خبر

 • تک بورد - بعد از 8 پرواز به یک فضا در یک سال ، در اینجا Falcon 9 به نظر می رسد

  بعد از 8 پرواز به یک فضا در یک سال ، در اینجا Falcon 9 به نظر می رسد
  24 روز و 10 ساعت قبل

  موشک Falcon 9 اسپیس ایکس طی سال گذشته تحول خیره کننده ای را تجربه کرده است.
  SpaceX بیستمین موشک Falcon 9 امسال خود را در روز چهارشنبه پرتاب کرد و تقویت کننده در ماموریت Transporter-2 پرواز موفقیت آمیز دیگری را نیز برای مدار انجام داد.

  این پرتاب ادامه پیشرفت SpaceX را در راستای عملی ساختن استفاده مجدد از موشک در مراحل اول ادامه می دهد. این هسته موشکی خاص ، با نام B1060 برای تقویت کننده شماره 1060 ، قبلا هفت بار به فضا پرواز کرده بود. اولین پرتاب آن یک مأموریت ماهواره ای GPS III برای نیروی فضایی ایالات متحده در 30 ژوئن سال 2020 بود. بنابراین با پرواز روز چهارشنبه ، این موشک اکنون هشت ماموریت را در یک سال تقویمی انجام داده است.

  این نرخ یک است مأموریت هر 1.5 ماه. با این حال ، از اوایل ژانویه ، همین موشک پنج مأموریت انجام داده است ، بنابراین در حال نزدیک شدن به سرعت سریع یک پرتاب در ماه است. این برای موشک Falcon 9 یا هر فضاپیمای مداری دیگر در تاریخ بی سابقه است. به عنوان مثال ، هر یک از مدارگردهای شاتل فضایی ناسا معمولاً فقط یک یا دو بار در سال پرواز می کنند و نیاز به بازسازی قابل توجه بین هر پرواز دارند. برعکس ، SpaceX با Falcon 9 توانسته است از ده ها مورد راه اندازی مجدد تقویت کننده درس بگیرد ، و این به شرکت اجازه می دهد تا بازسازی مورد نیاز را بین ماموریت ها ساده کند. ایلون ماسک ، بنیانگذار SpaceX ، روز چهارشنبه در توییتر گفت: "کار مورد نیاز بین پروازها کمتر و کمتر است ، همانطور که با کاهش زمان بین بازتاب ها نشان داده می شود." / p>

  استفاده سریع از موشک Falcon 9 همچنین باعث ایجاد برخی تصاویر منظره عالی می شود. مأموریت Transporter-2 که روز چهارشنبه راه اندازی شد ، ده ها ماهواره کوچک را حمل می کرد ، اما جرم محموله کلی به اندازه کافی کم بود به طوری که تقویت کننده می توانست سوخت کافی برای حمل به محل فرود در نزدیکی محل پرتاب حمل کند. این بدان معناست که عکاس ما ، Trevor Mahlmann ، توانست عکسهای بسیار خوبی از زمان پرتاب و فرود را بدست آورد.

  مقایسه ای بین آنچه B1060 یک سال پیش به نظر می رسید در مقایسه با این هفته قبل از پرتاب Transporter-2. Trevor Mahlmann سوتی و زخم خورده ، اما شکسته نیست. Trevor Mahlmann

  علاوه بر این ، Mahlmann قادر به مقایسه B1060 بود كه یك سال پیش ، هنگام تهیه تصاویر از پرتاب GPS II ، با آنچه كه تقویت كننده به نظر می رسد امروز است. می توان گفت که اسوت موشک هرگز بهتر به نظر نرسیده است.

  لیست لیست توسط Trevor Mahlmann

خبرهای دیگر از علوم پایه