خبر

 • تک بورد - بازگردانندگان وزارت امور خارجه لوح

  بازگردانندگان وزارت امور خارجه لوح "رویای گیلگمش" ، دیگر آثار هنری به عراق را غارت کردند
  19 روز و 22 ساعت قبل

  استیو گرین ، بنیانگذار هابی لابی ، این تبلت را در سال 2014 از کریستیز خریداری کرد. نیروها توانستند نظم را برقرار کنند. این آثار از آن زمان در بازار آثار باستانی ظاهر می شوند که اغلب با ادعاهای جعلی یا مشکوک مبدأ همراه است. هزاران عدد از آنها توسط میلیاردر استیو گرین ، بنیانگذار فروشگاه زنجیره ای صنایع دستی Hobby Lobby ، به نمایندگی از موزه کتاب مقدس در واشنگتن دی سی خریداری شد. این آثار شامل لوح ب

  ماموران گمرک ایالات متحده این تبلت را در سال 2019 توقیف کردند و هفته گذشته ، دادگاه منطقه ای آمریکا در نیویورک به هابی لابی دستور داد این تبلت را فسخ کند تا بتواند به عراق بازگردانده شود. همچنین 17000 اثر غارت شده دیگر به عراق بازگردانده می شود که نتیجه تلاش چند ماهه بین مقامات عراقی و ایالات متحده است. به گفته حسن ناظم وزیر فرهنگ عراق ، "این بزرگترین بازگشت آثار باستانی به عراق است." غارت باستان شناسی در عراق حداقل یک قرن است که ادامه دارد و درآمد حاصل از فروش آثار دزدیده شده سالانه بین 10 تا 20 میلیون دلار برآورد می شود. بازگشت این شاهکار نادر و کهن ادبیات جهان به کشور مبدأ آن. " "این دفتر متعهد به مبارزه با فروش اموال فرهنگی در بازار سیاه و قاچاق آثار غارت شده است."

  گیلگمش یک شعر حماسی باستانی بین النهرین است. این اولین اثر ادبی شناخته شده و دومین قدیمی ترین متن مذهبی بازمانده است. در ابتدا پنج شعر سومری وجود داشت که داستان پادشاه اوروک به نام بیلگمش (نسخه سومری گیلگمش) را بازگو می کرد ، که به حدود 2100 قبل از میلاد باز می گردد. این اشعار منبع اصلی شعر حماسی را که به زبان اکدی در حال انقراض بیان شده بود ، فراهم می آورد. فقط تعداد انگشت شماری از الواح برجای مانده از نسخه قدیمی بابل ، حدود 1800 قبل از میلاد ، وجود دارد. تقریباً دو سوم نسخه طولانی تر و 12 تبلت در استاندارد بابلی زنده ماند و قدمت آن در قرن های 13 تا 10 قبل از میلاد مسیح باز می شود.

  یکی از هزاران اثر باستانی غارت شده که هابی لابی به آنها بازگشت the Republic of Iraq. بزرگنمایی/یکی از هزاران اثر باستانی غارت شده که هابی لابی به جمهوری عراق بازگردانده است. مهاجرت و اجرای گمرک ایالات متحده

  قسمت اول داستان بر دوستی بعید بین گیلگمش و انکیدو ، "مرد وحشی" خدایان ، که ظاهراً برای محافظت از مردم اوروک در برابر ظلم توسط گیلگمش متمرکز شده است. قبل از ملاقات با پادشاه ، انکیدو با یک روسپی به نام شمحات تسلیم وسوسه های جنسی می شود و از این رو "متمدن" می شود. وقتی به اوروک می رسد ، پادشاه را به مسابقه کشتی دعوت می کند.

  تبلیغات

  گیلگمش برنده می شود ، اما این دو نفر تبدیل به بهترین می شوند. آنها با هدف قطع درخت سرو مقدس به جنگل سرو سفر می کنند. در نقطه ای ، الهه ایشتار سعی می کند گیلگمش را که او را رد می کند ، فریب دهد. جهنم خشم ندارد ، بنابراین ایشتار گاو بهشت ​​را برای تنبیه آنها به زمین می فرستد. هنگامی که BFF ها گاو را می کشند ، خدایان خشمگین Enkidu را اعدام می کنند. قسمت دوم داستان ، گیلگمش غمگین را دنبال می کند که در نهایت تلاش بی ثمری برای یافتن راز زندگی ابدی دارد.

  لوح "رویای گیلگمش" مربوط به بخشی از شعر است که گیلگمش به مادرش می گوید در مورد رویاهای عجیب و غریبی که او دیده است به گفته DOJ ، یک فروشنده آثار باستانی آمریکایی این قطعه را در سال 2003 به قیمت حدود 50،000 دلار از یکی از اقوام یک فروشنده سکه در لندن خریداری کرد. ابعاد آن فقط 6 5 5 اینچ بود و هنگام حمل به ایالات متحده "خاک آلوده و غیر قابل خواندن" بود. علاوه بر این ، فرستنده نتوانست مطالب را اعلام کند ، در نتیجه قانون را نقض کرد. کارشناسان متوجه شدند که بخشی از حماسه گیلگمش پس از تمیز کردن لوح است.

  همان فروشنده آثار باستانی آمریکایی هنگام فروش تبلت ، نامه ای مبدا برای آن ارائه داد و ادعا کرد که در لوح پیدا شده است. جعبه ای پر از قطعات برنز باستانی ، که در حراج در سال 1981 از خانه حراج باترفیلد و باترفیلد سان فرانسیسکو خریداری شد. این تبلت چند بار دیگر تغییر حالت داد قبل از اینکه استیو گرین آن را در فروش خصوصی از خانه حراج کریستیز لندن به مبلغ 1.67 میلیون دلار در سال 2014 خریداری کند. - بخشی از حماسه گیلگمش. " src = "https://techbord.com/picsbody/2108/4679-2.jpg" alt = "https://techbord.com بازگردانندگان وزارت امور خارجه لوح" رویای گیلگمش "، دیگر آثار هنری به عراق را غارت کردند" srcset = "https://cdn.arstechnica .net/wp-content/uploads/2021/08/gilgamesh2.jpg 2x "> بزرگنمایی/تصویری از قطعات تبلت در سال 1873 که گزارشی از سیل بزرگ-بخشی از حماسه گیلگمش را ارائه می دهد. DEA/Biblioteca Ambrosiana/De Agostini/ گتی ایماژ.

  چرا موزه کتاب مقدس اینقدر مشتاق خرید یکی از لوح های گیلگمش است؟ بسیاری از شخصیت های شعر و عناصر داستانی شباهت های قوی با داستانهای عهد عتیق دارند و این نشان می دهد که بخشهایی از کتاب مقدس عبری از همان منبع منبع تهیه شده است. مهمتر از همه ، داستان آدم و حوا در باغ عدن به طرز چشمگیری شبیه اغواگری انکیدو توسط شمحات است ، به این ترتیب او حالت خالص "انسان وحشی" خود را از دست می دهد.

  در یک نقطه ، انکیدو گلهای ممنوعه را می خورد ، و خدایان از یکی از دنده های او برای ایجاد نینتی ، الهه زندگی استفاده می کنند تا او را شفا دهد. کتاب پیدایش می گوید که چگونه خدا حوا را از دنده آدم بیرون آورد تا همراهی برای او فراهم کند و آدم و حوا پس از خوردن میوه ممنوعه از درخت دانش ، از باغ بیرون رانده می شوند. همچنین داستانی درباره سیل بزرگ وجود دارد. دانشمندان بسیار مطمئن هستند که نسخه گیلگمش و داستان نوح در پیدایش از همان منبع منبع برای گزارشات خود گرفته شده است. بنابراین لوح گیلگمش مطمئناً مصنوعی مطلوب برای افزودن به موزه مجموعه کتاب مقدس بود.

  تبلیغات

  گرین تا زمانی که لوح گیلگمش را خریداری کرده بود ، سالها آثار هنری از شرق نزدیک باستان را برای موزه خریداری کرده بود. ، از جمله حمل و نقل جنجالی سال 2009 گلوله و لوح سفالی ، و یک محموله مشابه دیگر در سال 2010. کارکنان موزه ، و همچنین کارشناسان آثار باستانی خارجی ، منشاء بسیاری از این آثار را زیر سedال بردند ، زیرا مشکوک هستند که ممکن است از عراق غارت شده باشند. اسناد و مدارک همراه در جزئیات مبهم بود و فاقد شواهد م supportingید برای سابقه ادعای مالکیت بود.

  خواندن بیشتر

  همه 16 قطعه طومار دریای مرده در موزه کتاب مقدس جعلی هستند

  سرانجام نیروی انتظامی توجه کرد. گمرکات ایالات متحده چندین محموله هابی لابی را در سال 2011 توقیف کردند ، که در دعوای تصرف مدنی در سال 2017 به اوج خود رسید (ایالات متحده آمریکا علیه تقریباً چهارصد و پنجاه لوح میخی باستانی قدیمی و تقریباً سه هزار بولای سفالی باستانی). به عنوان بخشی از حل و فصل ، این شرکت با جریمه 3 میلیون دلاری و ملزم به ضبط بیش از 5550 مصنوعات که از عراق قاچاق شده بودند ،

  موزه شهرت کتاب مقدس نیز با تعدادی تقلبی و جعلی در مجموعه آن یکی از ارزشمندترین خریدهای آن 16 قطعه از طومارهای معروف دریای مرده بود. اما همانطور که سال گذشته گزارش دادیم ، یک تجزیه و تحلیل علمی مستقل نشان داد که همه 16 قطعه جعلی مدرن هستند. در حالی که هویت جعل کنندگان ناشناخته است ، به نظر می رسد همه 16 نفر از یک منبع آمده اند ، اگرچه آنها از چهار فروشنده مختلف خریداری شده اند. (گزارش کامل از Art Fraud Insights در اینجا موجود است.) هری هارگرو ، مدیرعامل موزه سال گذشته به نشنال جئوگرافیک گفت: "ما قربانی هستیم." ما قربانی ارائه اطلاعات غلط هستیم ، قربانی تقلب هستیم. " و در سال 2019 ، موزه باید کتاب مقدس مینیاتوری را که به نمایش گذاشته شده بود جایگزین کند ، که ظاهراً یکی از چندین کتابی است که در ماموریت فضایی ناسا در سال 1971 به ماه منتقل شد.

  تا مارس 2020 ، موزه حدود 5000 قطعه را شناسایی کرد پاپیروها و 6500 اشیای گلی از مصر و عراق در مجموعه آنها که منشأ مشکوکی نیز داشته اند و قول داده اند آنها را بازگردانند. گرین در بیانیه ای در آن زمان می گوید: "هدف من همیشه حفاظت ، حفظ ، مطالعه و به اشتراک گذاشتن اموال فرهنگی با جهان بود." این هدف تغییر نکرده است ، اما پس از برخی اشتباهات اولیه ، من سالها پیش تصمیم گرفتم. که با حرکت رو به جلو ، من فقط مواردی را با منشأ معتبر و مستند تهیه می کنم. علاوه بر این ، اگر از موارد دیگری در مجموعه مطلع شوم که شخص یا نهاد دیگری ادعای بهتری برای آنها دارد ، به کار صحیح با آن موارد ادامه خواهم داد. "

  به نظر می رسد که او در این مورد خوب عمل می کند وعده. همین ژانویه گذشته ، گرین اعلام کرد که موزه بیش از 8000 شیء گلی را به موزه عراق بازگردانده است ، و وزارت امور خارجه گفت که هابی لابی با مصادره لوح گیلگمش موافقت کرده است. هابی لابی به نوبه خود علیه کریستیز به دلیل فروش لوح گیلگمش و یک استاد کلاسیک دانشگاه آکسفورد ، Dirk Obbink ، شکایت کرده است که ادعا می کند قطعات کتاب مقدس سرقت شده شرکت را می فروشد.

خبرهای دیگر از علوم پایه