خبر

 • تک بورد - به روز رسانی هابل: یک دوربین به عقب، بیشتر در راه است

  به روز رسانی هابل: یک دوربین به عقب، بیشتر در راه است
  19 روز و 23 ساعت قبل

  هنوز مشخص نیست که چرا این تلسکوپ نادرست عمل کرده است، کنترل‌کننده‌ها با احتیاط سرویس را بازیابی می‌کنند.
  اوایل ماه جاری، ناسا اعلام کرد که ابزارهای علمی روی تلسکوپ فضایی هابل پس از یک سری مشکلات در سیگنال‌های زمان‌بندی که فعالیت آن‌ها را هماهنگ می‌کند، در حالت ایمن رها شده‌اند. . در حالی که ناسا هنوز در مورد علت این مشکل نامشخص است، قبلاً یک دوربین را به عملیات بازگردانده است و قصد دارد دوربین

  در همین حال، آژانس در حال برنامه‌ریزی برای به‌روزرسانی‌هایی است که همه ابزارها را نسبت به خرابی سیگنال‌های زمان‌بندی کمتر حساس می‌کند. اما از آنجایی که نمی‌تواند منبع مشکلات را دریابد و مشکل اخیراً تکرار نشده است، بسیار محتاطانه حرکت می‌کند.

  همه در زمان‌بندی است

  هر کدام از چهار ابزار علمی اصلی هابل دارای سخت افزار کنترلی خاص خود است. برای اینکه همه آنها به خوبی با یکدیگر بازی کنند، تلسکوپ از یک سیگنال همگام سازی استفاده می کند تا اطمینان حاصل کند که همه فعالیت ها در یک جدول زمانی انجام می شوند. در اواخر ماه اکتبر، برخی از این پیام‌های همگام‌سازی دریافت نشدند، که باعث شد ابزارها به حالتی که به آن حالت امن می‌گویند، بروند، به این معنی که جمع‌آوری داده‌ها را متوقف می‌کنند. پس از عود مشکل، ابزارها در آن حالت رها شدند در حالی که کنترل‌کننده‌ها سعی کردند تشخیص دهند که چه اتفاقی می‌افتد.

  تبلیغات

  برای انجام این کار، تا حدی دو ابزار را دوباره فعال کردند. این به کنترل‌کننده‌ها اجازه می‌دهد تا هر نمونه دیگری از سیگنال‌های همگام‌سازی کاهش یافته را بگیرند، که به تشخیص مشکل کمک می‌کند. خوشبختانه یا متأسفانه، هیچ‌کدام از این موارد رخ نداد.

  چند روز پس از آن، کنترل‌کننده‌ها تشخیص دادند که ابزاری که کمترین آسیب را از دست دادن همگام‌سازی می‌گیرد، دوربین پیشرفته برای بررسی‌ها است، ابزاری به اندازه یخچال که حساس است. به طول موج از UV تا مادون قرمز نزدیک. که در 8 نوامبر دوباره فعال شد و از آن زمان شروع به کار کرده است. باز هم، هیچ نقص هماهنگ سازی دیگری شناسایی نشده است. بنابراین، هفته آینده، Wide Field Camera 3 نیز قرار است آنلاین شود. طیف‌نگارها باید اواخر این ماه دنبال شوند.

  اگر مشکلات دوباره تکرار شوند، بدیهی است که فرصتی برای رفع مشکل اساسی وجود دارد. اما در صورت عدم موفقیت، تیم هابل در نظر دارد نرم افزار کنترل ابزار را تغییر دهد تا حساسیت کمتری نسبت به خرابی پیام های همگام سازی داشته باشد. بدیهی است که تغییرات عمده ای مانند این نیاز به بررسی دقیق دارند که زمان بیشتری را می طلبد. اگر همه چیز به خوبی پیش برود، این نرم افزار به هابل اجازه می دهد که به انجام علم ادامه دهد، حتی اگر چندین پیام همگام سازی با شکست مواجه شود.

  در هر صورت، هابل به انجام علم بازگشته است و ممکن است در آینده نزدیک به فعالیت های عادی خود بازگردد. آینده. و حتی اگر مشکل اساسی به اندازه کافی نادر باشد که تشخیص آن غیرممکن باشد، تلسکوپ در نهایت باید بتواند علی رغم آن به کار خود ادامه دهد.

خبرهای دیگر از علوم پایه