خبر

 • تک بورد - باستان شناسان سه نوع متداول روشنایی غارهای پارینه سنگی را بازسازی کردند

  باستان شناسان سه نوع متداول روشنایی غارهای پارینه سنگی را بازسازی کردند
  15 روز و 12 ساعت قبل

  آزمایش ها می توانند درک ما را از منشأ هنر ماقبل تاریخ در غارها تقویت کنند
  در سال 1993 ، یک استاد مطالعات رسانه در دانشگاه فوردهام به نام ادوارد واچتل از چندین غار معروف در جنوب فرانسه بازدید کرد ، از جمله لاسکو ، فونت دو گوم ، لس کامبارل و لا مونته هدف وی: مطالعه هنر غار است که به حق این غارها را مشهور کرده است. واچتل متحیر از آنچه او "خطوط اسپاگتی" بر روی نقاشی ها خواند ، تا حدی آنها را پنها

  راهنمای وی در تور لا موته یک کشاورز محلی بود ، و از آنجا که در این غار چراغ برقی نبود ، کشاورز یک فانوس گاز به همراه آورد. وقتی کشاورز فانوس را به داخل غار چرخاند ، طرح های رنگی تغییر شکل داد و به نظر می رسید که خطوط حک شده متحرک هستند. واچتل یادآوری کرد: "ناگهان سر یک موجود کاملاً برجسته شد." "این یک ثانیه زندگی کرد ، سپس با ظهور دیگری کمرنگ شد." و اما درباره آن خطوط اسرارآمیز اسپاگتی ، "آنها تبدیل به یک جنگل یا تکه ای از گل و لای شدند که حیوانات را پنهان می کرد و سپس روح آنها را جلب می کرد." هنر ، "که در آن او نتیجه گرفت که نقشه های غار قرار است در سه بعد درک شوند - یکی از آنها زمان است. وی فکر کرد اینها می توانند اولین "نمونه های اولیه" باشند.

  این یک اقدام جالب توجه است ، گرچه باید گفت که عقاید واچتل حدس و گمان است. راهی برای اثبات قطعی آنچه که آن هنرمندان غار پیش از تاریخ در نظر داشتند وجود ندارد و بنابراین عاقلانه نیست که بتوان نتیجه گیری های محکمی درباره اینها داشت که از لحاظ ماهیت سینمایی هستند ، یا تصور کنیم که این چیزی درباره برداشت هنرمندان ماقبل تاریخ از زمان به ما می گوید. اما اظهار نظر وی در مورد اهمیت مشاهده نقاشی های غار در شرایط نوری که در زمان های ماقبل تاریخ در آنها خلق شده و مشاهده شده اند کاملاً صحیح است.

خبرهای دیگر از علوم پایه