خبر

 • تک بورد - به دلیل تلاش وزارت دفاع برای مسدود کردن معامله مواد مخدر ، مصونیت میلیاردر ساکرز تهدید می شود

  به دلیل تلاش وزارت دفاع برای مسدود کردن معامله مواد مخدر ، مصونیت میلیاردر ساکرز تهدید می شود
  10 روز و 8 ساعت قبل

  وزارت امور خارجه استدلال می کند که مصونیت غیرقانونی است و انتظار دارد این معامله لغو شود.
  وزارت دادگستری در تلاش است تا خانواده میلیاردر ساکلر را از مصونیت قانونی گسترده ای که به عنوان بخشی از یک جنجال برانگیز 4.5 میلیارد دلاری شبه افیونی اعطا شده است ، محروم کند.

  خواندن بیشتر

  میلیاردر ساکلر مصونیت قانونی مادام العمر در شهرک های افیونی دریافت کردند این وزارتخانه اواخر روز چهارشنبه درخواست داد تا اجرای توافق حل و فصل را تا زمان رسیدگی به درخواست تجدید نظر در دادگاه عالی مسدود کند. به گزارش NPR ، وکلای این بخش استدلال کردند که برخی از جنبه های این معامله می تواند به سرعت اجرایی شود و درخواست تجدید نظر را پیچیده کند. به همراه وزارت دادگستری ، کانکتیکات ، مریلند ، ناحیه کلمبیا و ایالت واشنگتن نیز برای مبارزه با شهرک سازی آماده می شوند.

  وزارت دادگستری همچنین خواستار رسیدگی سریع در دو هفته آینده شد.

  ویلیام هرینگتون ، که به عنوان سرپرست وزارت دادگستری ایالات متحده خدمت می کند ، در پرونده های روز چهارشنبه گفت که قاضی ورشکستگی فدرال روبرت دراین اشتباه کرده است. تسویه حساب را در 1 سپتامبر تأیید کنید و احتمالاً این تصمیم لغو می شود.

  حل و فصل اساساً Purdue Pharma را که متعلق به و عمدتا توسط Sacklers اداره می شد ، منحل می کند. این شرکت با شروع تجاوزکارانه و فریبکارانه OxyContin را از دهه 1990 وارد بازار کرد و تا حد زیادی به عنوان عامل ایجاد اپیدمی ویرانگر اعتیاد به مواد افیونی و مصرف بیش از حد آن است که باعث کشته شدن 500000 نفر در ایالات متحده در دو دهه گذشته شده است. پردو دوبار به دلیل ارتکاب در بازاریابی OxyContin در آن زمان مرتکب گناه شد. این حل و فصل هزاران دعوی مربوط به مواد افیونی علیه پردو را متوقف کرد ، که در جریان دعاوی سنگین اعلام ورشکستگی کرده بودند.

  تبلیغات

  ساکلرها مستقیماً در تجارت مواد مخدر پردو درگیر بودند و با حساب خود ، بیش از 10 میلیارد دلار از فروش مواد افیونی اما خانواده بارها ادعا کرده اند که مرتکب اشتباهی نشده اند و می گویند که این کار اخلاقی بوده است. برای تأمین بودجه برنامه های پیشگیری ، درمان و بهبود اعتیاد به مواد افیونی. آنها همچنین موافقت کردند که بنیادهای خانواده را به ارزش کمتر از 175 میلیون دلار تحویل ندهند. اما این قرارداد 4.5 میلیارد دلاری با یک سری بزرگ همراه بود: گورکنندگان خواستار دریافت مصونیت قانونی از ادعاهای مربوط به مواد مخدر در آینده شدند. چنین بدهی هایی می توانند در موارد ورشکستگی اعطا شوند ، اما خود ساکلرها ورشکستگی را تشکیل نداده اند.

  قاضی درین ، که خود حل و فصل را "نتیجه ای تلخ" نامید ، در تأیید این معامله استدلال کرد که این بهترین راه برای دریافت هرگونه پول از گورکنندگان است. او گفت: "من معتقدم که حداقل برخی از طرفین ساکلر نیز مسئولیت این ادعاهای [افیونی] را دارند ... من انتظار حل و فصل بیشتر را داشتم." اما "بدون انتشار ، برنامه باز می شود." ، بر اساس گزارش وال استریت ژورنال.

  "تلاش خانواده Sackler برای گروگان گیری سازماندهی مجدد [پردو] مگر اینکه آزادیهای غیر بدهکار تحمیل شود ، تصرف اموال شخص ثالث ... بدون رضایت آنها را توجیه نمی کند. هارینگتون گفت.

خبرهای دیگر از علوم پایه