خبر

 • تک بورد - برای اولین بار، یک موشک کوچک یک فضاپیمای خصوصی را به ماه پرتاب می کند

  برای اولین بار، یک موشک کوچک یک فضاپیمای خصوصی را به ماه پرتاب می کند


  8 روز و 10 ساعت قبل

  «این واقعاً به عنوان یک فضاپیمای تجاری که در ماه کار می‌کند، باعث می‌شود که پاکت نامه به‌عنوان یک فضاپیمای تجاری که در ماه کار می‌کند، رانده شود.»
  ناسا و آزمایشگاه راکت در حال آماده شدن برای پرواز یک مأموریت جدید به مدار ماه هستند که از بسیاری جهات به‌عنوان پیشاهنگ آنچه قرار است به‌عنوان فضاپیمای ماه پیش بیاید، عمل می‌کند. آژانس فضایی و شرکت های آمریکایی اکتشاف و توسعه ماه را افزایش می دهند.

  آژانس فضایی با کمک مالی 13.7 میلیون دلاری از ماهواره ساخت خصوصی به نام CAPSTONE حمایت مالی می کند. قرار است این موشک تا روز شنبه از نیوزلند با موشک الکترون پرتاب شود. این فضاپیما که توسط یک شرکت مستقر در کلرادو به نام Advanced Space توسعه یافته است، اندازه متوسطی دارد، فقط یک مکعب 12U با جرم حدود 25 کیلوگرم. این می تواند به راحتی در داخل یک یخچال کوچک قرار گیرد.

  هدف های علمی این ماموریت نیز ساده است - در درجه اول، نمایش یک سیستم جدید ناوبری مستقل در اطراف و نزدیک ماه. این سیستم موقعیت‌یابی خودگردان سیسلونار یا CAPS مهم است زیرا کمبود دارایی‌های ردیابی ثابت در نزدیکی ماه وجود دارد، به‌ویژه که محیط سیسلونار در دهه آینده شلوغ‌تر می‌شود. یک ماموریت بین سیاره ای محوری به دلایل متعددی.

  در مصاحبه ای، کریس بیکر، مهندس ارشد اداره ماموریت فناوری فضایی ناسا، گفت که آژانس فضایی به این نوع فناوری علاقه مند است زیرا برنامه هایی را برای آن انجام می دهد. کمک به مدیریت ترافیک رو به رشد نزدیک ماه، از جمله مأموریت‌های آرتمیس و فضاپیمای تجاری که محموله‌های علمی ناسا را ​​به سطح ماه می‌رسانند.

  ماموریت CAPSTONE از راه دیگری نیز برای ناسا مفید خواهد بود. در مدار خاصی به نام مدار هاله نزدیک به یک خط به دور ماه پرواز خواهد کرد. این یک مدار بسیار بیضوی است که به طور دوره ای به حدود 3000 کیلومتری ماه می رسد و تا 70000 کیلومتر دورتر می شود. از این نظر، مداری عجیب و غریب است، اما از آنجایی که بین گرانش زمین و ماه متعادل است، مدار بسیار پایدار است و تنها به مقدار کمی پیشران فضاپیما برای حفظ موقعیت نیاز دارد.

  در اواخر این دهه، ناسا قصد دارد شروع به مونتاژ یک ایستگاه فضایی کوچک به نام دروازه قمری در این مدار بیضوی کند. دروازه برای چندین هدف از جمله ایجاد یک ایستگاه بین راهی برای فضانوردانی که به سطح ماه سفر می کنند در نظر گرفته شده است. ماموریت CAPSTONE اولین فضاپیمایی خواهد بود که پارامترهای این مدار را آزمایش می‌کند و پایداری مدار را همانطور که در شبیه‌سازی‌ها پیش‌بینی می‌شود تأیید می‌کند.

  "مدل‌های ریاضی واقعاً خوب هستند." "هیچ نگرانی وجود ندارد که ما چیزی یاد بگیریم که آن را تحت تاثیر قرار دهد. این در واقع بیشتر در مورد اصلاح درک ما است، نگاهی به ایستگاه نگهبانی Delta-v برای ثابت کردن آن مدل ها با داده های واقعی پرواز و بهینه سازی عملیات."

  ماموریت CAPSTONE از جهات دیگری رهیاب است که می تواند مهم باشد زیرا اکتشاف سیستم زمین-ماه فراتر از آژانس های فضایی سنتی گسترش می یابد. این ممکن است به یافتن راه‌هایی برای کاهش هزینه‌های رسیدن به ماه کمک کند، که مانعی قابل توجه برای فعالیت‌های تجاری است.

  به‌خصوص، این اولین مأموریت بین سیاره‌ای خواهد بود که توسط یک موشک کوچک با سوخت مایع، وسیله نقلیه الکترون، پرتاب می‌شود. شرکت پرتاب کننده، Rocket Lab، مرحله سوم بین سیاره ای به نام فوتون قمری ساخته است که حدود 20 دقیقه پس از بلند شدن از موشک جدا می شود. شش روز بعد، پس از بالا بردن مدار کپستون تا 60000 کیلومتر، مرحله فوتون یک سوخت نهایی را انجام می دهد و کپستون را به اعماق فضا می برد.انتقال ماه بالستیک که در چارچوب اینرسی مرکز زمین، از بالا به پایین و شیب دار مشاهده می شود. دیدگاه ها.Enlarge / A ballistic lunar transfer viewed in an Earth- قاب اینرسی مرکزی، نماهایی از بالا به پایین و شیبدار. فضای پیشرفته

  سپس فضاپیما نزدیک به چهار ماه را صرف سفر به ماه خواهد کرد، پس از آنچه به عنوان انتقال ماه بالستیک شناخته می شود که از گرانش خورشید برای دنبال کردن یک منبسط استفاده می کند. خط سیر در حالی که این مسیر فضاپیما را به فاصله بیش از سه برابر فاصله بین زمین و ماه می رساند، برای رسیدن به مقصد به وسیله نقلیه کوچک نیاز است که پیشران نسبتا کمی بسوزاند.

  "یکی از چیزها. بیکر گفت که این مأموریت را به ویژه برای ما جذاب می‌کند، توانایی‌هایی است که نشان می‌دهد، و کسب‌وکارهای کوچک ایالات متحده و توانایی‌های تجاری که از آنها استفاده می‌کند.» "این نشان دهنده دسترسی یک فضاپیمای کوچک روی یک موشک کوچک به ماه است. این واقعاً به عنوان یک فضاپیمای تجاری که در ماه کار می کند و به ایجاد مسیری که دیگران می توانند دنبال کنند، پاکت را فشار می دهد."


  تگ ها:

  اولین , موشک , کوچک , فضاپیمای , خصوصی , پرتاب


  v 6
خبرهای دیگر از علوم پایه