خبر

 • تک بورد - به دنبال توصیه متخصصان ، FDA برای افراد بالای 65 سال ، با ریسک بالا ، اجازه تقویت کننده می دهد

  به دنبال توصیه متخصصان ، FDA برای افراد بالای 65 سال ، با ریسک بالا ، اجازه تقویت کننده می دهد
  2 روز و 19 ساعت قبل

  مشاوران CDC پنجشنبه برای تعیین راهنمایی در مورد استفاده از بوسترها ملاقات خواهند کرد.
  سازمان غذا و داروی آمریکا اواخر چهارشنبه دوزهای تقویت کننده واکسن Pfizer/BioNTech COVID-19 را برای افراد 65 سال به بالا مجاز اعلام کرد. همچنین افراد 18 تا 64 ساله که در معرض خطر شدید COVID-19 یا در معرض خطر زیاد ناشی از تماس های مکرر شغلی یا سازمانی با SARS-CoV-2 مانند کارکنان مراقبت های بهداشتی و معلمان قرا

  دوز تقویت کننده تنها باید حداقل شش ماه پس از دوز اولیه مصرف شود. این تأییدیه اصلاحیه مجوز استفاده اضطراری است.

  مجوز FDA تا حد زیادی از توصیه های کمیته ای از متخصصان مستقل که به آژانس مشاوره می دهند پیروی می کند ، که به عنوان کمیته مشورتی واکسن ها و محصولات مرتبط با محصولات بیولوژیکی یا VRBPAC شناخته می شود. این کمیته تمام روز جمعه برای بررسی و رایزنی در مورد داده های مربوط به تقویت کننده ها تشکیل جلسه داد. این جلسه با رای مثبت 18 بر 0 به نفع توصیه تقویت کننده برای افراد بالای 65 سال و گروه های پرخطر به پایان رسید. اما ، قبل از آن ، کمیته 16-2 رای منفی به توصیه تقویت کننده ها برای همه افراد 16 سال به بالا داد و برنامه دولت بایدن برای ارائه دوزهای اضافی تقریباً برای همه افراد واکسینه شده را رد کرد.

  شایستگی

  < p> اگرچه به نظر می رسد FDA به توصیه های کمیته توجه کرده است ، اما هنوز کاملاً مشخص نیست که چه کسی واجد شرایط افزایش دوز است. در جریان بحث روز جمعه ، کارشناسان پیشنهاد کردند که افرادی که در معرض خطر بالای بیماریهای شدید قرار دارند می توانند شامل افرادی با بیماری هایی مانند دیابت و چاقی باشند. مشخص نیست چه شرایط دیگری ممکن است شامل شود.

  کمیته به صراحت اعلام کرد که تقویت کننده ها باید در اختیار کارکنان مراقبت های بهداشتی قرار بگیرند که در معرض خطر بالای قرار گرفتن در معرض قرار دارند. این کارگران در حال حاضر با کمبود مواجه هستند زیرا سیستم های مراقبت های بهداشتی در موج کنونی COVID-19 تحت فشار قرار گرفته اند. کارشناسان و مقامات FDA همچنین در مورد کارگران خط مقدم ، معلمان و کارگران زندان بحث کردند.

  تبلیغات

  مجوز FDA روز چهارشنبه مبهم تر است ، به عنوان افرادی که "مواجهه مکرر آنها با SARS-CoV-2 از نظر سازمانی یا شغلی" در معرض خطر عوارض جدی COVID-19 از جمله COVID-19 شدید. " جانت وودکاک ، سرپرست کمیته FDA در بیانیه همراه خود توضیح داد و گفت مجوز "شامل جمعیت خاصی مانند کارکنان مراقبت های بهداشتی ، معلمان و کارکنان مهد کودک ، کارگران خواربارفروشی و کسانی که در پناهگاه ها یا زندان های بی خانمان هستند ، می شود."

  < p> جزئیات آن "دیگران" و شرایط پزشکی شامل چه مواردی می شود ، به عهده یک کمیته مشورتی برای مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری است. این کمیته - کمیته مشورتی در مورد اقدامات ایمن سازی یا ACIP - فردا برای تعیین توصیه هایی برای استفاده از تقویت کننده.

  "پویا و در حال تحول"

  یکی دیگر از موضوعات کلیدی که احتمالاً در جلسه ACIP مطرح می شود این است که آیا افرادی که دو دوز واکسن mRNA Moderna دریافت کرده اند یا همچنین واکسن جانسون و جانسون می تواند برای دریافت mRNA تقویت کننده Pfizer/BioNTech مجاز باشد. مجوز FDA فقط برای کسانی است که دو دوز اولیه واکسن Pfizer/BioNTech دریافت کرده اند. و تقویت کننده های مدرن و جان واکسنهای son & Johnson در دست ساخت است ، اما هنوز مجاز نشده است. انتظار می رود در هفته های آینده تحرکی برای تقویت کننده های دیگر واکسن ها وجود داشته باشد و همچنین واجد شرایط بودن برای تقویت کننده Pfizer/BioNTech نیز باز شود. وندکاک FDA در بیانیه خود در روز چهارشنبه گفت: "آنتونی فائوچی" ، کارشناس ارشد بیماری های عفونی روز دوشنبه به NPR گفت: "انتظار می رود در هفته های آینده داده های بیشتری وجود داشته باشد که FDA را به" تغییر و گسترش توصیه "سوق دهد.

  که "این همه گیری پویا و در حال تحول است ، هر روز داده های جدیدی در مورد ایمنی و اثربخشی واکسن در دسترس است. همانطور که در مورد ایمنی و اثربخشی واکسن های COVID-19 ، از جمله استفاده از دوز تقویت کننده بیشتر می آموزیم ، به ارزیابی خود ادامه می دهیم علم به سرعت در حال تغییر است و مردم را در جریان قرار می دهد. "

خبرهای دیگر از علوم پایه