خبر

 • تک بورد - بخشهایی از یک موشک چینی 22 تنی می توانند در هفته آینده زنده بمانند و به زمین سقوط کنند

  بخشهایی از یک موشک چینی 22 تنی می توانند در هفته آینده زنده بمانند و به زمین سقوط کنند
  7 روز و 21 ساعت قبل

  WTF ؟! در یک سناریوی بالقوه نگران کننده ، یک موشک چینی "خارج از کنترل " که در حال سقوط به زمین است می تواند تا حدی دوباره زنده بماند و هفته آینده به این سیاره سقوط کند ، اما ما نمی دانیم کجا فرود خواهد آمد

  پنتاگون می گوید که مسیر موشک چینی Long March 5B را دنبال می کند ، که انتظار می رود در 10 مه دوباره به جو زمین وارد شود. این به اضافه یا منهای دو روز است بنابراین می تواند در اوایل 8 مه یا در اواخر 12 مه اتفاق بیفتد.

  هسته بلند مارس 5B با طول 30 متر (98.4 فوت) Tianhe یا "هماهنگی آسمانی" را راه اندازی کرد هفته گذشته ماژول بدون سرنشین به مدار زمین پایین می رود. این اولین ماژول ایستگاه فضایی چین است که انتظار می رود تا سال 2022 به طور کامل به بهره برداری برسد.

  اطلاعات امروز صبح در مورد ارتفاع از زمان Tianhe / اشیا C CZ-5B. مدار مرحله اصلی همانطور که انتظار می رود به آرامی در حال زوال است. pic.twitter.com/E8EPJ9yzRu

  - Jonathan McDowell (@ planet4589) 4 مه 2021

  مرحله اصلی هم اکنون در مدار قرار دارد و به سمت ورود مجدد غیرقابل کنترل می رود - می توانید مسیر آن را در اینجا تماشا کنید. در حالی که جو اکثر فضولات فضایی را می سوزاند ، این نگرانی وجود دارد که قسمت های زیادی از موشک 22 تنی بتواند آن را عبور دهد و در مناطق مسکونی فرود بیاید.

  "به طور بالقوه خوب نیست ، " جاناتان مک داول ، اخترفیزیکدان مرکز اخترفیزیک در دانشگاه هاروارد ، به گاردین گفت. وی گفت: "آخرین باری که آنها موشک Long March 5B را پرتاب کردند ، در نهایت با میله های بزرگ فلزی که از آسمان پرواز می کردند و به چندین ساختمان در ساحل عاج آسیب می رساندند ،". وی گفت:

  با سرعت 17149 مایل در ساعت ، دانستن محل فرود آن غیرممکن است. "نقطه دقیق ورود به جو زمین " تا چند ساعت پس از ورود مجدد روشن نخواهد بود.

  خبر خوب این است که خطر کمی له شدن ما را تهدید می کند با ریختن آوار. با پوشش 71 درصد کره زمین از آب ، محتمل ترین نتیجه فرود اقیانوس است.

  "من فکر نمی کنم مردم باید اقدامات احتیاطی را انجام دهند. این خطر وجود دارد که صدمه ای وارد کند یا ممکن است آسیب ببیند. ضربه زدن به کسی بسیار کوچک است - قابل اغماض است ، ممکن است اتفاق بیفتد - اما خطر اینکه شما را به خطر بیندازد بسیار ناچیز است. بنابراین من به دلیل تهدید شخصی یک ثانیه از خواب را از دست نمی دهم " در مرکز اخترفیزیک در دانشگاه هاروارد ، به CNN گفت.

  "چه بد است که واقعاً از نظر چین سهل انگاری می کند. چیزهای بیش از ده تن ما نیستیم مک داول اضافه کرد.

خبرهای دیگر از علوم پایه