

  این یک ماهواره بزرگ با جرم است. حدود 2000 کیلوگرم از بعدازظهر دوشنبه، فرماندهی فضایی ایالات متحده گفت که در حال ردیابی بیش از 1000 قطعه زباله جدید است. اگرچه ارتفاع ماهواره از ایستگاه فضایی بین‌المللی که حدود 400 کیلومتر بالاتر از سطح است، بالاتر است، یک برخورد جنبشی ابر بزرگی از زباله را پخش می‌کند. جاناتان مک داول، کارشناس ماهواره، معتقد است که ماهواره کیهان 1408 کاندیدای احتمالی رویداد باقی مانده در ایستگاه فضایی است.

  آنچه واضح به نظر می رسد این است که این داستان تازه شروع شده است. ناسا هیچ نوع واکنش رسمی نداشته است، اما، بدون شک، مقامات ارشد درباره ابر زباله دیگری در مدار پایین زمین که ایستگاه فضایی بین‌المللی ارزشمند و سایر دارایی‌ها را تهدید می‌کند، ناراحت هستند. دخالت روسیه - به هر حال آنها یکی از شرکای اصلی ایستگاه فضایی هستند - باید دوچندان گیج کننده باشد.

  همچنین درک اینکه چرا روسیه آگاهانه ماهواره ای را که ممکن است ایستگاه را تهدید کند، نابود کند، دشوار است. در حال حاضر زنده و پول قابل توجهی سرمایه گذاری شده است. تا کنون، شرکت فضایی روسیه، روسکوسموس، تنها بیانیه‌ای منتشر کرده است که شبیه چیزی است که وزیر اطلاعات سابق عراق گفته است: «مدار شی که امروز خدمه را مجبور کرد طبق رویه‌های استاندارد به فضاپیما بروند. از مدار ISS دور شد. ایستگاه در منطقه سبز است."

خبرهای دیگر از علوم پایه