خبر

 • تک بورد - ایلان ماسک می گوید که اسپیس ایکس طی 5 تا 10 سال آینده انسان ها را روی مریخ فرود خواهد آورد

  ایلان ماسک می گوید که اسپیس ایکس طی 5 تا 10 سال آینده انسان ها را روی مریخ فرود خواهد آورد


  24 روز و 5 ساعت قبل

  ایلان ماسک در مصاحبه اخیر با پادکست لکس فریدمن گفت که در بدترین سناریو، تقریباً یک دهه طول می کشد تا اسپیس ایکس بتواند یک انسان را روی مریخ فرود بیاورد. با این حال، یک عامل محدود کننده کلیدی امروز پول است: فرستادن کسی به سیاره سرخ در حال حاضر بسیار گران است.

  حدود نیم ساعت پس از مصاحبه، فریدمن از ماسک پرسید که چه زمانی فکر می کند اسپیس ایکس یک انسان را در سیاره سرخ فرود خواهد آورد. پس از بیش از 20 ثانیه تأخیر برای فکر کردن در مورد آن، ماسک گفت که بهترین حالت حدود 5 سال و بدترین حالت نزدیک به 10 سال خواهد بود.

  یک عامل تعیین کننده اصلی در رساندن انسان به مریخ در حال مهندسی وسیله نقلیه ای است که فضانوردان را به آنجا می برد. ماسک گفت: «Starship پیچیده‌ترین و پیشرفته‌ترین موشکی است که تاکنون ساخته شده است. مدیر عامل اسپیس ایکس اضافه کرد که بهینه سازی اساسی Starship به حداقل رساندن هزینه هر تن برای گردش در مدار و در نهایت هزینه هر تن برای سطح مریخ است.

  در حال حاضر، ماسک گفت، پول عامل محدود کننده است. «شما نمی‌توانید با یک تریلیون دلار به مریخ پرواز کنید. هیچ پولی نمی‌تواند برای شما بلیت مریخ بگیرد.

  این کارآفرین سریالی به صراحت گفت که نمی‌خواهد فقط «پرچم‌ها و ردپایی» در مریخ داشته باشد و سپس به آنجا برنگردد. نیم قرن مانند ماه.

  ماسک در اوایل سال جاری در توییتر گفت که SpaceX قصد دارد تا قبل از سال 2030 سفینه‌های ستاره‌ای را بر روی مریخ فرود بیاورد، و افزود که بخش واقعاً سخت ساخت اولین کشتی خودپایه خواهد بود. پایه. تا سال 2050، ماسک امیدوار است که یک میلیون نفر در مریخ داشته باشد.


  تگ ها:

  ایلان , ماسک , گوید , اسپیس , ایکس , آینده , انسان , مریخ , فرود , خواهد , آورد


خبرهای دیگر از علوم پایه