خبر

 • تک بورد - باستان شناسان شهر روم باستانی را در امتداد مسیر قطار سریع السیر بریتانیا کشف کردند

  باستان شناسان شهر روم باستانی را در امتداد مسیر قطار سریع السیر بریتانیا کشف کردند


  15 روز و 19 ساعت قبل

  این شهر از یک دهکده عصر آهن با حدود 30 خانه گرد در کنار یک جاده رشد کرد.
  باستان شناسان در حال بررسی مسیر برنامه ریزی شده یک راه آهن سریع السیر بین لندن و بیرمنگام در بریتانیا، بقایای یک شهر تجاری رومی را در منطقه جنوبی کنونی کشف کردند. نورث همپتون شایر

  در اوج خود، این شهر دارای مجموعه‌ای از کارگاه‌ها و مشاغل بود، با پایه‌های مدفون که باستان‌شناسان سال گذشته را به دقت از خاک تاریک و تقریباً سیاه آن بیرون کشیدند. آثار باستانی موجود در این مکان به ثروت باستانی اشاره می کند، از جواهرات و سرامیک های ظریف گرفته تا بیش از 300 سکه رومی. به گفته باستان شناسان زیرساخت هدلند موزه باستان شناسی لندن (MOLA)، بیشتر این ثروت احتمالاً از تجارت در امتداد رودخانه چرول نزدیک یا جاده رومی سنگفرش شده با عرض 10 متر که از وسط شهر می گذرد به دست آمده است. MOLA Headland Infrastructure در بیانیه‌ای گفت: «این نشان می‌دهد که شهرک بسیار شلوغ بوده است با گاری‌هایی که همزمان می‌رفتند و می‌رفتند تا کالاها را بارگیری و تخلیه کنند».

  زندگی در مرز روم

  h2>

  مردم در این مکان که اکنون به خاطر خاک تیره‌اش Blackgrounds نامیده می‌شود، در مرزهای غربی دوردست امپراتوری روم زندگی می‌کردند، اما شیوه زندگی کاملاً رومی را داشتند. تأثیر روم در اینجا نه تنها در سکه‌های رومی، بلکه در خدایان رومی که روی سفال‌ها و وزنه‌های فلزی برای ترازو به تصویر کشیده شده‌اند، آشکار است. سنجاق‌های برنزی سبک رومی و آثار لوازم آرایشی مبتنی بر سرب که در این مکان یافت می‌شود، مدهای رومی را در زندگی روزمره نشان می‌دهد. و در پایان، حداقل برخی از افرادی که زمانی در اینجا زندگی می کردند سوزانده شدند و در کوزه هایی به سبک رومی به خاک سپرده شدند.

  در مقیاس بزرگتر، سازمان رومی در طرح شهر مشخص است. باستان شناسان متوجه یک تقسیم بندی متمایز بین یک منطقه مسکونی و یک منطقه صنعتی تر شدند. در آنجا، باستان شناسان بقایای کارگاه ها و همچنین تکه ای از خاک قرمز سوخته را یافتند که اشاره به وجود نانوا، ریخته گری یا کوره سفالگری داشت. مؤسسات خوش طعم رومی: نیمی از غل و زنجیر فلزی ممکن است شواهدی از افراد برده یا مجرمان زندانی باشد. یافته‌های اضافی شامل تاس‌های استخوانی و قطعات بازی، ابزار بافندگی، گلدان‌های سرامیکی، و ظروف اسپند است.

  از دهکده عصر آهن تا شهر تجاری رومی

  Blackgrounds همیشه یک تجارت شلوغ رومی نبود. شهر تاریخچه آن حداقل به 400 سال قبل از میلاد باز می گردد. باستان شناسان پایه های حداقل 30 خانه گرد عصر آهن را پیدا کردند که در کنار یک جاده قرار گرفته بودند - شواهدی که نشان می دهد مردم قرن ها قبل از ورود رومیان در اینجا زندگی می کردند.

  هیچ نشانه ای وجود ندارد که مردم این مکان را بین عصر آهن و عصر آهن ترک کردند. ورود رومیان؛ در عوض، این احتمال وجود دارد که مردم قرن‌ها، نسل به نسل در بلک‌گراندز زندگی می‌کردند و به تدریج سبک زندگی رومی‌شده را اتخاذ کردند. این همان چیزی است که در جوامع دیگر در سراسر بریتانیای روم و در سراسر استان های دیگر امپراتوری روم اتفاق افتاد.

  به مرور زمان، دهکده کوچک عصر آهن به یک شهر گسترش یافت، و با رونق بیشتر تجارت، مردم سنگ ساختند. بنا به گفته باستان شناسان MOLA Headland Infrastructure، ساختمان ها و در نهایت یک جاده رومی سنگفرش شده "از نظر اندازه استثنایی" است.

  راه آهن پرسرعت به گذشته

  معلوم نیست. دقیقاً همان اتفاقی که در بلک‌گراندز افتاد، زمانی که رم در حدود سال 400 پس از میلاد از بریتانیا خارج شد، اما در دهه 1700، مردمی که در دهکده‌های مجاور Edgcote و Chipping Warden زندگی می‌کردند، این مکان را به عنوان یک شهر رومی باستان می‌شناختند. با این حال، باستان شناسان از مقیاس آنچه پیدا کردند شگفت زده شدند. حدود 80 باستان شناس از MOLA Headland Infrastructure سال گذشته را صرف کاوش و نقشه برداری از سایت Blackgrounds کرده اند. اکثر کارها - حفاظت دقیق از مصنوعات، همراه با مطالعه دقیق تر - هنوز در راه است.

  Blackgrounds بزرگترین مکان از بین بیش از 100 سایت باستان شناسی است که در امتداد راه آهن سریع HS2 پیشنهادی کشف و بررسی شده است. مسیر از سال 2018.


  تگ ها:

  باستان , شناسان , باستانی , امتداد , مسیر , قطار , سریع , السیر , بریتانیا , کردند


  v 6
خبرهای دیگر از علوم پایه