خبر

 • تک بورد - با نزدیک شدن تصمیم FDA، فائوسی می گوید که تقویت کننده ها برای همه حیاتی است، نه یک لوکس

  با نزدیک شدن تصمیم FDA، فائوسی می گوید که تقویت کننده ها برای همه حیاتی است، نه یک لوکس
  9 روز و 9 ساعت قبل

  فائوچی می‌گوید، تقویت‌کننده‌ها به ما کمک می‌کنند تا به وضعیت عادی جدید COVID-19 بومی‌مان برسیم.
  سازمان غذا و دارو انتظار می‌رود دوزهای تقویت‌کننده واکسن Pfizer-BioNTech COVID-19 را از روز پنجشنبه برای همه بزرگسالان مجاز کند. خودی ها روز سه شنبه به نیویورک تایمز گفتند.

  جدول زمانی گزارش‌شده به‌طور قابل‌توجهی برای آژانس نظارتی سریع است و در حالی ارائه می‌شود که اعضای دولت بایدن همچنان به پیشنهاد تقویت گسترده برای تحت کنترل درآوردن همه‌گیری کووید-۱۹ ضروری است.

  «من معتقدم آنتونی فائوچی، کارشناس ارشد بیماری‌های عفونی، روز سه‌شنبه به رویترز گفت: وقتی به این موضوع نگاه می‌کنیم، خواهیم دید که تقویت‌کننده‌ها احتمالاً بخش بسیار مهمی از رژیم ایمن‌سازی هستند و نه یک جایزه یا تجملات.»

  در حال حاضر، دوزهای تقویت کننده واکسن های Pfizer-BioNTech و Moderna mRNA تنها برای افراد در گروه های آسیب پذیر خاص توصیه می شود. این افراد شامل افراد ۶۵ ساله و بالاتر، افرادی با شرایط پزشکی زمینه‌ای، و افرادی که در محیط‌های پرخطر زندگی می‌کنند یا کار می‌کنند، می‌شوند.

  اما دولت بایدن برای ماه‌ها برای تقویت گسترده، ایجاد تنش با تنظیم‌کننده‌ها و کارشناسان بهداشت عمومی وقتی دولت در ماه آگوست برنامه‌های خود را برای ارائه دوزهای تقویت‌کننده به همه آمریکایی‌های واکسینه‌شده اعلام کرد، FDA و مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها هنوز هیچ واکسن اضافی را بررسی یا توصیه نکرده بودند.

  چشم‌انداز تیره و تار

  < p> دولت با استناد به داده هایی که نشان می دهد اثربخشی واکسن پس از شش ماه کاهش می یابد، گفت که صرفاً در حال برنامه ریزی از قبل است. اما بسیاری از کارشناسان مستقل به داده‌هایی اشاره کردند که نشان می‌دهد واکسن‌ها تا حد زیادی در برابر بیماری‌های شدید مقاومت می‌کنند و نشان می‌دهند که افزایش گسترده هنوز ضروری نیست. در همین حال، برخی از مقامات FDA، برنامه های دولت را فراتر از نقش تنظیم کننده می دانستند. دو تن از تنظیم‌کننده‌های پیشرو واکسن در FDA بلافاصله پس از اعلام این خبر استعفا دادند، بنا بر گزارش‌ها به دلیل ناامیدی از فشار برای تقویت‌کننده‌ها.

  تبلیغات

  در اواسط سپتامبر، هیئتی از مشاوران مستقل FDA مجوز Pfizer- را به شدت رد کردند. تقویت‌کننده‌های BioNTech برای همه افراد 16 سال به بالا، با رأی مخالف 16 به 2 به پیشنهاد. در عوض، مشاوران به عرضه محدود تقویت‌کننده‌ها برای گروه‌های آسیب‌پذیر رأی دادند. کارشناسان مجدداً به کمبود شواهدی اشاره کردند که نشان می‌دهد تقویت‌کننده‌ها به‌طور گسترده برای جوانان و سالم‌ها مورد نیاز است.

  در هفته‌های پس از آن، دولت همچنان از ایده تقویت‌کننده‌ها برای همه حمایت می‌کند و مخالفت با تقویت گسترده ظاهر می‌شود. محو شدن داده ها همچنان نشان می دهد که کارایی واکسن در اضافه کاری کاهش می یابد، به ویژه برای گروه های مسن تر و در معرض خطر، اما تقویت کننده ها می توانند به طور ایمن و موثر محافظت را بازیابی کنند. کارشناسان نیز نگران زمستان پیش رو هستند. با نزدیک شدن هوای سرد و تجمعات تعطیلات، نوع ویروس کرونای دلتای بیش از حد قابل انتقال همچنان در حال گسترش است و حدود 41 درصد از جمعیت ایالات متحده هنوز به طور کامل واکسینه نشده اند. در سراسر کشور، موارد جدید کووید-19 همچنان بالاست و به طور متوسط ​​روزانه بیش از 85000 نفر می‌رسد و این رقم بار دیگر در حال افزایش است. علاوه بر همه اینها، کارشناسان نگران هستند که آنفولانزای فصلی ممکن است امسال پس از اینکه اساسا سال گذشته وجود نداشت، دوباره ظاهر شود. افزایش همزمان موارد آنفولانزا و کووید-19 می‌تواند به راحتی سیستم‌های بهداشتی را تحت فشار قرار دهد.

  اما، فراتر از جلوگیری از بدترین‌ها در زمستان امسال، دکتر فائوسی سه‌شنبه استدلال کرد که تقویت‌کننده‌ها برای پایان دادن به مرحله حاد ضروری هستند. در مورد همه‌گیری و کمک به راه‌اندازی عادی جدید ما - آندمیک SARS-CoV-2 - در سال آینده. این بدان معناست که ویروس همچنان در ایالات متحده گسترش می یابد و در سطوح پایین اما همیشه در حال گردش است.

  عادی جدید

  "بومی بودن برای من به این معنی است که افراد بیشتری واکسینه می شوند، افراد بسیار بیشتری تقویت می‌شوند و - اگرچه شما آن را از بین نمی‌برید یا ریشه‌کن نمی‌کنید - این عفونت بر زندگی شما مسلط نیست. این همان چیزی است که بومی‌سازی برای من معنی می‌دهد." در اینجا، وقتی فائوچی می‌گوید «حذف»، منظورش این است که کووید-19 دیگر در ایالات متحده گسترش نمی‌یابد، جدای از شیوع گاه و بی‌گاه و محدودی که توسط موارد وارداتی ایجاد می‌شود. منظور او از «ریشه‌کنی»، همه‌گیری ویروس کرونا در سطح جهانی از بین خواهد رفت. تنها بیماری انسانی که باید ریشه‌کن شود آبله است.

  تبلیغات

  اگرچه حذف و ریشه‌کنی اهداف نهایی است، جذب ضعیف واکسن در ایالات متحده، گسترش جهانی SARS-CoV-2 و نابرابری قابل توجه واکسن در سراسر جهان باعث می‌شود هر دو سناریو بعید است به این زودی. کارشناسان، از جمله فائوچی، اکنون در صدد هستند تا به سادگی همه گیری کروناویروس را تحت کنترل درآورند - کاهش تعداد موارد به سطوح قابل کنترل، جلوگیری از بیماری های شدید و مرگ، صرفه جویی در سیستم های بهداشتی و بازگرداندن فعالیت های روزانه.

  فائوچی امیدوار است. که ما در سال 2022 به آن نقطه خواهیم رسید. "اگر ما یک واکسیناسیون خوب برای افراد واکسینه نشده و جذب واقعا خوب برای تقویت کسانی که کاملا واکسینه شده اند را اجرا کنیم... فکر می کنم اگر این کار را انجام دهیم و آن را به طور جدی انجام دهیم، من فکر کنید تا بهار می‌توانیم کنترل خوبی بر این موضوع داشته باشیم.

  با این تفکر، دولت با تقویت‌کننده‌ها پیش می‌رود. Pfizer و BioNTech فقط هفته گذشته درخواست خود را برای دسترسی تقویت کننده گسترده به FDA ارسال کردند. اکنون، گزارش‌ها حاکی از آن است که آژانس در روز پنج‌شنبه بدون تشکیل کمیته مشورتی واکسن، تصمیم‌گیری خواهد کرد. در همین حال، CDC، جلسه کوتاهی را برای کمیته مشورتی واکسن خود در بعدازظهر جمعه ترتیب داده است، احتمالاً برای تعیین توصیه های رسمی فدرال برای استفاده از تقویت کننده ها. اگر جدول زمانی همانطور که انتظار می رود اجرا شود، تقویت کننده های گسترده ممکن است در آخر این هفته در دسترس باشند. تقویت‌کننده‌ها احتمالاً برای هر فرد واکسینه‌شده‌ای که شش ماه از دوز دوم آن گذشته است، باز است.

  با این وجود، بسیاری از مکان‌ها منتظر چراغ سبز آژانس‌های فدرال نیستند. مقامات در آرکانزاس، کالیفرنیا، کلرادو، نیومکزیکو، و شهر نیویورک قبلاً برای گسترش دسترسی تقویت کننده نقل مکان کرده اند.

خبرهای دیگر از علوم پایه