آمنهوتپ یک فرعون مصری بود که بیشتر به خاطر ساختن معابد متعدد و ال">

خبر

 • تک بورد - «باز کردن مجازی» به ما اجازه می‌دهد به درون مومیایی 3000 ساله آمنهوتپ اول نگاه کنیم.

  «باز کردن مجازی» به ما اجازه می‌دهد به درون مومیایی 3000 ساله آمنهوتپ اول نگاه کنیم.


  22 روز و 17 ساعت قبل

  فرعون "چانه باریک، بینی باریک کوچک، موهای مجعد و دندان های بالایی برآمدگی ملایم داشت."
  آمنهوتپ یک فرعون مصری بود که بیشتر به خاطر ساختن معابد متعدد و الهام بخشیدن به تشکیل فرقه تشییع جنازه پس از مرگش شهرت داشت. مومیایی او. که برای اولین بار در سال 1881 کشف شد، هرگز باز نشده است، زیرا محافظان مایل به آسیب رساندن به چیزی که در چنین شرایط بکر باقی مانده بود. طبق مقاله ای که هفته گذشته در مجله Fron

  در این فرآیند، نویسندگان فرضیه خود را مبنی بر اینکه کسانی که مومیایی را زمانی در طول سلسله 21 (1069 تا 945 قبل از میلاد) بازسازی کردند، برای استفاده مجدد از تجهیزات دفن سلطنتی برای فراعنه بعدی، رد کردند. در عوض، به نظر می رسد مومیایی آمنهوتپ اول پس از آسیب دیدن توسط دزدان مقبره با عشق بازسازی شده است.

  "این واقعیت که مومیایی آمنهوتپ اول هرگز در دوران مدرن باز نشده بود، فرصتی منحصر به فرد به ما داد: نه فقط مطالعه کنیم که چگونه چگونه است. سحر سلیم از دانشگاه قاهره، رادیولوژیست پروژه مومیایی مصر، می گوید که او در ابتدا مومیایی شده و دفن شده بود، اما همچنین چگونه دو بار، قرن ها پس از مرگش، توسط کاهنان اعظم آمون مداوای و دفن شد. مقاله با زهی حواس، وزیر پیشین آثار باستانی مصر. با بازکردن دیجیتالی مومیایی و «پوست کردن» لایه‌های مجازی آن - ماسک صورت، بانداژها و خود مومیایی - می‌توانیم این فرعون را که به خوبی حفظ شده است با جزئیات بی‌سابقه بررسی کنیم.»

  مطالعه بیشتر

  در داخل یک گربه مومیایی شده از مصر باستان، با کمک پرتوهای ایکس سه بعدی با وضوح بالا نگاه کنید

  این اولین بازکردن دیجیتالی از این دست نیست. همانطور که در سال 2020 گزارش دادیم، یک تیم بین رشته‌ای از دانشمندان سه نمونه حیوان مومیایی شده - یک گربه، پرنده و مار - را با استفاده از تصویربرداری پرتو ایکس سه بعدی با وضوح بالا به صورت دیجیتالی "باز کردن" کردند و اساسا آنها را قادر به انجام یک پس از مرگ مجازی کرد. همین ماه گذشته، تیم دیگری از «روش تقسیم‌بندی مجازی» خودکار برای تجسم دقیق‌تر حیوانات مصری مومیایی شده استفاده کرد. و در سال 2019، گزارش دادیم که دانشمندان آلمانی از ترکیبی از تکنیک‌های فیزیک پیشرفته برای "باز کردن" پاپیروس مصر باستان استفاده کردند. تجزیه و تحلیل آنها نشان داد که یک وصله به ظاهر خالی روی پاپیروس در واقع حاوی کاراکترهایی است که پس از قرنها قرار گرفتن در معرض نور به "جوهر نامرئی" تبدیل شده بود.

  اطلاعات کمی در مورد آمنهوتپ اول، که دومین حاکم بود، وجود دارد. از سلسله هجدهم او با وجود داشتن حداقل دو برادر بزرگتر که باید تاج و تخت را به ارث می بردند، جانشین پدرش، احموس اول شد. با این حال، هر دو وارث فرضی، قبل از احموس اول مردند و آمنهوتپ را ولیعهد کردند. او در سال 1526 قبل از میلاد تاج و تخت را به دست گرفت و احتمالاً در آن زمان به اندازه کافی جوان بود که مادرش، احموس نفرتیتی، احتمالاً برای مدتی به عنوان نایب السلطنه سلطنت کرد. او با خواهر بزرگترش، احموس-مریتامون، به عنوان همسر سلطنتی بزرگش ازدواج کرد (اگرچه ممکن است مادربزرگ او نیز بوده باشد).

  حکاکی تاریخی <b>مومیایی</b> <b>آمنهوتپ</b> اول فرعون مصر باستان (1888). بزرگنمایی / حکاکی تاریخی مومیایی آمنهوتپ اول فرعون مصر باستان (1888). Bildagentur-online/Getty Images

  در دوران سلطنت آمنهوتپ اول، کتاب مصری مردگان ممکن است به شکل نهایی خود تکمیل شده باشد، و شواهدی وجود دارد که نشان می دهد اولین ساعت آبی نیز اختراع شده است، اگرچه قدیمی ترین مکانیسم بازمانده از این قبیل به تاریخ می رسد. تا اواخر سلطنت آمنهوتپ سوم. فرعون همچنین تعدادی معبد از جمله معبد و مقبره خود را ساخت که احتمالاً برای محافظت از بقایای (و گنجینه های) خود در برابر غارتگران، آنها را جدا نگه داشت. او در سال 1506 قبل از میلاد درگذشت، بدون وارث زنده، و توتموس اول جانشین او شد. پس از مرگ او، او به عنوان یک خدا خدایی شد.

  مومیایی آمنهوتپ یکم در طول سلسله 20 یا 21 نقل مکان کرد. برای محافظت از آن در برابر غارتگران مکان دقیق مقبره آمنهوتپ اول هنوز کشف نشده است، اما مومیایی او در سال 1881 در مکانی به نام دیر البحاری در اقصر به همراه چندین نفر دیگر کشف شد. در ابتدا، مومیایی قبل از اینکه به قصری در جیزه منتقل شود، در موزه بولاق نگهداری می شد.

  تا سال 1902، تمام مومیایی های دیرالبحاری به موزه مصر در قاهره منتقل شدند. مصر شناس مسئول، گاستون ماسپرو، تصمیم گرفت که مومیایی آمنهوتپ اول را باز نکند زیرا بسته بندی ها هنوز کاملاً حفظ شده بودند. ظاهراً هنگامی که تابوت را برای اولین بار باز کردند، او یک زنبور را در داخل پیدا کرد که احتمالاً توسط عطر گلدسته ها کشیده شده بود.

  مصر شناسان تمایلی به باز <b>کردن</b> <b>مومیایی</b> <b>آمنهوتپ</b> اول نداشتند، زیرا در چنین شرایط بکر نگهداری می شد. بزرگ کردن / مصر شناسان تمایلی به باز کردن مومیایی آمنهوتپ اول نداشتند زیرا در چنین شرایط بکر نگهداری می شد. Saleem و Z. Hawass

  دو مطالعه اشعه ایکس قبلی در مورد مومیایی Amenhotep I انجام شده است. اولین مورد در سال 1932 توسط موزه مصر در قاهره انجام شد و از تصاویر به دست آمده برای این نتیجه گیری استفاده شد که فرعون در زمان مرگ حدود 50 سال سن داشته است. این تخمین با مجموعه دوم پرتوهای X گرفته شده در سال 1967 مخالفت شد. بر اساس وضعیت نسبتاً خوب دندان ها، این سن مرگ را حدود 25 سال تعیین می کرد. تصاویر 1967 همچنین یک کمربند مهره‌دار، ساعد راست خم شده در آرنج و عبور از قفسه سینه، و یک بازوی چپ شکسته که در امتداد پهلوی مومیایی قرار گرفته بود را نشان داد.

  طبق گفته سلیم و حواس، مشکل X معمولی وجود دارد. -rays این است که یک تصویر سه بعدی روی فیلم دو بعدی پخش می شود. این امر باعث می شود که اجسام و استخوان ها روی هم قرار بگیرند و تفسیر دقیق نتایج از جمله وضعیت دندان ها را دشوار می کند. در مقابل، تصویربرداری CT صدها برش نازک از بدن را می گیرد و نرم افزار سپس آن اسلایدها را در تصاویر دقیق تر جمع می کند. به همین دلیل است که برای تصویربرداری غیرتهاجمی از مومیایی‌های پیچیده شده بسیار محبوب است.


  تگ ها:

  کردن , مجازی , اجازه , می‌دهد , درون , مومیایی , 3000 , ساله , آمنهوتپ , نگاه , کنیم.


  v 13
خبرهای دیگر از علوم پایه