خبر

 • تک بورد - بررسی واقعیت در بسیاری از کشورها باعث کاهش اطلاعات غلط می شود

  بررسی واقعیت در بسیاری از کشورها باعث کاهش اطلاعات غلط می شود
  13 روز و 2 ساعت قبل

  از آرژانتین تا نیجریه ، بررسی حقایق باورهای غلط را محدود می کند.
  در پی سیل اطلاعات غلط که ایالات متحده را غرق کرده است ، بسیاری از سازمان ها به بررسی واقعیت روی آورده اند. بسیاری از اتاق های خبری گروه های اختصاصی برای بررسی واقعیت ایجاد کردند و برخی از سازمان های مستقل برای ارائه خدمات تشکیل شدند. ما در حال بررسی واقعی مباحث سیاسی هستیم و فیس بوک اکنون مطالبی را که اطلاعات نادرست می داند با پ

  بدیهی است ، با توجه به این که هنوز تعداد زیادی از مردم از واکسن های کووید -19 می ترسند ، محدودیت هایی برای بررسی واقعیت وجود دارد. اما آیا ممکن است در خارج از محیط اطلاعات غلط بیش از حد گرم در ایالات متحده مثر باشد؟ یک مطالعه جدید م -ثر بودن بررسی حقایق را در مجموعه ای از کشورها که هم از نظر جغرافیایی و هم از نظر فرهنگی دارای تنوع هستند ، آزمایش می کند و متوجه می شود که بررسی واقعیت به طور کلی در شکل دهی به درک عمومی از اطلاعات غلط م effectiveثرتر است.

  بررسی با کشورهای مختلف

  دو محقق پشت کار جدید ، اتان پورتر و توماس وود ، سه کشور را شناسایی کردند که خارج از گروه معمول کشورهای ثروتمند و صنعتی هستند که بیشتر بررسی های جمعیتی در آنها انجام می شود. اینها آرژانتین ، نیجریه و آفریقای جنوبی بودند. به عنوان کمی کنترل برای بررسی های معمولی ، آنها همچنین مطالعه خود را در انگلستان انجام دادند. هر چهار این کشورها دارای سازمان های حرفه ای برای بررسی واقعیت هستند که در این کار کمک کردند و توانستند 2000 شهروند را برای مطالعه استخدام کنند.

  طراحی آزمایش ساده بود. محققان مجموعه ای از اطلاعات غلط را ایجاد کردند. دو مورد از مجموعه (در مورد تغییرات آب و هوا و همه گیری) در سطح جهانی مرتبط بودند. اما آنها همچنین مواردی را تهیه کردند که متناسب با محیط اطلاعات غلط در هر کشور بود. اینها شامل نمونه هایی مانند درصد بودجه آفریقای جنوبی است که به حقوق می پردازد ، نسبت بدهی عمومی به تولید ناخالص داخلی در آرژانتین یا میزان بیکاری جوانان در نیجریه.

  شرکت کنندگان به طور تصادفی یکی از سه شرط گروه کنترل به سادگی یک اطلاعات غلط غیر مرتبط دریافت کردند. گروهی دیگر اطلاعات غلطی را که به طور گسترده در کشورشان منتشر می شود به عنوان یک بیانیه ساده و واقعی دریافت کردند. گروه سوم اطلاعات غلط را به همراه بررسی دقیق تر اطلاعات دریافت کردند.

  پس از آن ، از شرکت کنندگان خواسته شد تا اعتقاد خود را نسبت به اطلاعات غلط در مقیاس پنج درجه ای ارزیابی کنند ، از این که به شدت فکر می کنم درست است و به شدت فکر می کنیم دروغ است در همه کشورها به جز نیجریه ، دو هفته بعد با همان شرکت کنندگان تماس گرفتند تا ببینند آیا بررسی واقعیت به هم ریخته است یا خیر. همچنین از آنها خواسته شد به یک نظرسنجی 10 س questionالی پاسخ دهند که افراد را در طیف ایدئولوژیک محافظه کار و لیبرال قرار داد. به طور کلی ، در مقیاس پنج نقطه ای محققان ، اطلاعات غلط به ندرت ثبت شده است. این چندان تعجب آور نیست ، زیرا به سادگی در قالب یک شکل ارائه شده است. در دنیای واقعی ، اکثر اطلاعات غلط حاوی سیگنال های فرهنگی و ایدئولوژیکی است که اثربخشی آن را افزایش می دهد. با این وجود ، بررسی واقعیت در کشورهای مختلف بسیار م ،ثر بود و تأثیر اطلاعات نادرست را از بین برد و سپس پذیرش اطلاعات دقیق را به میزان نیم در مقیاس پنج درجه افزایش داد.

  هر چند اثربخشی بطور قابل توجهی بر اساس موضوع متفاوت است. به عنوان مثال ، در تصحیح سوء تفاهم در مورد کل مرگ و میر مالاریا در نیجریه بسیار مثر بود ، اما در اطمینان از اینکه آرژانتینی ها نسبت بدهی عمومی خود به تولید ناخالص داخلی را می دانند بسیار کمتر است. اما هر بررسی حقایق تا حدی م effectiveثر بود. و وقتی دو هفته بعد بررسی شد ، نه مورد از 15 مورد بررسی صحت و سقم با مردم روبرو شد.

  بوریس کیست؟ بررسی حقایق در مورد چند موضوع خاص ، مانند میزان بودجه بوریس جانسون برای آموزش در انگلستان. اما این موارد به طور میانگین به دست آمد و بررسی واقعیات به طور کلی دقت باورهای افراد را صرف نظر از اینکه در طیف ایدئولوژیکی کجا بودند ، بهبود بخشید. وود نتیجه می گیرد که بررسی واقعیت به طور کلی م effectiveثر است. این بدان معنا نیست که روی همه کار می کند یا برای همه موضوعات به همان اندازه موثر است. اما حداقل ، در برخی از سطوح ، مردم مایلند جزئیات یک بررسی واقعیت را بپذیرند.

  با این وجود ، محققان بیشتر به کار خود به عنوان نشانه ای از این موضوع نگاه می کنند که ارزش مطالعه در موارد مختلف را دارد. کشورها. آنها تصدیق می کنند که کار آنها دارای محدودیت هایی بود ، مانند ارائه ساده اطلاعات غلط به شرکت کنندگان. همچنین از عوامل اجتماعی م theثر بر بررسی واقعیت در مسائل مختلف استفاده نمی کند. به عنوان مثال ، آنها توجه می کنند که مطالعات در ایالات متحده گروه های جمعیت شناختی و عادات شناختی را شناسایی کرده اند که افراد را مستعد ابتلا به اطلاعات غلط می کند و بنابراین به طور بالقوه در برابر بررسی واقعیت مقاوم تر است. چنین مواردی برای مطالعه در فرهنگ های دیگر مهم خواهد بود.

  اما ، البته ، قبل از انجام این مطالعات ، بسیار مهم است که ما بدانیم چیزی برای مطالعه وجود دارد. و این کار نشان می دهد که وجود دارد.

  PNAS ، 2021. DOI: 10.1073/pnas.2104235118 (درباره DOI ها).

خبرهای دیگر از علوم پایه