خبر

 • تک بورد - این مطالعه تأیید می کند که صدای برتر Stradivari به دلیل لاک است

  این مطالعه تأیید می کند که صدای برتر Stradivari به دلیل لاک است
  5 روز و 5 ساعت قبل

  مواد شیمیایی مورد استفاده برای خیساندن چوب عبارتند از بوراکس ، روی ، مس ، زاج و آب آهک.
  همراه با آندریا آماتی و آندره آ گوارنری ، آنتونیو استرادیواری بر عصر به اصطلاح عصر طلایی ویولن (تقریباً 1660 تا 1750) و ابزارهایی که آنها ساخته اند امروزه از نظر کیفیت صوتی استاندارد طلا هستند. ویولنسل نواز مشهور جهان یو یو ما مدتهاست که از ساز استرادیواریوس حمایت می کند ، مانند نوازنده ویولن ، جاشوا بل. ا

  من در مورد این موضوع در گذشته مطالب زیادی نوشته ام. صدای منحصر به فرد (درک شده) نمی تواند فقط به دلیل هندسه ساز باشد ، اگرچه رویکرد هندسی استرادیواری شکل امضای ویولن را به ما داد. یک فرضیه این است که استرادیواری ممکن است از صنوبر آلپی استفاده کرده باشد که در دوره ای از هوای غیر معمول سرد رشد کرده است ، که باعث نزدیک شدن حلقه های رشد سالانه به هم شده و چوب را به طور غیر عادی متراکم کرده است. یکی دیگر از نظریه های رایج مربوط به لاک است: یعنی اینکه استرادیواری از کوکتل مبتکرانه ای از عسل ، سفیده تخم مرغ و صمغ عربی از درختان صحرای صحرا-یا شاید نمک یا سایر مواد شیمیایی استفاده کرده است.

  سپس دوباره ، تفاوت ممکن است همه در سر ما باشد ترجیح ساز یک نوازنده بسیار ذهنی است ، و شواهدی از به اصطلاح "روانکواستیک" در بازی وجود دارد: یعنی ما از نام Stradivarius بسیار شگفت زده شده ایم که بر نحوه ارزیابی یا پاسخ به صدای یکی از Stradivari تأثیر می گذارد. سازها.

  در واقع ، یک مطالعه دوسوکور در سال 2012 بر روی 21 ویولونیست مجرب نشان داد که اکثر افراد ترجیح می دهند نواختن سازهای جدیدتر را انجام دهند. Stradivarius آخرین رتبه را در ترجیحات خود دارد. اکثر آنها نمی توانند تفاوت بین ابزارهای قدیمی و جدید را تشخیص دهند ، بدون اینکه ارتباط معنی داری بین سن یک ابزار و ارزش پولی آن وجود داشته باشد. "به جای جستجوی" راز "استرادیواری ، تحقیقات آینده بهتر است بر نحوه ارزیابی ویولونیست ها از سازها ، که ویژگیهای خاص نوازندگی برای آنها مهمتر است و نحوه ارتباط این ویژگیها با ویژگیهای قابل اندازه گیری سازها ، چه قدیمی تمرکز کنند. یا جدید. " برای درمان چوب - نه لزوماً خود چوب - که مسئول صدای منحصر به فرد ویولن استرادیواریوس بود ، استفاده می شود. به طور خاص ، این نمک های مس ، آهن و کروم بود ، که همه آنها محافظ چوب عالی هستند ، اما ممکن است خواص صوتی سازها را نیز تغییر داده باشند. او یافته های خود را بر اساس مطالعات با استفاده از طیف سنجی مادون قرمز و رزونانس مغناطیسی هسته ای برای مطالعه خواص شیمیایی تخته پشتی چندین ویولن (تخته پشتی بزرگترین جزء طنین ساز است) است.

  تبلیغات نمای نزدیک از مجسمه آنتونیو استرادیواری (1644-1737) در کورسو گاریبالدی ، کرمونا ، ایتالیا. بزرگنمایی/نمای نزدیک مجسمه آنتونیو استرادیواری (1644-1737) در کورسو گاریبالدی ، کرمونا ، ایتالیا. النا پیچینی/Fototeca Gilardi/Getty Images

  در در سال 2007 ، فیزیکدان جورج بیسینجر از دانشگاه کارولینای شرقی از لیزر اسکن سه بعدی برای اندازه گیری دقیق و کمی خواص آکوستیکی چندین ویولن Strad استفاده کرد - اساساً نحوه ارتعاش آنها را برای تولید این نواهای آسمانی ترسیم کرد. بیسینجر هر یک از پنج ویولن را با نوارهای الاستیک آویزان کرد ، سپس هنگام ضبط و اندازه گیری حالتهای ارتعاشی با اسکنر ، چوب صفحه بالا را با چکش کوچکی زد.

  او به طور خاص می خواست داخل هواپیما را اندازه گیری کند. و حرکت خارج از صفحه: حرکت درون صفحه منبع بسیاری از انرژی صوتی است و این امر به حرکت خارج از صفحه تبدیل می شود ، که صداهای تونال غنی را که با ویولن های خوب مرتبط می کنیم تولید می کند. علاوه بر این ، ویولونیست درجه یک را استخدام کرد تا هر یک از ویولن های مورد استفاده در مطالعه را به مدت یک ساعت بنوازد تا حس سازها را بدست آورد و سپس برای هر یک رتبه بندی ذهنی ارائه دهد. سپس تحلیل ذهنی نوازنده با داده های صوتی عینی مقایسه شد. به گفته بیسینجر ، اندازه گیری های به دست آمده به اندازه کافی برای بازسازی خواص سفتی چوب مورد استفاده در ساخت Strads بود.

  سی تی اسکن

  در سال 2008 ، برند استول از دانشگاه پزشکی لیدن مرکز در هلند با یک لوتییر به نام تری بورمن همکاری کرد تا سی تی اسکن چندین Strads را همراه با چندین ساز مدرن برای مقایسه انجام دهد. هدف مطالعه چگالی چوب های مورد استفاده بود ، زیرا تفاوت در چگالی چوب بر بازده ارتعاشی و در نتیجه تولید صدا تأثیر می گذارد. استول یک برنامه کامپیوتری ایجاد کرده بود که تراکم ریه را در افراد مبتلا به آمفیزم محاسبه می کرد و آن را برای مطالعه تراکم چوب از طریق سی تی اسکن تطبیق داد.

  تفاوت زیادی بین چگالی متوسط ​​چوب ویولن های کلاسیک و مدرن مورد استفاده در این مطالعه. اما تفاوت چگالی بین دانه های چوب چوب اولیه و دیر رشد در ویولن های کلاسیک کرمانس در مقایسه با ویولن های مدرن به طور قابل توجهی کمتر بود. نویسندگان نتیجه گرفتند: "نتایج ما به وضوح تفاوتهای اساسی بین ویژگیهای مواد اولیه بین چوبهایی را که توسط سازندگان کلاسیک کرمونس و معاصر استفاده می شود ، ثبت می کند." آزمایشگاه های فدرال علوم و فناوری مواد (EMPA). آنها مطالعه کردند که چگونه ترکیب شیمیایی لاک ، ضخامت و میزان نفوذ به چوب بر آکوستیک ساز تأثیر می گذارد.

  همانطور که در سال 2016 برای Gizmodo نوشتم: چوب صنوبر نروژ از یک درخت بریده شده و نمونه ها را با انواع مختلف لاک پوشانده است: دو عدد ساخته شده توسط خودشان و دو مورد دیگر توسط سازندگان آلمانی ویولن استفاده می شود. سپس آنها آزمایشات ارتعاشی نمونه ها را در طول زمان انجام دادند و از توموگرافی اشعه ایکس برای اندازه گیری اثرات استفاده کردند.

  محققان دریافتند که تمام لاک ها توانایی مرطوب شدن چوب را افزایش می دهد-یعنی اینکه چگونه به خوبی جذب و متوقف می شود ارتعاشات این میرایی اضافی ، در مقایسه با چوب بدون روکش ، منجر به صدایی گرمتر ، ملایم و زیبا می شود. لاک های مورد علاقه لوتیرهای آلمانی در این زمینه کمی بهتر عمل کردند و همچنین باعث ایجاد تشعشعات صوتی بهتر (تن صدای بلندتر) شدند. چوب درخت افرا. تجزیه و تحلیل آنها شواهدی از تیمارهای شیمیایی به شکل آلومینیوم ، کلسیم و مس و سایر عناصر را نشان داد. و به لطف تجزیه یک جزء چوبی به نام همی سلولز ، ابزارهای Stradivari و Guarneri مورد استفاده در این مطالعه 25 درصد آب کمتری نسبت به سازهای مدرن داشتند. نگیواری به نیویورک تایمز گفت: "این اساساً مهم است زیرا رطوبت کمتر ، صدا درخشان تر است." "در سال 2007 در کریستیز در نیویورک." src = "https://techbord.com/picsbody/2109/5770-2.jpg" alt = "https://techbord.com این مطالعه تأیید می کند که صدای برتر Stradivari به دلیل لاک است" srcset = "https://cdn.arstechnica.net/wp- content/uploads/2021/09/strad1.jpg 2x "> بزرگنمایی/نوازنده ویولن آدریان پینته در سال 2007 در استریادیاری معروف به" سلیمان ، سابق لامبرت "در Christie's در نیویورک بازی می کند. دان امرت/خبرگزاری فرانسه/گتی ایماژ

  این آخرین مطالعه مواد شیمیایی کمیاب را که در چوب افرا استفاده می شود و برای ساخت تخته های صوتی سازهای Stradivari و Guarneri استفاده می شود ، تجزیه و تحلیل می کند. این تحقیق شامل مجموعه ای کمیاب از نمونه های چوب کرمونس از صنوبر و افرا بود که توسط استرادیواری ، گوارنری و آماتی مورد استفاده قرار گرفت و نتایج پس از آن با چوب صنوبر مدرن و چوب افرا و چوب های زیترهای قدیمی چین و ویولن های قدیمی اروپایی کمتر استثنایی مقایسه شد. .

  آنها آثار بوراکس و چندین سولفات فلزی را در نمونه های چوب بین 1600 تا 1750 پیدا کردند. همانطور که دیوید برسان در فوربز توضیح داد:

  بوراکس ، همچنین به عنوان بورات سدیم معروف است. ، به طور طبیعی در کانسارهای تبخیری تولید می شود که در اثر تبخیر مکرر دریاچه های فصلی ایجاد می شود. بوراکس هنوز هم امروزه در انواع لباسشویی و پاک کننده های خانگی مورد استفاده قرار می گیرد و در گذشته به عنوان حشره کش و قارچ کش نیز مورد استفاده قرار می گرفت و آفات را از بین می برد. سولفات های مس و روی ، که اغلب با سنگ معدن مس مرتبط هستند ، به احتمال زیاد از یک هدف استفاده می کردند. آلوم ، یک ماده معدنی تبخیری حاوی گوگرد ، آلومینیوم ، پتاسیم و سدیم ، به مخلوط اضافه شد تا یک محیط اسیدی ضعیف در چوب ایجاد کند و از رشد کپک جلوگیری کند. هالیت ، نمک معمولی ، به عنوان کنترل رطوبت ، چوب را برای میکروب ها و قارچ ها بسیار خشک نگه داشته و در عین حال از تغییر شکل دستگاه ناشی از نوسانات رطوبت جلوگیری می کند.

  این خبر خوش آمدی است نقیوری ، نویسنده این مقاله اخیر است. او به تگزاس A&M Today گفت: "این مطالعه جدید نشان می دهد که استرادیواری و گوارنری روش اختصاصی خود را برای پردازش چوب داشته اند ، که می توانند اهمیت قابل توجهی برای آن قائل شوند." "آنها می توانستند بفهمند که نمک های ویژه ای که برای آغشته کردن چوب استفاده می کردند ، قدرت مکانیکی و مزایای آکوستیکی مفیدی نیز به آن می بخشید. این روش ها مخفی نگه داشته می شد. در آن زمان هیچ اختراعی وجود نداشت. نحوه دستکاری چوب با حدس زدن مواد شیمیایی با بازرسی بصری محصول نهایی غیرممکن بود. "

  نقیواری هنوز فکر می کند تحقیقات بیشتری برای روشن شدن بیشتر ارتباط بین مواد شیمیایی مورد استفاده برای درمان چوب و کیفیت صدای محصول مورد نیاز است. سازهای تمام شده وی گفت: "ابتدا ، به چند ده نمونه نه تنها از استرادیواری و گوارنری ، بلکه از سایر سازندگان دوره طلایی (1660-1750) کرمونا ، ایتالیا نیاز است." "باید همکاری بهتری بین مرمتگران اصلی آلات موسیقی عتیقه ، بهترین سازندگان زمان ما و دانشمندانی که آزمایشات را انجام می دهند ، اغلب اوقات فراغت خود به صورت رایگان انجام شود."

  DOI: Angewandte Chemie ، 2021. 10.1002/anie.202105252 (درباره DOI ها).

خبرهای دیگر از علوم پایه