خبر

 • تک بورد - با افزایش تلفات، آسترا یک چرخش رادیکال به یک پرتابگر بزرگتر را اعلام می کند

  با افزایش تلفات، آسترا یک چرخش رادیکال به یک پرتابگر بزرگتر را اعلام می کند


  8 روز و 14 ساعت قبل

  «ما چند تصمیم کلیدی گرفته‌ایم.»
  Astra Space دو سال و نیم پیش از حالت پنهان‌کاری با چشم‌اندازی جسورانه بیرون آمد: موشک‌های ارزان قیمت را به سرعت و با تحمل برخی از شکست‌ها می‌سازد. ایده ساده بود. اگر مشتریان کوچک ماهواره آسترا کمی ریسک را بپذیرند، شرکت پرتاب می‌تواند آزمایش، تحلیل و افزونگی در طراحی خود را کاهش دهد. به نوبه خود، Astra این پس انداز راه اندازی را به مشتریان منتقل می کند.

  آدام لندن، یکی از بنیانگذاران آسترا، در فوریه 2020 گفت: «از منظر اقتصادی این کار بیهوده ای است که برای این نوع محموله ها، نباید 100 درصد قابلیت اطمینان را هدف قرار دهید.»

  ادامه مطلب.

  در آسترا، شکست یک گزینه است

  در آن زمان، این شرکت برای اولین پرواز وسیله نقلیه راکت 3 خود آماده می شد، یک پرتابگر کوچک که قادر بود حدود 50 کیلوگرم را به مدار پایین زمین ببرد. آن موشک در مارس 2020 در حین آزمایش لباس خیس روی سکوی پرتاب منفجر شد.

  از آن زمان، آسترا هفت پرتاب خودروی راکت 3 خود را انجام داده است. تنها دو پرواز از این هفت پرواز موفقیت آمیز بود. به خصوص شرم آور پرتاب اخیر راکت 3 توسط شرکت در دو ماه پیش بود، زمانی که مرحله فوقانی زودتر تعطیل شد و نتوانست دو ماهواره نظارت بر فعالیت استوایی را برای ناسا در مدار قرار دهد.

  با توجه به همه اینها، Astra در پنجشنبه اعلام کرد که برنامه‌های خود را در راستای فعالیت‌های راه‌اندازی مجدداً تنظیم می‌کند. به نظر می رسد آخرین شکست آسترا را وادار کرده است تا در مسیر جدیدی حرکت کند. به طور خلاصه، آسترا از شعار قبلی خود یعنی لاغر بودن از نظر پرسنل، حرکت با سرعت سرسام آور و مایل به تحمل شکست در وسایل نقلیه پرتاب فاصله خواهد گرفت. همچنین از نظر اندازه موشک بزرگتر خواهد شد.

  کریس کمپ، مدیر عامل آسترا، تغییرات را طی تماسی با سرمایه گذاران در شرکت سهامی عام در عصر پنجشنبه پس از بسته شدن بازارهای سهام ایالات متحده اعلام کرد.

  p>

  تغییرات بزرگ

  "ما چند تصمیم کلیدی گرفته‌ایم." "اول، ما هدف ظرفیت بار برای پرتاب سیستم 2.0 را از 300 کیلوگرم به 600 کیلوگرم افزایش داده ایم. دوم، ما با همه مشتریان خدمات پرتاب خود کار می کنیم تا دوباره در سیستم پرتاب 2.0 ظاهر شویم. به این ترتیب، ما این کار را نخواهیم کرد. هر پرواز دیگری در سال 2022 داشته باشید. و سوم، ما در حال افزایش سرمایه گذاری در آزمایش و صلاحیت هستیم که قبل از ازسرگیری عملیات راه اندازی تجاری، زمان و پروازهای آزمایشی بیشتری را به برنامه ما اضافه می کند."

  بیایید این بیانیه را باز کنیم. آسترا دیگر موشک تا حد زیادی ناموفق راکت 3 را راه اندازی نخواهد کرد. در عوض، این شرکت اکنون به Rocket 4 می پردازد که "سیستم پرتاب 2.0" نیز نامیده می شود. علاوه بر این، این شرکت ظرفیت محموله بزرگ‌تری را برای موشک جدید هدف قرار خواهد داد، حرکتی که کمپ توضیح داد که قصد دارد تقویت‌کننده را برای مشتریان ابر صورت فلکی جذاب‌تر کند.

  Astra اهداف بلندپروازانه‌ای را برای ظرفیت محموله تعیین کرده است ( 600 کیلوگرم) و قیمت (5 میلیون دلار) برای Rocket 4. این یک قیمت جذاب برای چنین قابلیتی خواهد بود. همانطور که تبلیغ می شود، حدود دو برابر ظرفیت محموله وسیله نقلیه الکترون Rocket Lab با دو سوم قیمت خواهد داشت.


  تگ ها:

  افزایش , تلفات , آسترا , چرخش , رادیکال , پرتابگر , بزرگتر , اعلام


  v 7
خبرهای دیگر از علوم پایه