خبر

 • تک بورد - با پرتاب روز پنجشنبه، SpaceX به افزایش سرعت استفاده مجدد از تقویت کننده ها ادامه می دهد

  با پرتاب روز پنجشنبه، SpaceX به افزایش سرعت استفاده مجدد از تقویت کننده ها ادامه می دهد


  10 روز و 23 ساعت قبل

  برای این ماموریت مشترک سواری، فالکون 9 105 فضاپیمای مختلف را پرتاب خواهد کرد.
  SpaceX به دنبال پرتاب ماموریت "Transporter-3" خود به مدار پایین زمین از ایستگاه نیروی فضایی کیپ کاناورال در فلوریدا در صبح روز پنجشنبه خواهد بود.

  این موشک دارای یک پنجره پرتاب 29 دقیقه‌ای است که در ساعت 10:25 صبح به وقت شرقی (15:25 UTC) باز می‌شود و شرایط آب و هوایی مناسب پیش‌بینی می‌شود. این سومین ماموریت اشتراکی این شرکت خواهد بود که در آن از موشک فالکون 9 خود برای رقابت با شرکت های کوچک پرتاب ماهواره استفاده می کند.

  برای این ماموریت، موشک 105 فضاپیمای مختلف را پرتاب خواهد کرد. در میان آنها 44 ماهواره "SuperDove" برای Planet وجود دارد که به گفته شرکت، صورت فلکی فعلی خود را که هر روز از هر خشکی روی زمین تصویربرداری می کند، دوباره پر خواهد کرد. مانیفست متنوع شامل CubeSats، microsats، PocketQubes، و وسایل نقلیه انتقال مداری برای ترکیبی از مشتریان دولتی و تجاری است. ماهواره‌ها در یک بازه زمانی 90 دقیقه‌ای مستقر خواهند شد.

  جرم مجموع محموله‌ها به اندازه‌ای سبک است که اسپیس ایکس می‌تواند مرحله اول فالکون 9 را به صورت زمینی در هنگام فرود انجام دهد. منطقه در امتداد سواحل فلوریدا - اولین منطقه در بیش از نیم سال. بنابراین ساکنان اطراف می‌توانند از پرتاب و سپس یک سری بوم‌های صوتی حدود هشت دقیقه پس از بلند شدن لذت ببرند.

  برای پرتاب، اسپیس‌ایکس از اولین مرحله‌ای که قبلاً پرواز کرده بود استفاده می‌کند که دارای تعداد زیادی است. از تجربه این موشک که در ابتدا برای یک مأموریت نمایشی خدمه تجاری در سال 2019 استفاده شد، از آن زمان تاکنون ANASIS-II، CRS-21، Transporter-1 و پنج مأموریت Starlink را انجام داده است.

  با پرتاب، سومین فالکون خواهد شد. 9 مرحله اول که اسپیس ایکس 10 بار پرواز کرده است. قابل ذکر است که این تقویت کننده با شماره 1058 در 594 روز به این نقطه عطف 10 پروازی رسیده است. 10 موشک پرواز قبلی به ترتیب به 1100 و 799 روز نیاز داشت. بنابراین SpaceX به کاهش زمان مورد نیاز بین استفاده مجدد از هر مرحله اول ادامه می‌دهد، زیرا Booster 1058 تنها حدود دو ماه بین پروازها زمان نیاز دارد.

  این شرکت پخش اینترنتی را برای ماموریت Transporter-3 در حدود 15 دقیقه آغاز خواهد کرد. قبل از بلند شدن.

  راه اندازی Transporter-3.


  تگ ها:

  پرتاب , پنجشنبه , spacex , افزایش , سرعت , استفاده , مجدد , تقویت , ادامه


  v 8
خبرهای دیگر از علوم پایه