خبر

 • تک بورد - به احتمال زیاد ناسا برخی فضانوردان را به دلیل تاخیرهای طولانی از Starliner خارج می کند

  به احتمال زیاد ناسا برخی فضانوردان را به دلیل تاخیرهای طولانی از Starliner خارج می کند
  20 روز و 10 ساعت قبل

  فضانوردان تعیین شده برای پروازهای بوئینگ ممکن است در مأموریت Space-Crew-5 به سرانجام برسند.
  ناسا هفته ها یا ماه ها اعلام رسمی نمی کند ، اما دو منبع می گویند که آژانس فضایی چندین فضانورد را از فضاپیمای Starliner بوئینگ بر روی وسیله نقلیه Crew Dragon SpaceX منتقل می کند. برای ماموریت های آینده به ایستگاه فضایی بین المللی

  این تکالیف نهایی نیستند - آنها هنوز باید مراحل تأیید رسمی پنل عملیات چند جانبه خدمه را که شامل همه شرکای بین المللی می شود طی کنند - اما منابع می گویند فضانوردان تازه کار ناسا که هنوز به فضا پرواز نکرده اند از بوئینگ خارج می شوند وسیله نقلیه به دلیل تاخیرهای مداوم آن.

  محتمل ترین سناریو این است که نیکول مان ، جاش کاسادا و ژانت اپس در حال حاضر در ماموریت SpaceX Crew-5 پرواز می کنند ، که قرار است زودتر از اوت 2022 در یک فضا پرتاب شود. موشک فالکون 9 به احتمال زیاد یک فضانورد شریک بین المللی ، احتمالاً کوئیچی واکاتای ژاپنی ، برای این مأموریت به آنها ملحق خواهد شد.

  این تغییرات اساسی را برای ناسا و فضانوردان آن نشان می دهد. مان از آگوست 2018 به آزمایش پرواز خدمه برای Starliner اختصاص داده شده است. این پرواز محوری است که پس از پرواز آزمایشی بدون سرنشین بوئینگ از Starliner ، Orbital Flight Test-2 یا OFT-2 انجام می شود. در زمان مأموریت مان ، کاسادا به اولین پرواز عملیاتی Starliner ، یک مأموریت چرخشی منظم به ایستگاه فضایی به نام "Starliner-1" ، اختصاص یافت. Epps یک سال پیش به ماموریت Starliner-1 اضافه شد.

  سخنگوی ناسا ، Kyle Herring ، از تأیید هرگونه اطلاعات در مورد وظایف جدید خودداری کرد.

  عقب ماندگی Starliner

  این احتمال وجود دارد که فضانوردان ناسا با تجربه پروازی که در حال حاضر در مأموریت های Crew Flight Test و Starliner-1 ، بوچ ویلمور ، مایکل فینکه و سانیتا ویلیامز تعیین شده اند ، فعلا در آن مانیفستها باقی بمانند. با این حال ، منابع به Ars پیشنهاد کردند که ناسا احساس می کند دیگر نمی تواند منتظر دریافت فضانوردان تازه کار خود باشد - Epps از کلاس 2009 و Mann و Epps از کلاس 2013 هستند - برخی از تجربه های فضایی.

  در زمان ماموریت خود در سال 2018 ، پرواز مان در اوایل سال 2019 انجام شد. با این حال ، از آن زمان به بعد ، برنامه Starliner دچار یک سری شکست ها شده است. یک پرواز آزمایشی اولیه بدون سرنشین ، OFT-1 ، سرانجام در دسامبر 2019 به زمین نشست. با این حال ، به دلیل خطاهای نرم افزاری ، این وسیله نقلیه تقریباً گم شد ، هم مدت کوتاهی پس از پرتاب و هم کمی قبل از ورود مجدد به جو زمین. ناسا به دلیل مشکلات موجود در پرواز ، Starliner را برای تلاش برای پهلوگیری در ایستگاه فضایی بین المللی که هدف اصلی پرواز آزمایشی است ، روشن نکرد.

  تبلیغات

  این شکست یک پروسه 20 ماهه دردناک را برای بوئینگ آغاز کرد و فضانوردان در انتظار پروازهای خود هستند. ناسا این مأموریت را "تماس نزدیک با دید بالا" اعلام کرد و تحقیقات در مورد فرهنگ ایمنی بوئینگ را آغاز کرد و خواستار اصلاح مجدد نرم افزار پرواز بوئینگ شد. بوئینگ موافقت کرد هزینه پرواز دوم آزمایشی خود را با هزینه 410 میلیون دلار از منابع خود بپردازد. مهندسان نرم افزار این شرکت سپس بیش از 1 میلیون خط کد Starliner را جستجو کردند تا به دنبال خطاها باشند. سرانجام ، آنها آن را بسیار دقیق تر از قبل آزمایش کردند.

  Starliner سرانجام در اوایل ماه اوت برای ماموریت OFT-2 به سکوی پرتاب رسید. با این حال ، تنها چند ساعت قبل از راه اندازی وسیله نقلیه در 3 آگوست ، بیش از نیمی از 24 سوپاپ که جریان اکسید کننده تیتروکسید دینیتروژن را از طریق ماژول سرویس فضاپیما کنترل می کند ، خراب شد. پرتاب در ابتدا یک روز به تعویق افتاد و سپس بطور نامحدود پس از آنکه بوئینگ تصمیم گرفت Starliner را برای حل مشکلات بیشتر به آشیانه پردازش خود برگرداند.

  انتظار در OFT-2

  حدود دو هفته پیش ناسا کتی لودرز ، رئیس عملیات پروازهای فضایی انسان ، گفت که تیم های مهندسان و تکنسین های بوئینگ و ناسا به ارزیابی موضوع با دریچه های چسبنده ادامه می دهند. هنوز تاریخ جدیدی برای این مأموریت OFT-2 تعیین نشده است و لوئودرز اعلام کرد که ممکن است به زودی این زمان مشخص نشود. او گفت که ماموریت احتمالاً تا سال 2022 لغزش خواهد کرد. "او گفت که احتمالاً سال آینده احتمال بیشتری وجود دارد ، اما ما هنوز در حال کار بر روی این جدول زمانی هستیم."

  خواندن بیشتر < /h3> بوئینگ هنوز در حال بررسی مسائل مربوط به دریچه Starliner است و تاریخ پرتاب آن مشخص نیست

  منابع تأیید کردند که هنوز هیچ تاریخی برای تلاش بعدی برای پرتاب OFT-2 تعیین نشده است ، زیرا مسئله سوپاپ فضاپیما هنوز حل نشده است. در واقع ، این پرواز آزمایشی ممکن است قبل از بهار آینده انجام نشود. از آنجا که هیچ قطعیتی وجود ندارد که این پرواز آزمایشی بدون نقص انجام شود و از آنجا که پس از پرواز یک بررسی گسترده داده ها انجام می شود ، ناسا اطمینان چندانی در مورد زمان انجام اولین پرواز خدمه ندارد.

  با حرکت مان از این آزمایش پرواز Starliner Crew به ماموریت SpaceX Crew-5 ، که قرار است زودتر از اوت انجام شود ، این نشان می دهد که ناسا معتقد است اولین ماموریت خدمه Starliner قبل از نیمه دوم سال 2022 انجام نمی شود. و هیچ تضمینی وجود ندارد که در آن زمان رخ دهد .

خبرهای دیگر از علوم پایه