خبر

 • تک بورد - باکتری های جدید و کشنده ممکن است در کمین ایالات متحده باشند. CDC از سه مورد گیج کننده هشدار می دهد

  باکتری های جدید و کشنده ممکن است در کمین ایالات متحده باشند. CDC از سه مورد گیج کننده هشدار می دهد
  20 ساعت و 46 دقیقه قبل

  این اولین بار نیست که باکتریهای کشنده به طور غیرمنتظره ای در ایالات متحده ظاهر می شوند.
  یک باکتری کشنده خاک که در مناطق گرمسیری و نیمه گرمسیری رایج است ، سه نفر را در سه ایالت مختلف آمریکا به طرز مرموزی آلوده کرده و حداقل یک نفر را کشته است هشدار از مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها.

  در حالی که موارد آلودگی ایالات متحده به طور دوره ای در مسافران بروز می کند ، هیچ یک از این سه فرد آلوده سابقه سفر اخیر ندارند که به راحتی بتواند نحوه جذب میکروب خطرناک را توضیح دهد. باکتری ها ، Burkholderia pseudomallei ، معمولاً در اثر تماس مستقیم با یک منبع محیطی ، یعنی خاک یا آب آلوده ، آلوده می شوند. اغلب اوقات از طریق شکستگی در پوست حمله می کند. به ندرت از انسانی به انسان می پرد. با این حال تجزیه و تحلیل ژنتیکی سویه های باکتریایی در آخرین موارد ایالات متحده نشان می دهد که این سه عفونت از نظر جغرافیایی از هم جدا شده اند.

  خوشه عجیب موارد نشان می دهد منبع مشترکی از باکتری ها وجود داشته است. محققان حدس می زنند که یک محصول یا حیوان وارداتی که هنوز شناسایی نشده است ، می تواند یک منبع مشترک باشد. اما همچنین این طیف فکر را افزایش می دهد که B. pseudomallei دیگر فقط یک مکالمه کننده متقابل در ایالات متحده نیست ، بلکه ممکن است به یک مقیم دائم و کم فشار تبدیل شده باشد.

  The Great Mimicker

  تمایز نه تنها برای اقدامات پیشگیری از عفونت بلکه مراقبت های بالینی. عفونت با B. pseudomallei باعث ملیوئیدوز می شود که در 10 درصد تا 50 درصد موارد می تواند کشنده باشد. افراد مبتلا به دیابت ، بیماری کلیوی ، بیماری مزمن ریه و اعتیاد به الکل بیشتر در معرض خطر هستند. اما علائم می توانند مبهم و بسیار متغیر باشند. آنها شامل مواردی از درد موضعی ، تورم ، تب ، زخم و آبسه ، گرفته تا سرفه ، درد قفسه سینه ، سردرد ، بی اشتهایی ، ناراحتی تنفسی ، ناراحتی شکمی ، درد مفصل ، گمراهی ، کاهش وزن ، درد معده یا قفسه سینه ، درد عضلانی ، درد مفصل هستند. ، و تشنج.

  علائم بسیار سحابی است ، ملیوئیدوز گاهی اوقات "تقلید بزرگ" نامیده می شود ، زیرا اغلب آن را با سایر بیماری های جدی مانند سل اشتباه می گیرند. بدون داشتن سابقه سفر که ممکن است به قرار گرفتن در معرض B. pseudomallei اشاره کند ، پزشکان ممکن است آن را تشخیص نادرست دهند - و این می تواند به سرعت کشنده باشد. B. pseudomallei در برابر بسیاری از درمان های آنتی بیوتیکی مقاوم است. تأخیر در تشخیص و درمان نادرست می تواند به عفونت سیستمیک منجر شود ، که در 90 درصد موارد کشنده است.

  تبلیغات

  در سه مورد جدید که در دو بزرگسال و یک کودک اتفاق می افتد ، علائم از سرفه و CDC گفت: تنگی نفس ، ضعف ، خستگی ، حالت تهوع ، استفراغ ، تب متناوب و بثورات در تنه ، شکم و صورت.

  موارد در تگزاس ، کانزاس و مینه سوتا رخ داده است. شخصی که در ماه مارس شناسایی شد ، کشنده بود. این فرد چندین عامل خطر برای ملیوئیدوز داشت ، از جمله بیماری انسداد ریوی مزمن (COPD) و سیروز ، و این فرد ده روز پس از بستری شدن در بیمارستان درگذشت. از دو مورد باقیمانده ، یكی همچنان در بیمارستان بستری است و یكی دیگر به یك بخش مراقبت انتقالی منتقل شده است.

  هیچ كدام از سه بیمار یا اعضای خانواده آنها گزارش نكرده اند كه به خارج از قاره آمریكا سفر كرده اند. در هشدار بهداشت ، CDC به ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی توصیه كرد: "در بیماران مبتلا به بیماری سازگار ، ملیوئیدوز را در نظر بگیرید حتی اگر سابقه سفر به كشور بومی بیماری را نداشته باشند." این توصیه ای است که قبلاً انجام شده است.

  اتصالات

  این اولین باری نیست که ساکنان ایالات متحده بدون مسافرت اخیر با عفونت مرموز B. pseudomallei روبرو می شوند. در سال 2018 ، یک شهروند 63 ساله در تگزاس ، که 30 سال از ایالت خارج نشده بود ، با یک مورد تقریباً مرگبار ملیوئیدوز روبرو شد. محققان بهداشت ایالتی و فدرال برای تلاش برای یافتن منبع عفونت ، دامداری کوچک روستایی این مرد را که فاقد آب روان بود ، کاملاً خیس کردند. آنها از خاک ، سطح ، لوله کشی و مخازن آب وی نمونه برداری کردند ، از جمله مخزن ذخیره آب 1600 گالنی که این مرد ماهانه برای تمیز کردن در آن صعود می کرد. آنها هیچ اثری از B. pseudomallei پیدا نکردند.

  اما مشابه سه مورد جدید ، سویه B. pseudomallei که به ساکن تگزاس در سال 2018 آلوده شده بود از نظر ژنتیکی با سایر سویه هایی که در ساکنان ایالات متحده ظاهر شده بودند ارتباط داشت. در واقع ، نزدیکترین مسابقه ژنتیکی به پرونده 2018 تگزاس ، سویه ای بود که از یک مورد تگزاس در سال 2004 در همان شهرستان ، آتاسکوسا جمع آوری شد. در این مورد ، به نظر نمی رسید که مقیم تگزاس اخیراً سابقه سفر در مورد آلودگی را توضیح داده باشد.

  در گزارش موردی از سال 2018 که سال گذشته منتشر شد ، محققان بهداشت با CDC و وزارت بهداشت تگزاس پیوند موارد 2004 را برجسته کرد. به ویژه ، آنها خاطرنشان كردند كه "در ابتدا فرضیه این بود كه بیمار 2004 62 سال قبل از شروع بیماری ، در حالی كه در طول جنگ جهانی دوم در جنوب شرقی آسیا خدمت می كرد ، آلوده شده است." محققان نوشتند كه سویه B. pseudomallei آلوده به پرونده تگزاس در سال 2004 مربوط به سویه های جنوب شرقی آسیا نبوده است. این سویه مربوط به سویه های دیگر آمریكا بوده است.

  تبلیغات

  علاوه بر پرونده 2004 تگزاس ، نزدیکترین بعدی مسابقه ژنتیکی به سویه 2018 تگزاس مربوط به یک مورد در سال 1999 در آریزونا بود. گرچه این بیماری از بیماری که به تازگی از السالوادور مهاجرت کرده بود جدا شده بود ، اما از نظر ژنتیکی بیش از هر چیزی که در آمریکای مرکزی دیده می شود ، شبیه جدا شده های آمریکای شمالی است. در مورد ، این احتمال واضح بود که B. pseudomallei ممکن است در ایالات متحده بومی باشد. آنها نوشتند:

  منبع عفونت این بیمار ناشناخته مانده است. با این حال ، تجزیه و تحلیل ژنومی نشان داد که بیمار گروه ها را با جدا شده های موجود جمع آوری شده از بیماران دیگر در جنوب غربی ایالات متحده جدا می کند. جدایه های TX2004 و TX2018b ≈ 15 سال جدا از بیمارانی که در زمان شروع بیماری در همان ایالت تگزاس زندگی می کردند جمع شدند و با هم جمع شدند ، یافته ای که نشان می دهد B. pseudomallei ممکن است در محیط موجود در این منطقه وجود داشته باشد.

  محققان همچنین به این پیشنهاد که عفونت B. pseudomallei ممکن است "دوباره فعال شود" ، و همچنین حدس و گمان در مورد پرونده 2004 تگزاس ، تردید داشتند. آنها نوشتند: "به جای یک دوره جوجه کشی 62 ساله ، ممکن است بیمار آلوده به TX2004 در معرض موضع محلی ناشناخته ای باشد که قبل از شروع علائم باشد." و محققان اظهار داشتند که این ایده طولانی مدت انکوباسیون ممکن است تحقیقات قبلی را به دور از احتمال اینکه باکتری های خطرناک در آمریکا بومی باشند ، گمراه کرده باشد. آنها یک مورد ملیوئیدوز را گزارش کردند که در سال 1991 در یک بیمار ساکن در نیومکزیکو گزارش شد و سالها بود که کشور را ترک نکرده بود. پزشکان ارزیابی کننده بیمار ، عفونت را در معرض قرار گرفتن در معرض جنگ ویتنام ، 18 سال قبل نسبت دادند.

  نتیجه مهم:

  از همه مهمتر ، محققان CDC و تگزاس نتیجه گرفتند که "عفونت B. pseudomallei باید در یک تفاوت باشد. تشخیص برای بیمار مبتلا به بیماری سازگار ، حتی بدون گزارش سابقه سفر. "

  " فقط هنگامی که B. pseudomallei از محیط جدا شود ، می توان به طور قطعی اظهار داشت که B. pseudomallei در قاره ایالات متحده بومی است ، "آنها یادداشت می کنند. اما ، "افزایش آگاهی در بین کارکنان مراقبت های بهداشتی و پرسنل آزمایشگاه تشخیصی در مورد ملیوئیدوز به عنوان یک بیماری بالقوه بومی در جنوب غربی ایالات متحده برای بهبود نتایج مورد و جلوگیری از مواجهه آزمایشگاهی بسیار مهم است."

  گزارش سال 2015 ، که در ایالات متحده از سال 2008 تا 2013 به افزایش میزان ابتلا به بیماری ملیوئیدوز اشاره داشت. اگرچه بیشتر 34 مورد انسانی که در این گزارش شناسایی شده بودند مربوط به سفر بودند ، اما این دو مورد نبودند.

  "با توجه به افزایش جزئی در تعداد موارد ملیوئیدوز گزارش شده از سال 2009 ، ملیوئیدوز ممکن است یک بیماری در حال ظهور در ایالات متحده تلقی شود "، نویسندگان نوشتند. "پزشکان و سایر پرسنل مراقبت های بهداشتی باید از افزایش موارد گزارش شده در ایالات متحده آگاه باشند ، به ویژه با شناسایی افراد آلوده بدون سابقه سفر به مناطق بومی یا عوامل خطر شناخته شده."

خبرهای دیگر از علوم پایه