خبر

 • تک بورد - اکثر انتشارات بخش برق از اقلیت کوچکی از نیروگاهها ناشی می شود

  اکثر انتشارات بخش برق از اقلیت کوچکی از نیروگاهها ناشی می شود
  15 روز و 13 ساعت قبل

  خاموش کردن بدترین 5٪ باعث کاهش 75 درصدی انتشار کربن برق می شود.
  به نظر می رسد که جهان همزمان در آتش سوزی و جاری شدن سیل است و آخرین گزارش کارشناسان نشان می دهد که ما برای جلوگیری از شدیدتر شدن زمان ، تقریباً تمام شده ایم. تغییر آب و هوا همه اینها باید ما را در جایی رها کند که به دنبال راه هایی برای کاهش انتشار کربن در اسرع وقت و صرفه اقتصادی هستیم.

  برخی از خبرهای خوب در این زمینه از طریق انتشار مقاله ای منتشر شد که در آن به بررسی میزان سهم هر نیروگاه در تولید گازهای گلخانه ای جهانی می پردازد. این مطالعه نشان می دهد که بسیاری از کشورها دارای تعداد قابل توجهی نیروگاه هستند که دی اکسید کربن را با سرعتی بسیار بالاتر از میانگین ملی یا جهانی منتشر می کنند. خاموش کردن بدترین 5 درصد از این فهرست بلافاصله حدود 75 درصد از انتشار کربن تولید شده توسط تولید برق را از بین می برد. اصطلاحاتی مانند "تجدیدپذیر خوب ، زغال سنگ بد". تا حدودی ، این دقیق است. اما همچنین تمام تولید برق ، از "تا حدودی بد" تا "واقعاً وحشیانه" را در یک دسته واحد فشرده می کند. و از تحقیقات مختلف مشخص است که این کاملا دقیق نیست. بسته به نوع محصول ، بسیاری از گیاهان سوخت های فسیلی را با درجات مختلف کارایی به نیرو تبدیل می کنند. و برخی از گیاهان با کمترین کارآیی تنها در دوره هایی با تقاضای بسیار بالا به صورت آنلاین عرضه می شوند. بقیه زمان ، آنها بیکار هستند و اصلاً هیچ گونه انتشار گازهای گلخانه ای ندارند. خروجی کربن اگر یک فهرست جهانی از انتشار و تولید هر نیروگاه داشته باشیم ، می توانیم از آن برای شناسایی بدترین متخلفان استفاده کنیم و یک لیست هدف برای کاهش کارآمد تولید کربن خود داشته باشیم.

  تبلیغات

  و در حقیقت ، ما یکی داشت - تأکید بر زمان گذشته. با استفاده از داده های سال 2009 ، شخصی پایگاه داده Carbon Monitoring for Action یا CARMA را جمع آوری کرده است. اکنون ، تقریباً یک دهه بعد ، سه محقق از دانشگاه کلرادو بولدر (دان گرانت ، دیوید زلینکا و استفانیا میتووا) از داده های سال 2018 برای ایجاد یک به روز رسانی در CARMA استفاده کرده اند و داده های مربوط به انتشارات را که احتمالاً بسیار بیشتر است ارائه می دهند.

  این کار بسیار بزرگتر از آن چیزی است که به نظر می رسد. برخی از کشورها داده های دقیق انتشار گازهای گلخانه ای را در سطح کارخانه ارائه می دهند ، به این معنی که داده های آنها به سادگی می تواند مستقیماً به CARMA وارد شود. اما بسیاری دیگر این کار را نمی کنند. در مورد آن کشورها ، محققان از داده های تولیدی که توسط آژانس بین المللی انرژی به دست آمده است تا مشخصات مهندسی برای نیروگاه های تک تک ، تکیه می کردند. نیروگاههای کوچکتر ، که لزوماً کمترین تأثیر را بر کل انتشارات خواهند داشت. برای تأسیسات بزرگی که به احتمال زیاد مشارکت کننده اصلی هستند ، داده ها معمولاً بسیار خوب هستند.

  بدترین بدترین

  هیچکس نباید شگفت زده شود که همه بدترین متخلفان هنگام ورود به انتشار کربن کارخانه های زغال سنگ هستند. اما توزیع بالاترین آلاینده های گیاهی ممکن است کمی غیر منتظره را شامل شود. به عنوان مثال ، چین با وجود شهرت خود به عنوان خانه زغال سنگ ، تنها یک کارخانه را در 10 بدترین (10 پایین؟) قرار داده است. در مقابل ، کره جنوبی سه مورد در آن دارد و هند دو فهرست دیگر.

  به طور کلی ، چین گیاهان زیادی ندارد که از نظر استثنایی بسیار بد هستند ، تا حدی به دلیل تعداد زیادی از گیاهان آن. مشابه محصول قدیمی هستند که در دوران رونق عظیم صنعتی سازی ساخته شده اند. به این ترتیب ، از نظر کارایی واریانس زیادی از گیاه به گیاه وجود ندارد. در مقابل ، کشورهایی مانند آلمان ، اندونزی ، روسیه و ایالات متحده تفاوت های زیادی را مشاهده می کنند ، این بدان معناست که آنها احتمالاً دارای گیاهان بسیار ناکارآمد هستند که بسیار دور هستند.

  تبلیغات

  به گونه ای دیگر ، نویسندگان به بررسی میزان آلودگی یک کشور با بدترین 5 درصد هنگامی پرداختند که همه نیروگاه های کشور بر اساس میزان انتشار کربن رتبه بندی شدند. در چین ، بدترین 5 درصد تقریباً یک چهارم کل گازهای گلخانه ای کشور را شامل می شود. در ایالات متحده ، بدترین 5 درصد نیروگاهها حدود 75 درصد از انتشار کربن بخش برق را تولید می کردند. کره جنوبی تعداد مشابهی داشت ، در حالی که استرالیا ، آلمان و ژاپن همگی بدترین 5 درصد نیروگاه های خود را تقریباً 90 درصد از انتشار کربن از بخش برق خود را نشان می دادند.

  در سطح جهان ، بدترین 5 درصد از انرژی در مورد انتشار کربن ، 73 درصد از کل انتشارات بخش برق را تشکیل می دهند. این بدترین 5 درصد همچنین اگر گیاهان معمولی متوسط ​​باشند 14 برابر آلودگی کربن تولید می کنند.

  همه گزینه ها خوب هستند

  بدیهی است که یافتن راه هایی برای بستن این گیاهان و جایگزین کردن آنها با جایگزینهای بدون انتشار گازهای گلخانه ای باعث کاهش 73 درصدی انتشارات بخش برق و 30 درصدی کل انتشارات می شود. اما این همیشه امکان پذیر نیست ، بنابراین نویسندگان چندین راه را بررسی کردند که این نیروگاه ها می توانند در حالی که به تولید برق ادامه می دهند بهتر عمل کنند. و در کشورهایی مانند استرالیا و آلمان تا 35 درصد و تا 35 درصد. تبدیل آنها به گاز طبیعی ، که دی اکسید کربن کمتری در هر مقدار انرژی آزاد شده تولید می کند ، انتشار جهانی گازها را تا 30 درصد کاهش می دهد و بسیاری از کشورها (از جمله ایالات متحده) بیش از 40 درصد کاهش می یابد. باز هم ، از آنجا که چین تنوع زیادی در بین گیاهان خود نمی بیند ، این سوئیچ ها تأثیر کمتری خواهند داشت ، زیرا در محدوده 10 درصد کاهش انتشارات هستند.

  اما برنده بزرگ جذب کربن است و ذخیره سازی مجهز بودن بدترین نیروگاه ها با سیستم ضبط که 85 درصد کارآمد بود ، انتشارات بخش برق جهان را به نصف و کل انتشارات جهانی را 20 درصد کاهش می دهد. کشورهایی مانند استرالیا و آلمان شاهد کاهش بیش از 75 درصدی انتشارات نیروگاه خود هستند.

  به طور کلی ، اینها دستاوردهای عظیمی هستند ، با توجه به این که غیرمنطقی نیست تصور کنیم که تغییرات می توانند در کمتر از یک دهه انجام شوند. و ارزش واضح تمرکز برنامه ریزی بر هدف قرار دادن آسان ترین برنده ها در مورد کاهش انتشارات را نشان می دهند. این وظیفه را می توان با برنامه ریزی دولت انجام داد. اما قرار دادن قیمت قابل توجهی برای کربن می تواند بخش خصوصی را مجبور به برنامه ریزی بر اساس بازده انتشار کند - چیزی که در حال حاضر انگیزه کمی برای انجام آن در بسیاری از کشورها ندارند.

  نامه های تحقیقات زیست محیطی ، 2021. DOI: 10.1088 /1748-9326/ac13f1 (درباره DOI ها).

خبرهای دیگر از علوم پایه