خبر

 • تک بورد - بازی سرزنش: چقدر مسئول آتش سوزی های اخیر هستیم؟

  بازی سرزنش: چقدر مسئول آتش سوزی های اخیر هستیم؟
  2 روز و 10 ساعت قبل

  انسان ها حداقل 68 درصد مسئول آتش سوزی های جنگلی در غرب ایالات متحده هستند.
  در تابستان امسال، غرب ایالات متحده شاهد یک فصل آتش سوزی واقعا ویرانگر بود. بیش از 48000 آتش سوزی در سراسر کشور شعله ور شد و به بیش از شش میلیون هکتار زمین آسیب رساند. خوب است که فکر کنیم انسان ها عامل اصلی این رویدادها نبوده اند و تغییرات طبیعی در الگوهای آب و هوا به خشکی و آتش سوزی مناطق جهان کمک کرده است.

  اما واقعیت چندان خوب نیست. با توجه به تحقیقات جدیدی که با هدف تعیین کمیت این موضوع انجام شده است که در مورد افزایش نرخ آتش‌سوزی‌های جنگلی در غرب ایالات‌متحده، تغییرات آب و هوایی احتمالاً علت آتش‌سوزی‌های جنگلی است. رونگ فو، یکی از نویسندگان مقاله و استاد دپارتمان علوم جوی و اقیانوسی UCLA، گفت: «ما می‌خواهیم بدانیم که این افزایش آب و هوای آتش‌سوزی چقدر باعث تغییر الگوهای آب و هوا می‌شود و چقدر نمی‌توان با تغییر الگوهای آب‌وهوا توضیح داد. Ars.

  تحقیق حدود یک سال پیش آغاز شد. فو و برخی از همکارانش در کالیفرنیا زندگی می کنند و همه تحت تأثیر آتش سوزی های جنگلی قرار گرفتند، بنابراین آنها می خواستند علت آنها را بررسی کنند.

  چقدر بد است؟

  فو و تیمش تکنیکی به نام "آنالوگ جریان ساخت مجموعه" را به کار گرفت. به طور خلاصه، آن‌ها بین سال‌های 1979 و 2010 در منطقه به گذشته نگاه کردند و مواردی را یافتند که در آن آب‌وهوای طبیعی بسیار شبیه حال حاضر است. از آنجا، آنها به رقمی به نام کمبود فشار بخار (VPD) نگاه کردند - اساساً این منطقه چقدر خشک و "تشنه" است - هم در موارد تاریخی و هم در موارد مدرن.

  تبلیغات

  VPD علت اصلی است. آتش سوزی جنگل ها در ساحل غربی ایالات متحده و بسیاری از مکان های دیگر در سراسر جهان. بنابراین، اگر VPD مدرن بالاتر از مواردی باشد که در موارد تاریخی با الگوهای آب و هوایی مشابه بوده است، نشان می‌دهد که یک جزء غیرطبیعی در میزان مستعد آتش سوزی در حال حاضر وجود دارد. او گفت: «در اصل، تفاوت بین [VPD فعلی] و [VPD] که می‌توانیم از الگوهای آب و هوایی مشابه در گذشته دریافت کنیم، به دلیل تغییرات آب و هوایی است.

  فو خاطرنشان کرد که این موارد برنده شدند. با این حال، الگوهای آب و هوایی یکسانی ندارند. او همچنین اضافه کرد که این کار عوامل مختلفی را که ممکن است نقش داشته باشند، در نظر گرفته است، مانند تغییرات در پوشش گیاهی.

  در مجموع، تحقیقات نشان می‌دهد که تنها حدود 32 درصد از روندهای VPD را می‌توان به آن نسبت داد. دلایل طبیعی. 68 درصد باقیمانده یا بیشتر نمی توانند—و احتمالاً تغییر آب و هوا مقصر است.

  Ruh-roh

  برای بدتر شدن اوضاع، 68 درصد یک تخمین محافظه کارانه است. این روزنامه خاطرنشان می کند که این رقم می تواند به 88 درصد برسد. فو خاطرنشان کرد که داده‌های آب و هوای گذشته که تیم او استفاده کرده بود احتمالاً تحت تأثیر این واقعیت بود که انسان‌ها کربن منتشر می‌کردند و در غیر این صورت حتی در آن زمان با آب و هوا درگیر بودند. او گفت: "دوره مرجع در حال حاضر تحت تاثیر گازهای گلخانه ای قرار گرفته است." این در جنبه محافظه کارانه تر از چیزها است. ما می خواهیم تا حد امکان محافظه کار باشیم. به این ترتیب، وقتی می‌گوییم «تغییرات اقلیمی دو سوم [افزایش] آب و هوای آتش‌سوزی را به همراه دارد»، می‌دانیم که احتمالاً درست است و فقط تغییرات آب و هوایی را دست‌کم می‌گیریم.

  تلاش برای مشخص کردن اینکه دقیقاً چقدر فعالیت های انسانی بر تغییرات آب و هوایی تأثیر می گذارد، یک کار دشوار است زیرا آب و هوا تا حدی به خودی خود تغییر می کند. اما این تحقیق گام دیگری به سوی درک میزان مسئولیت پذیری انسان است. علاوه بر این، طبق گفته فو، روش‌های مورد استفاده در این مقاله می‌توانند در جای دیگری در سراسر جهان مستقر شوند. او گفت: "من فکر می کنم این رویکرد را می توان به حوزه های دیگر تعمیم داد."

خبرهای دیگر از علوم پایه