خبر

 • تک بورد - با غرق شدن ایالات متحده توسط Omicron، بایدن ممنوعیت سفر را لغو کرد

  با غرق شدن ایالات متحده توسط Omicron، بایدن ممنوعیت سفر را لغو کرد


  30 روز و 15 ساعت قبل

  کارشناسان مدت‌هاست که استدلال می‌کنند که چنین محدودیت‌های مسافرتی بی‌اثر و مضر هستند.
  رئیس‌جمهور جو بایدن روز سه‌شنبه اعلامیه‌ای صادر کرد که در آن محدودیت‌های مسافرتی بحث‌برانگیز با هدف هدف قرار دادن جنوب آفریقا، جایی که نوع فوق قابل انتقال ویروس کرونای اومیکرون برای اولین بار در اواخر نوامبر شناسایی شد، لغو کرد.

  محدودیت‌های سفر در هشت کشور در جنوب آفریقا - بوتسوانا، اسواتینی/سوازیلند، لسوتو، مالاوی، موزامبیک، نامیبیا، آفریقای جنوبی و زیمبابوه - در ساعت 12:01 صبح به وقت شرقی در تاریخ 31 دسامبر برداشته می‌شود.

  < p>این لغو مدت‌ها توسط کارشناسان بهداشت عمومی دنبال می‌شد و می‌گویند این گونه ممنوعیت‌های سفر بی‌اثر و مضر هستند.

  از زمان معرفی اولیه، کارشناسان خاطرنشان کرده‌اند که ممنوعیت‌های مسافرتی از گسترش بیماری‌های عفونی جلوگیری نمی‌کند. در واقع، مقامات بهداشتی قبل از اعمال برخی ممنوعیت‌ها تشخیص دادند که Omicron در کشورهای خارج از جنوب آفریقا در حال گسترش است. اکنون در بیش از 100 کشور در سراسر جهان یافت می شود.

  ایالات متحده ممنوعیت های خود را در 30 نوامبر اعمال کرد و گزارش داد که اولین مورد Omicron خود را در 1 دسامبر شناسایی کرده است. Omicron از آن زمان به عنوان گونه غالب در ایالات متحده از دلتا پیشی گرفته است که منجر به افزایش شدید موارد از 25 دسامبر، مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری های ایالات متحده تخمین می زند که Omicron تقریباً 59 درصد از کل موارد COVID-19 در این کشور را تشکیل می دهد. (این یک تخمین اصلاح شده از گزارش های هفته گذشته است که 73 درصد موارد را به خود اختصاص داده است)

  و در حالی که محدودیت های سفر به وضوح باعث کاهش یا کاهش Omicron نمی شود، کارشناسان به آسیب های آشکاری اشاره می کنند. محدودیت‌های سفر بار اقتصادی را بر دوش کشورهایی وارد می‌کند که برای اولین بار انواع جدید را شناسایی می‌کنند - چه نوع توسعه‌یافته در آن کشور یا نه. علاوه بر این، این مجازات اقتصادی می‌تواند کشورها را از گزارش‌های مربوط به انواع مختلف در آینده باز دارد. و هرگونه گزارشی باعث اتلاف وقت گرانبها می‌شود که می‌توان از آن برای پیشی گرفتن از یک نوع خطرناک استفاده کرد.

  "ممنوعیت‌های عمومی سفر مانع گسترش بین‌المللی Omicron نخواهد شد و بار سنگینی بر زندگی و معیشت وارد می‌کند. "دکتر تدروس آدهانوم گبریسوس، مدیر کل WHO در یک کنفرانس مطبوعاتی در 1 دسامبر گفت.

  علیرغم انتقادات مداوم، دولت بارها استدلال کرده است که محدودیت ها می تواند ورود Omicron به ایالات متحده را کند کند. با این حال، مشخص نیست که آیا این درست بود یا نه، و کارشناسان بهداشت عمومی استدلال کرده‌اند که الزامات آزمایش و واکسیناسیون قوی‌تر برای سفرهای بین‌المللی می‌تواند به همان اندازه مؤثر باشد.

  در هفته‌های گذشته، دولت بایدن الزامات آزمایشی را برای این افراد تشدید کرده است. سفرهای بین المللی، که رئیس جمهور در بیانیه خود در روز سه شنبه به آن اشاره کرد.

  "با توجه به این شرایط تغییر یافته، و بر اساس توصیه CDC، من تصمیم گرفته ام که به نفع ایالات متحده است که رئیس جمهور بایدن در این بیانیه روز سه شنبه گفت: اعلامیه 10315 را لغو کنید. "محدودیت های سفر اعمال شده توسط آن اعلامیه دیگر برای محافظت از سلامت عمومی ضروری نیست."


  تگ ها:

  ایالات , متحده , توسط , omicron , بایدن , ممنوعیت


  v 8
خبرهای دیگر از علوم پایه