الون ماسک به انتقاد مبنی بر اینکه ماهواره های Starlink شرکتش فضای">

خبر

 • تک بورد - ایلان ماسک این ادعا را رد می کند که ماهواره هایش رقبای خود را در فضا از بین می برند

  ایلان ماسک این ادعا را رد می کند که ماهواره هایش رقبای خود را در فضا از بین می برند


  24 روز و 1 ساعت قبل

  بنیانگذار اسپیس ایکس اشاره می کند که فضا "بسیار عظیم" و ماهواره ها "بسیار کوچک" هستند.
  الون ماسک به انتقاد مبنی بر اینکه ماهواره های Starlink شرکتش فضای زیادی در فضا دارند پاسخ داده است و در عوض استدلال کرده است که ممکن است فضا برای این فضا وجود داشته باشد. "ده ها میلیارد" فضاپیما در مدارهای نزدیک به زمین.

  ماسک گفت: "فضا بسیار عظیم است و ماهواره ها بسیار کوچک هستند." «این شرایطی نیست که ما به طور مؤثر دیگران را به هر نحوی مسدود کنیم. ما هیچ‌کس را از انجام کاری منع نکرده‌ایم و انتظار هم نداریم.

  نظرات او که در مصاحبه‌ای با فایننشال تایمز بیان شد، در پاسخ به ادعای یوزف اشباخر، رئیس اتحادیه اروپا بیان شد. آژانس فضایی، که ماسک در حال «تعیین قوانین» برای اقتصاد فضایی تجاری جدید است. اشباخر در اوایل این ماه در صحبت با FT هشدار داد که عجله ماسک برای پرتاب هزاران ماهواره ارتباطی فرکانس های رادیویی و شکاف های مداری کمتری را برای بقیه در دسترس خواهد گذاشت.

  SpaceX، شرکت فضایی خصوصی ماسک، قبلاً تقریباً پرتاب کرده است. 2000 ماهواره برای شبکه ارتباطی باند پهن استارلینک خود دارد و برای ده ها هزار ماهواره دیگر برنامه دارد.

  با رد پیشنهاداتی که وی در حال "فشار" رقبای ماهواره ای آینده است، تعداد ماهواره های موجود در مدار پایین زمین را با آنچه که او گفت مقایسه کرد. 2 میلیارد ماشین و کامیون روی زمین بود. او گفت که هر "پوسته" مداری در اطراف زمین بزرگتر از سطح سیاره است و هر 10 متر یا بیشتر به فضا یک پوسته اضافی اضافه می کند.

  "این به معنای فضایی برای ده ها میلیارد ماهواره است. ،" او گفت. چند هزار ماهواره چیزی نیست. مثل این است که، هی، چند هزار ماشین روی زمین وجود دارد - چیزی نیست.

  برخی از کارشناسان ادعای ماسک مبنی بر اینکه ماهواره‌هایی که در مدار پایین زمین قرار دارند می‌توانند با خیال راحت با تراکم ماشین‌ها و کامیون‌های روی زمین مطابقت داشته باشند را به چالش کشیدند. جاناتان مک داول، اخترفیزیکدان مرکز اخترفیزیک هاروارد-اسمیتسونیان، گفت: فضاپیماهایی که با سرعت 17000 مایل در ساعت حرکت می کنند، به جدایی بسیار بیشتری نسبت به ماشین ها نیاز دارند تا در صورت احتمال وقوع برخورد، زمان را برای تنظیم مدار خود بگذارند. او محاسبه کرد که با این سرعت، فاصله سه ثانیه ای تنها برای حدود 1000 ماهواره در هر پوسته مداری فضا باقی می گذارد.

  برخوردهای احتمالی را می توان تنها نزدیک به زمانی که ممکن است رخ دهد شناسایی کرد، زیرا محاسبه دشوار است. مک داول گفت: مسیر بسیاری از ماهواره‌های مختلف، و از آنجایی که تغییرات آب و هوای خورشیدی بر مسیر حرکت آنها تأثیر می‌گذارد.

  "برای بسیاری از کاربران فضایی، برنامه‌ریزی یک مانور اجتنابی حداقل چند ساعت طول می‌کشد، اگر نه چند روز، بنابراین این نشان می‌دهد که فضا وجود دارد. او گفت که در حال حاضر خیلی شلوغ است.

  چین در این ماه شکایت کرد که دو ماهواره استارلینک ایستگاه فضایی چین را مجبور به انجام اقدامات "کنترل پیشگیری از برخورد پیشگیرانه" در ماه های اکتبر و ژوئیه برای "اطمینان از ایمنی و جان انسان ها" کرده است. فضانوردان در مدار."

  لورا فورکزیک، تحلیلگر فضایی در گروه مشاوره فضایی Astralytical، گفت که مقایسه ماسک از ماهواره ها با وسایل نقلیه روی زمین "معمولا" بود، اما افزود: "او اساساً درست می گوید که این یک ترافیک است. مشکل مدیریت."

  مسابقه تی او گفت که راه اندازی شبکه های ارتباطی جدید با هزاران ماهواره نیاز آشکار به هماهنگی بیشتر بین کشورها برای تصمیم گیری درباره نحوه توزیع فضای مداری و مدیریت ترافیک فضایی را آشکار کرده است.

  Forczyk گفت: Aschbacher's Aschbacher's انتقاد از Starlink "بر اساس احساسات بود، نه حقایق."

  "من باید بپرسم که آیا زمانی که خطوط هوایی خاصی شروع به پرواز هواپیماهای بیشتری در مسیرهای تعیین شده کردند، شکایات مشابهی مطرح شد. هیچ کس مالک آسمان نیست و همه آزادند که از آنها استفاده کنند.

  © 2021 The Financial Times Ltd. کلیه حقوق محفوظ است به هیچ وجه توزیع، کپی یا اصلاح نشود.

  >


  تگ ها:

  ایلان , ماسک , ادعا , ماهواره , هایش , رقبای , برند


خبرهای دیگر از علوم پایه