خبر

 • تک بورد - بالگرد Ingenuity Mars ناسا اولین پرواز تاریخی را به پایان رساند

  بالگرد Ingenuity Mars ناسا اولین پرواز تاریخی را به پایان رساند
  14 روز قبل

  چه اتفاقی افتاده؟ Ingenuity ، هلی کوپتر کوچک رباتیک که اخیراً مریخ نورد Perseverance را تا سیاره سرخ همراهی کرد ، اولین پرواز آزمایشی خود را با موفقیت انجام داد. ناسا گفت این پرواز تاریخی تقریباً در ساعت 3:34 بامداد شرقی انجام شد ، در آن زمان هلی کوپتر با انرژی خورشیدی به ارتفاع از پیش تعیین شده 10 فوت صعود کرد. پیش از پایین آمدن و لمس سطح مریخ ، این صنعت 30 ثانیه در جای خود معلق بود. در کل ، 39.1

  پرواز آزمایشی کاملاً مستقل بود. با توجه به فاصله زیاد بین زمین و مریخ ، پرواز با هوشمندی در "زمان واقعی" به سادگی امکان پذیر نیست.

  بطور مناسب ، ناسا تصمیم گرفت نام فرودگاه هوایی را که اولین پرواز در آن بود ، بگذارد Wright Brothers Field به افتخار پیشگامانی که در سال 1903 هواپیمایی را در تاریخ زمین ثبت کردند.

  https://techbord.com ناسا هلیکوپتر Ingenuity Mars اولین پرواز تاریخی را به پایان رساند

  به طرز جالب توجهی ، ناسا نبوغ را با هیچ ابزار علمی نپوشید. درعوض ، آژانس فضایی می خواهد تعیین کند که آیا امکان دارد کشتی های آینده از منظر هوایی مریخ را کشف کنند یا خیر. و همه چیز را با دوربین هایش ضبط کرده است. ناسا گفت که انتظار دارد جزئیات بیشتری از پرواز آزمایشی در خطوط پایین پرواز آینده داشته باشد.

  پرواز بعدی Ingenuity قرار است زودتر از 22 آوریل باشد.

خبرهای دیگر از علوم پایه