در صورتی که آب و هوا اجازه دهد، یک موشک فالکون 9 یک ماموریت ">

خبر

 • تک بورد - با پرتاب امشب، ناسا شروع به جدی گرفتن در مورد دفاع سیاره ای می کند

  با پرتاب امشب، ناسا شروع به جدی گرفتن در مورد دفاع سیاره ای می کند
  11 روز و 10 ساعت قبل

  "من معتقدم که ما یک برنامه دفاع سیاره ای داریم که اکنون ارزش صحبت کردن در مورد آن را دارد."
  در صورتی که آب و هوا اجازه دهد، یک موشک فالکون 9 یک ماموریت کلیدی انحراف سیارکی را برای ناسا در سه شنبه شب از کالیفرنیا پرتاب خواهد کرد. آزمایش تغییر جهت یک سیارک یا مأموریت DART، به دنبال نشان دادن توانایی تغییر مدار یک سیارک در سال آینده خواهد بود.

  این فضاپیمای 700 کیلوگرمی که توسط رانشگرهای یونی کار می‌کند، قصد دارد اکتبر آینده با یک سیارک دوگانه ملاقات کند. هنگامی که به آنجا رسید، فضاپیما تلاش خواهد کرد تا با دیمورفوس، یک «ماه» کوچک از یک سیارک بزرگتر به نام «دیدیموس» برخورد کند. DART با سرعت کمی بیشتر از 6.6 کیلومتر بر ثانیه به دیمورفوس برخورد می کند و هدف آن تغییر اندکی مسیر سیارک است که تقریباً 170 متر عرض دارد.

  ادامه مطلب

  هزینه توقف سیارک های قاتل کمتر از آنچه فکر می کنید

  اگر ناسا این آزمایش را با موفقیت انجام دهد، یک روز توانایی منحرف کردن یک سیارک ورودی را در مسیر برخورد با زمین نشان خواهد داد. توماس زوربوخن، رئیس علوم ناسا در مصاحبه با Ars گفت: "ما در تلاش هستیم تا نشان دهیم که می توانیم تهدیدی مانند این را کاهش دهیم." ردیابی و انحراف احتمالی سیارک‌ها، دنباله‌دارها و دیگر اجرام بزرگی است که ممکن است به زمین برخورد کنند. در نظرسنجی‌های عمومی، دفاع سیاره‌ای همیشه در میان گزینه‌هایی که ناسا باید روی آن تمرکز کند، رتبه بالایی دارد و کنگره ایالات متحده از آژانس فضایی خواسته است تا تمام سیارک‌های با قطر ۱۴۰ متر یا بیشتر را شناسایی کند. این جسم به اندازه‌ای بزرگ است که می‌تواند شهری روی زمین را نابود کند.

  با این حال، تا حدود پنج سال پیش، ناسا پیشرفت‌های محدودی در جهت این اهداف داشت. همیشه اولویت های بزرگتری برای آژانس فضایی وجود داشت. و راستش را بخواهید، شانس به نفع ناسا بود. هیچ سیارکی شناخته شده ای وجود ندارد که در طول قرن آینده به زمین حمله کند. و در حالی که سیارک های سرکش امکان پذیر است، بشریت به احتمال زیاد می تواند قرن ها صبر کند تا به طور کامل به این موضوع رسیدگی کند. در تمام تاریخ ثبت شده، در واقع، هنوز مرگ انسانی وجود نداشته است که به طور قابل اعتمادی به برخورد یک سیارک نسبت داده شود.

  تبلیغات

  برخوردهای بزرگ سیارک، رویداد کلاسیک با احتمال بسیار کم و پیامدهای بسیار بالا هستند. و با این حال انجام هیچ کاری احمقانه به نظر می رسد، به ویژه به این دلیل که ناسا می تواند کاری را با سرمایه گذاری نسبتاً کمی انجام دهد. بنابراین، پس از اینکه در سال 2016 معاون ناسا برای اداره ماموریت علمی شد، زوربوخن بودجه دفاع سیاره‌ای را از 50 میلیون دلار به 150 میلیون دلار افزایش داد. این به ناسا اجازه داد تا نه تنها تحقیقات، بلکه پروژه های واقعی را تأمین مالی کند. کار بر روی ماموریت DART که اکنون آماده پرواز است به زودی آغاز شد.

  به گفته زوربوچن، گام بعدی تامین بودجه کامل ساخت و مونتاژ ماموریت نقشه‌بردار اشیاء نزدیک به زمین یا NEO-Surveyor است. . این رصدخانه فضایی برای شناسایی 65 درصد از سیارک های کشف نشده 140 متری یا بزرگتر در نزدیکی زمین در طی پنج سال و 90 درصد از آنها در عرض یک دهه طراحی شده است.

  این ماموریت می تواند تا سال 2025 پرتاب شود، اما این موضوع مشمول بودجه کنگره است. کاخ سفید به دنبال بودجه برای شروع ساخت NEO Surveyor در بودجه سال مالی 2022 است.

  هنوز کارهای بیشتری باید انجام شود

  "من معتقدم که ما یک برنامه دفاع سیاره ای داریم که ارزش صحبت کردن در مورد آن را دارد. اکنون زوربوچن گفت. "من واقعاً به کاری که توانسته ایم انجام دهیم افتخار می کنم. اما همچنان معتقدم که می توانیم بهتر انجام دهیم."

  اگر DART موفقیت آمیز باشد، زوربوچن گفت، یکی از گام های بعدی ممکن توسعه یک برنامه کاملاً کامل است. ضربه زننده جنبشی که می تواند در مدار زمین قرار گیرد. به گفته او، در صورت یافتن یک سیارک در مسیر رهگیری با زمین، چنین قابلیتی آماده استفاده خواهد بود. هرچه بتوان یک سیارک را دورتر منحرف کرد، انحراف آن معنادارتر خواهد بود.یک فضاپیمای کوچک (DART) در داخل یک فیرینگ بزرگ (Falcon 9).Enlarge / A small spacecraft (DART) inside a big فیرینگ (Falcon 9). NASA/Johns Hopkins APL/Ed Whitman

  فالکون 9 مرحله اول پرتاب ماموریت DART دو ماموریت قبلی را انجام داده است: ماموریت Sentinel-6 برای ناسا در نوامبر 2020 و یک SpaceX ماموریت Starlink در ماه مه 2021. لیفت آف برای ساعت 10:20 بعد از ظهر به وقت محلی از پایگاه نیروی فضایی وندنبرگ در کالیفرنیا (1:20 بامداد چهارشنبه، ساعت 06:20 UTC چهارشنبه) به وقت محلی تعیین شده است.

  به نظر می رسد آب و هوا برای یک راه اندازی، با احتمال 90 درصد شرایط "رفتن". SpaceX قبلاً یک آزمایش آتش ثابت راکت انجام داده است و هیچ مشکلی که مانع از پرتاب به موقع آن باشد گزارش نکرده است.

خبرهای دیگر از علوم پایه