خبر

 • تک بورد - برای محدود کردن گرمایش به 1.5 درجه سانتی گراد ، مقادیر عظیمی از سوخت های فسیلی باید بدون استفاده بمانند

  برای محدود کردن گرمایش به 1.5 درجه سانتی گراد ، مقادیر عظیمی از سوخت های فسیلی باید بدون استفاده بمانند
  18 روز و 14 ساعت قبل

  نزدیک به 60 درصد نفت و 90 درصد زغال سنگ باید در زمین باقی بماند.
  اگر جهان به هدف خود برای محدود کردن افزایش دما تا 1.5 درجه سانتی گراد برسد ، باید مقدار زیادی سوخت فسیلی در زمین باقی بماند. مطالعه نشان می دهد در مقاله ای از اعضای هیئت علمی کالج دانشگاه لندن از مدل سازی برای رمزگشایی از آنچه برای 50 درصد احتمال رسیدن به این هدف آب و هوایی باید اتفاق بیفتد استفاده شده است و به این نتیجه رسیده ا

  در سال 2015 ، 196 طرف توافقنامه آب و هوایی پاریس را امضا کردند که با هدف حفظ دمای متوسط ​​جهان در زیر 2 درجه سانتیگراد و 1.5 درجه سانتی گراد به عنوان هدف ترجیحی انجام می شود. از آن زمان ، اسنادی مانند گزارش هیئت بین المللی تغییرات آب و هوایی مبنی بر رسیدن به 1.5 درجه سانتیگراد نشان می دهد که جهان برای رسیدن به این هدف باید از هم اکنون قطع سوخت های فسیلی را آغاز کند. ، کاهش شدید انتشارات. این مطالعه بر اساس یک تحقیق از سال 2015 است که امکان دستیابی به هدف 2 درجه سانتیگراد را مورد بررسی قرار داده است. کارهای قبلی با استفاده از مدل سازی نشان می دهد که در سطح جهان ، یک سوم کل ذخایر نفت ، نیمی از ذخایر گاز و بیش از 80 درصد از ذخایر زغال سنگ برای رسیدن به هدف باید بدون استفاده باقی بمانند. Dan Welsby ، محقق UCL و یکی از نویسندگان گزارش جدید ، در یک کنفرانس مطبوعاتی گفت.

  احتمال 50/50

  طبق تحقیقات جدید ، تقریبا 60 درصد از نفت و گاز متان فسیلی موجود و 90 درصد ذخایر زغال سنگ جهان باید حداقل تا سال 2050 بدون استفاده بماند - و این اقدام تنها 50 درصد احتمال محدود کردن گرمایش زمین را به 1.5 درجه سانتی گراد می دهد. این کاهش ها به این معنی است که بسیاری از پروژه های سوخت فسیلی در سراسر جهان ، چه برنامه ریزی شده و چه موجود ، باید متوقف شوند. علاوه بر این ، تولید نفت و گاز باید تا سال 2050 هر سال سه درصد کاهش یابد. این بدان معناست که اکثر مناطق جهان باید در حال حاضر یا در دهه آینده به حداکثر تولید خود برسند.

  تبلیغات

  مقاله بیشتر اشاره می کند که تغییرات تولیدی که ارائه می دهد احتمالاً دست کم گرفته می شود. برخی از این دلایل به این دلیل است که مدل دارای فناوری های انتشار منفی مانند جذب و ذخیره کربن است ، اگرچه در مورد سرعت استقرار این سیستم ها تردید وجود دارد. و البته ، برای دستیابی بهتر از حتی شانس محدود کردن گرمایش جهان به 1.5 درجه سانتی گراد ، کربن بیشتری باید بدون استفاده شود.

  کاهش انتشارات لازم هنوز محقق نشده است. به عنوان مثال ، یک گزارش سازمان ملل متحد در سال 2019 بیان کرد که دولت های جهان انتظار دارند تا سال 2030 120 درصد سوخت های فسیلی بیشتری تولید کنند. ولسبی گفت: "[مسیر] سوخت های فسیلی در حال حاضر در جهان ما را در مسیر اشتباه حرکت می دهد." >

  در سراسر جهان

  این تحقیق جهان را بر اساس منطقه تجزیه می کند. در این مناطق مختلف ، کاهش لازم برای انتشار و تولید متفاوت است. به عنوان مثال ، تا سال 2050 ، 83 درصد از ذخایر سوخت فسیلی فعلی کانادا باید دست نخورده باقی بماند ، تا حدی به این دلیل که هزینه های تولید آن زیاد است. ولسبی گفت: "علاوه بر این ، ما دریافتیم که همه منابع توسعه نیافته قطب شمال باید در زمین باقی بمانند." آنها را استخراج کرده و بفروشند ، زیرا محدود کردن گرمایش به 1.5 درجه سانتیگراد می تواند تعلیق تولید و قیمت گذاری کربن را شامل شود. استیو پای ، دانشیار UCL و نویسنده دیگر این مقاله ، در یک کنفرانس مطبوعاتی گفت که تولیدکنندگان و سرمایه گذاران باید تشخیص دهند که سرمایه گذاری های آینده با رسیدن به اهداف انتشار گازهای گلخانه ای جهان سازگار نیست. با این حال ، این تحقیق نشان می دهد که باید از فعالان صنعت در هنگام انتقال حمایت کرد. این مقاله استدلال می کند که کشورهای توسعه یافته باید به کشورهای در حال توسعه کمک کنند تا از گذار به صنایع سبزتر حمایت کنند. پای گفت: "این امر باید به عنوان یک گذار عادلانه تلقی شود که به افراد وابسته و کم توان کمک می کند که دور شوند."

  قیمت تجدیدپذیرها - به ویژه باد و خورشیدی - در حال کاهش است و وسایل نقلیه الکتریکی مقرون به صرفه تر می شوند. جیمز پریس ، همکار تحقیق UCL و نویسنده مقاله ، گفت که دستیابی به هدف محدود کردن گرمایش به 1.5 درجه سانتی گراد از منظر فنی امکان پذیر است. وی در کنفرانس مطبوعاتی گفت: "این واقعاً موردی است برای داشتن اراده سیاسی برای مقاومت در برابر وسوسه استخراج آخرین ذرات سوخت فسیلی."

  طبیعت ، 2021. 03821-8 (درباره DOI ها)

خبرهای دیگر از علوم پایه