خبر

 • تک بورد - با افزایش موارد مبتلا به کرونا و مرگ و میر ، تعداد بیشتری از افراد واکسینه نشده در حال آماده شدن برای عکسبرداری هستند

  با افزایش موارد مبتلا به کرونا و مرگ و میر ، تعداد بیشتری از افراد واکسینه نشده در حال آماده شدن برای عکسبرداری هستند
  7 روز و 19 ساعت قبل

  ایالات متحده با حداقل یک دوز واکسن به 200 میلیون نفر رسید.
  ایالات متحده روز جمعه به 200 میلیون نفر که حداقل با یک دوز واکسن COVID-19 واکسینه شده بودند ، دست یافت. و برای دو روز متوالی ، بیش از یک میلیون نفر آستین های خود را بالا زده اند تا شلیک شوند. این بالاترین میزان روزانه است که تقریباً در هفت هفته دیده نشده است.

  به گفته سیروس شهپر ، مدیر اطلاعات کاخ سفید ، از این یک میلیون واکسیناسیون در روز ، تقریباً 562،000 و 534،000 تزریق به افرادی انجام شد که اولین دوز خود را دریافت کردند. در اوایل این هفته ، طبق اعلام مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری ، میانگین هفت روزه اولین دوزهای جدید در سراسر جهان در حدود 400000 بوده است.

  افزایش واکسیناسیون در موج ویرانگر COVID-19 صورت می گیرد. موارد ، بستری شدن و مرگ و میر ناشی از نوع دلتا فوق منتقل شده ، که در حال حاضر تقریباً همه موارد را در ایالات متحده تشکیل می دهد. این جهش با بدترین موج همه گیری در کشور ، که در ژانویه 2021 با متوسط ​​موارد جدید روزانه حدود 200،000 به اوج خود رسید ، رقابت می کند. این کشور اکنون به طور متوسط ​​روزانه بیش از 130،000 مورد دارد و این رقم همچنان رو به افزایش است. بر اساس داده های ردیابی نیویورک تایمز ، در دو هفته گذشته ، میزان بستری شدن در بیمارستان ها 53 درصد و مرگ و میر 108 درصد افزایش یافته است. بیمارستان های چندین ایالت به ظرفیت خود رسیده اند و در برخی موارد ، تخت در بخش های مراقبت ویژه کم شده است. این کشور در دو روز گذشته روزانه 1000 مورد مرگ را ثبت کرده است. با واکسن های بسیار م widelyثر که به طور رایگان برای همه افراد بالای 12 سال به طور رایگان در دسترس است ، تقریباً همه مرگ ها به طور کامل قابل پیشگیری هستند.

  به نظر می رسد افزایش بیماری باعث افزایش واکسیناسیون در برخی نقاط می شود. همانطور که جف زینتس ، هماهنگ کننده مقابله با COVID-19 کاخ سفید هفته گذشته اشاره کرد ، برخی از ایالت هایی که بالاترین میزان موارد ابتلا را دارند ، بزرگترین دستاوردهای واکسیناسیون را مشاهده می کنند. در ماه گذشته ، میانگین دوزهای تجویز شده روزانه در آرکانزاس سه برابر و در لوئیزیانا ، آلاباما و می سی سی پی چهار برابر شده است. بعید است عکسها کشور را از بدترین موج کنونی نجات دهد. برای محافظت کامل از واکسیناسیون ، پنج تا شش هفته طول می کشد. سایر اقدامات کاهش دهنده - مانند اقدامات آزمایش شده و واقعی ماسک پوشیدن ، اجتناب از جمعیت و تهویه خوب - می تواند روند فعلی را به عقب بکشد. با این اوصاف ، کارشناسان بهداشت می گویند حفاظت بیشتر در برابر واکسیناسیون در حال حاضر به پاییز ، سال تحصیلی جدید و هوای سردتر کمک می کند ، که همه اینها می تواند باعث افزایش انتقال شود.

خبرهای دیگر از علوم پایه