از زمان ورود به مریخ از هشت ماه پیش ، ماموریت مریخ امارات بی سر و صدا شروع به ارائه برخی اطلاعات علمی جالب د">

خبر

 • تک بورد - اولین مأموریت اعراب به مریخ ارائه برخی از علوم جالب است

  اولین مأموریت اعراب به مریخ ارائه برخی از علوم جالب است
  14 روز و 9 ساعت قبل

  "هدف ما روشن است: تسریع در توسعه نوآوری."
  از زمان ورود به مریخ از هشت ماه پیش ، ماموریت مریخ امارات بی سر و صدا شروع به ارائه برخی اطلاعات علمی جالب در مورد جو مریخ و الگوهای آب و هوایی آن کرده است.

  این کاوشگر با نام "امید" در مدار نسبتاً بلندی قرار دارد و ارتفاع آن از 20000 تا 43000 کیلومتر بالاتر از مریخ متفاوت است. این نقطه دید به فضاپیما اجازه می دهد تا یک نیمکره کامل را در یک زمان مشاهده کند. بنابراین ، در بیشتر سال جاری ، کاوشگر Hope تصویربردار چند باند ، طیف سنج مادون قرمز و طیف سنج ماوراء بنفش خود را در مریخ آموزش می دهد تا اطلاعات مربوط به جو سیاره و شرایط آب و هوایی ناشی از آن را جمع آوری کند.

  پروژه با تأمین مالی امارات متحده عربی ، و این فضاپیما در ارتباط با چندین دانشگاه مستقر در ایالات متحده ، از جمله دانشگاه کلرادو بولدر ساخته شده است. هدف این بود که اماراتی های جوان را برای ادامه تحصیل در رشته ریاضی و علوم تربیت کند و برخی از آنها را از طریق همکاری های حاصله آموزش دهد. این کاوشگر در ژوئیه 2020 بر روی یک موشک ژاپنی پرتاب شد. طیف سنج ماوراء بنفش امارات توزیع اکسیژن اتمی در جو فوقانی سیاره را ترسیم کرد بزرگنمایی /طیف سنج ماوراء بنفش امارات توزیع اکسیژن اتمی در جو فوقانی سیاره ، ماموریت مریخ امارات

  یکی از اهداف ماموریت قرار بود داده های به دست آمده را آزادانه به اشتراک بگذارد ، و در نتیجه ، ماموریت اخیراً یک پورتال داده های علمی باز کرد. هر کسی می تواند برای دسترسی به تصاویر خام و داده های جمع آوری شده توسط کاوشگر در گذشته ثبت نام کند و مجموعه داده های جدید هر سه ماه بدون تحریم منتشر می شود. این ماموریت ، اولین کاوشگر عربی به مریخ است ، برنامه ریزی شده است که حداقل به مدت دو سال در مدار دور سیاره سرخ فعالیت کند. به عنوان مثال ، دانشمندان انتظار داشتند که توزیع نسبتاً یکنواختی از اکسیژن در سراسر جو مریخ را مشاهده کنند. اگرچه جو نازک سیاره عمدتا از دی اکسید کربن تشکیل شده است ، اما اکسیژن مولکولی یک گاز کمیاب است. بر اساس مشاهدات کاوشگر هوپ از اکسیژن در جو فوقانی ، غلظت ها بیش از 50 درصد متفاوت است. تغییرات مشابهی نیز در مونوکسید کربن مشاهده شد.

  دانشمندان اکنون در تلاش هستند تا این تغییرات را درک کنند ، که کاملاً در مدلهای فعلی جو مریخ مناسب نیستند.

  کاوشگر نیز از نزدیک ردیابی درجه حرارت در سطح مریخ ، طوری عمل می کند که انگار اولین ماهواره آب و هوا در مدار سیاره سرخ است. اگرچه ملاحظات زیادی در مورد تعیین محل فرود اولیه برای انسان در مریخ وجود دارد - فقدان برآمدگی های سنگی و خطرات مهمترین آنها خواهد بود - درک شرایط آب و هوایی محلی نیز یک ابزار ارزشمند برای برنامه ریزان ماموریت خواهد بود.

  به دنبال موفقیت مأموریت خود در مریخ ، آژانس فضایی امارات اخیراً اعلام کرد که در حال برنامه ریزی یک کاوشگر جاه طلبانه تر است که در اواخر دهه 2020 پروازهای ناهید را انجام داده و سپس به کمربند سیارکی بین مریخ و مشتری سفر کند. در آنجا ، کاوشگر تا هفت سیارک را قبل از اقدام به فرود بر روی یکی از آنها در سال 2033 رصد می کند. این کاوشگر دمای جو را ترسیم کرده و نحوه گرم شدن آن را در طول صبح ردیابی می کند. کاوشگر دمای جو را ترسیم کرد ، و نحوه گرم شدن آن را بر روی البته صبح. مأموریت امارات مریخ

  برای این مأموریت ، این کشور دوباره با دانشگاه های مستقر در ایالات متحده همکاری می کند تا به توسعه فضاپیما و تقویت همکاری بیشتر با مربیان خاورمیانه کمک کند.

  سارا بنت یوسف العامیری ، وزیر دولت در علوم پیشرفته و رئیس آژانس فضایی امارات متحده عربی ، در بیانیه ای گفت: "هدف ما روشن است: تسریع در توسعه شرکت های نوآور و دانش بنیان در امارات." "این را نمی توان با حالت پایدار انجام داد ؛ این مستلزم جهش در تخیل ، ایمان و تعقیب اهدافی است که فراتر از تدبیر یا روشمند است."

خبرهای دیگر از علوم پایه